Проект по забезпеченню хворих на гіпертонію доступними ліками має ефект | Події і коментарі
Неділя, 20 квітня 2025, 06:33
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Проект по забезпеченню хворих на гіпертонію доступними ліками має ефект

08:28 19.11.2014    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Реалізація в Україні та на Чернігівщині зокрема пілотного проекту по забезпеченню хворих на гіпертонію доступними гіпотензивними препаратами та встановлення на них референтних цін дозволило майже на третину знизити ризик виникнення таких небажаних ускладнень хвороби, як інфаркт, інсульт, гострі порушення мозкового кровообігу, транзиторні ішемічні атаки. На цьому нещодавно під час зустрічі у Чернігові із журналістами наголосив засновник проекту, головний терапевт Міністерства охорони здоров’я України, член-кореспондент Національної академії медичних наук, професор Василь Нетяженко.

Цей проект триває в нашій державі вже кілька років. Він не тільки підвищив доступність людей до ефективних гіпотензивних препаратів, а і привчив гіпертоніків своєчасно звертати увагу на власне здоров’я.

«Люди із підвищеним артеріальним тиском стали частіше звертатися до лікаря та обстежуватися, – зауважив Василь Нетяженко. - Держава виділила необхідну кількість коштів для реалізації пілотного проекту і наше основне завдання – раціонально їх використати для покращення ситуації із захворюванням на гіпертензію. У рамках проекту постійно лікувалося 44% пацієнтів, цього року їхня кількість по Україні становила близько 10 млн. громадян. На Чернігівщині протягом року до спеціалістів звернулося близько 90 тис. хворих з підвищеним артеріальним тиском і всі вони отримали доступні препарати».

Василь Нетяженко повідомив, що розроблений ефективний механізм отримання пацієнтами цих ліків. Достатньо звернутися до дільничного терапевта, сімейного лікаря, кардіолога, фахівця іншого профілю та отримати рецепт на препарат, який підходить хворому. У такому випадку зростає роль лікаря, який повинен проводити роз’яснювальну роботу серед своїх пацієнтів стосовно дії препарату та наявності його аналогів. Причому немає ніякої необхідності збільшувати кількість аптечних установ, що беруть участь у проекті, бо головне щоб у кожному з лікувально-профілактичних закладів була аптека, яка задіяна у проекті.

«Проект дає бажаний ефект, – наголосив Василь Нетяженко. - Минулого року завдяки його реалізації вдалося попередити майже у 6 тисяч людей негативні наслідки інсульту, на 16% зменшилася кількість викликів «швидкої допомоги», а в поточному році – ще на 4%. Крім того, реалізація проекту дала можливість визначити три групи пацієнтів, що страждають на гіпертонічну хворобу – такі, що знають про свою хворобу і систематично лікуються, такі, що лікуються періодично під час немотивованого на їхній погляд підвищення артеріального тиску, і такі, що, на жаль, не довіряють медицині. Саме пацієнти третьої групи і є основним прошарком, на який спрямовуються наші зусилля – ми їх повинні переконати у необхідності приймати антигіпертензивні препарати. Є сподівання, що наступного року проект буде тривати. Причому, він повинен бути розрахованим, як мінімум, на 10-15 років аби ситуація із захворюванням на гіпертонію в Україні покращилася».

Василь Нетяженко також високо оцінив фаховий рівень чернігівських спеціалістів по лікуванню серцево-судинних захворювань та можливості сучасного обладнання в медичних закладах для надання своєчасної спеціалізованої медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда. На його думку, лікування таких ургентних станів повинно здійснюватися виключно за рахунок держави.

Днями також у Чернігові відбулася нарада-семінар «Реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою». Участь у ній взяли Василь Нетяженко, науковці із київських науково-дослідних інститутів, медичних вишів, чернігівські медики, що займаються кардіологічними та неврологічними проблемами, керівники Управління охорони здоров’я облдержадміністрації.


Автор: За інформацією прес-служби Управління охорони здоров’я облдержадміністраці
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)