Районні у місті ради: бути чи не бути? | Події і коментарі
Субота, 17 квітня 2021, 08:10
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Районні у місті ради: бути чи не бути?

08:27 05.02.2015    Версія для друку  Коментарі 3 Оцінок:
0

Ідея не нова

Наприкінці січня Інтернет-ресурс «Високий Вал» опублікував матеріал під заголовком «Куліч хоче ефективно управляти Черніговом, але йому заважають райради».

Справді, народний депутат Валерій Куліч звернувся до міського голови Олександра Соколова з пропозицією ліквідувати Деснянську і Новозаводську районні у місті ради. Цю ідею не вперше доводиться чути від політиків різного ґатунку. Проте, конкретного алгоритму з організації відповідної роботи на місцях та підтвердження можливої ефективності у разі ліквідації райрад пан Куліч не надав.

Поділ Чернігова на Деснянський та Новозаводський райони офіційно було закріплено в 1973 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР. Саме тоді основні соціально-важливі напрями роботи органів місцевого самоврядування було передано ближче до людей.

Економія – сумнівна!

Твердження прихильників ліквідації районних у місті рад, що це сприятиме утворенню єдиної системи управління міським господарством і скороченню адміністративно-управлінського персоналу, насправді не витримує жодної критики. Практика свідчить про зворотне. Скорочується лише районна рада як представницький орган, тобто ліквідується депутатський корпус. Варто нагадати, що депутати районних рад, як і депутати міської ради, працюють виключно на громадських засадах, без зарплат із міського бюджету.

На базі ж ліквідованих виконавчих органів районних у місті рад мають бути створені районні адміністрації, майже з тими ж функціями, але безпосередньо підпорядковані міському голові та підзвітні міській раді. Тут теж не зекономиш: зарплати працівників апарату райради сьогодні нижчі, ніж будуть встановлені для службовців апарату адміністрації. Про це красномовно свідчить досвід Вінниці, де райради вже ліквідовані. Сьогодні працівники Вінницьких районних адміністрацій отримують значно більші зарплати, ніж коли вони були в структурі райрад. Адже адміністрація є структурним підрозділом міськради, який вищий за статусом, а отже і за розміром посадового окладу працівників. Отож, заявлена економія – безпідставна і сумнівна.

Рішення – за громадою

Наскільки будуть враховані інтереси громади у разі ліквідації депутатського корпусу райрад? Складно зробити однозначний висновок, однак підписана Україною Європейська Хартія про місцеве самоврядування передбачає здійснення лише тих кроків, які сприяють наближенню влади до людей.

Чи відповідає це загальнодержавному курсу розвитку місцевого самоврядування? Ліквідація районних у місті рад є, по суті, централізацією влади.

Зрештою, оскільки мова йде про обмеження права виборців на місцеве самоврядування, перш ніж приймати таке категоричне рішення, треба провести публічне обговорення цієї ініціативи. Наприклад, громадські слухання, як це передбачено Статутом територіальної громади.

Як депутат районної в місті ради, я хочу підкреслити, що на даний час райради не дублюють функції міської. Тож їх ліквідація може призвести до втрати контрольованості ситуації на місцях, погіршить організацію робіт з благоустрою територій, дотримання належного санітарного стану та екологічного благополуччя, знизить оперативність соціальної роботи.

На перспективу, але не на часі

Ніхто не заперечує, що потрібно розвиватися, реорганізовувати застарілі системи. Але для цього треба мати чітку концепцію, бачення та правдиву інформацію.

Отже, особливості здійснення місцевого самоврядування у містах з районним поділом ще потребують більш чіткого та несуперечливого конституційного і законодавчого врегулювання.

І ось тут «добрі наміри» народного депутата варто підкріпити відповідними законодавчими ініціативами саме там, куди його обрали – у парламенті. До речі, принагідно хочу запросити пана Куліча особисто взяти участь у сесії нашої районної ради та ознайомитися з її роботою.

Я переконаний, що районні у містах ради як конституційний інститут та дієва ланка у системі місцевого самоврядування міст із районним поділом мають бути збережені й у процесі задекларованої майбутньої конституційної та муніципальної реформи.


Автор: За інформацією депутата Деснянської районної у місті Чернігові ради Руслана Волощука, газета «Чернігівські відомості» від 5 лютого 2015 року
Гість С.Соломаха 2015-02-05 11:13:42   Оцінок:
0

Вперто хочуть ліквідувати районні ради, а залишити виконавчі структури. Це політичні маніпуляції і пряме скорочення місцевого самоврядування. В Києві такі маніпуляції вже здійснили у 2010 р.: ліквідували райради і залишили райдержадміністрації.

Гість ЧЕ 2015-02-05 13:48:56   Оцінок:
0

звісно, що депутат райради буде проти скасування його хлібного місця)

Гість Аналітик 2015-02-07 15:12:11   Оцінок:
0

Видається, що на долю районних у місті рад великою мірою впливає суб’єктивний фактор. Відомо, що роль міського голови у системі самоврядування міста дуже важлива. За Законом він очолює міську владу, головує на сесіях, Як скаже, так і буде.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Проводив експеримент: на Чернігівщині помер вчитель хімії та біології

У селі Рогізки Сновської громади на Чернігівщині вчитель біології та хімії проводив експеримент та отруївся. Сорокап’ятирічного педагога врятувати не вдалося. У Корюківському відділенні...

Діставайте парасольки та дощовики – вихідні на Чернігівщині будуть дощові

Вихідні на Чернігівщині будуть дощові. А максимальна температура повітря впродовж 17-18 квітня в Україні та області триматиметься на рівні +9°…+13°. Про це повідомила синоптик...

180 років тому на Чернігівщині народилася Христина Алчевська – палка прихильниця гендерної рівності

16 квітня — 180 років з дня народження у місті Борзна на Чернігівщині Христини Данилівни Алчевської, видатної педагогині, письменниці, бібліографіні, громадської діячки. Батько не дозволяв...

В стінах зруйнованої лікарні на Чернігівщині знайшли ще п’ять ікон ХІХ сторіччя [ФОТО]

У селі Нові Млини, що на Чернігівщині, знову знайшли старовині ікони 19 сторіччя. Неймовірні образи знайшли під штукатуркою на стінах старої лікарні. Як стверджують старожили, образи належать...

Рівні можливості: в Україні чоловікам дозволили брати декретну відпустку

В Україні надали право чоловікам брати декретну відпустку при народженні дитини. Законопроект схвалили в другому читанні у Верховній Раді у четвер, 15 квітня. Рішення підтримали 269 депутатів....