Комісія міськради підготувала пропозиції щодо перейменування вулиць у Чернігові | Події і коментарі
Субота, 19 січня 2019, 06:15
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Комісія міськради підготувала пропозиції щодо перейменування вулиць у Чернігові

08:44 09.07.2015    Версія для друку  Коментарі 4 Оцінок:
0

8 липня 2015 року відбулося засідання комісії міськради з перейменування вулиць Чернігова. Обговорювалися пропозиції робочої групи, повідомляє "Сіверщина".

Як вже повідомлялося, у нашому місті підлягають перейменуванню близько 100 вулиць і провулків згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Найбільше було дискусій щодо перейменування вулиці Комсомольської. Тут згадали і роль комсомольців у відбудові Чернігова і т.п. Але, комісії вистачило здорового глузду відкинути ідеологічні питання і приступити до обговорення пропозицій щодо перейменування «комсомольських» вулиць, зокрема 50 років ВЛКСМ.

Посперечалися і щодо перейменування вулиці Ленінградської, але тут переміг Майдан. Її пропонується назвати – вулиця Василя Прохорського (Герой України, посмертно. Загинув у Києві на Євромайдані 18 лютого 2014 р., допомагаючи медикам, від кулі снайпера. Народився 4 травня 1980 року, с. Щуча Гребля, Бахмацького району, Чернігівської області). Голосування членів комісії: «за» – 6 чоловік, «проти» – 2, «утрималося» – 3.

Не було єдності і в питанні перейменування вулиць Стахановців (на вулицю Дмитра Самоквасова) та Лунінців (Олегове поле).

Пропонується також перейменувати вулиці, зокрема, Арсенальців (Олександра Тищинського), Богунського (Івана Богуна), Боженка (Мартина Небаби), Ворошилова (Олександрівська), 50 років ВЛКСМ (Козацька), Галана (Масанівська), Дзержинського (Любомира Боднарука), Калініна (Василя Бурковського), Клари Цеткін (Михайлофедорівська), Колгоспна (Василя Полторацького), Крупської (Андрія Мовчана), Кропив’янського (Олексія Бакуринського), Менжинського (Яцівська), Павлика Морозова (Івана Рашевського), Паризької комуни (Опанаса Шафонського), Пархоменка (Максима Загривного), Піонерська (Аркадія Верзилова), Примакова (Петра Добровольського), Селюка (Михайла Могилянського), Фурманова (Івана Малявки), Черняка (Холодний Яр), Щорса (Івана Мазепи).

Детальний перелік вулиць і провулків з пропозиціями щодо перейменування буде розміщено на сайті міськради для обговорення громадськості. А вже потім їх розгляне виконком та затвердить сесія міськради.

На чергову сесію міськради, на розгляд депутатів, будуть винесені два списки:

1. Повернення історичних назв вулицям, зокрема, Антонова –Овсієнка (Успенська), Бєлінського (Єлецька), Борисенка (Громадська), Воровського (Хлібопекарська), Гліба-Успенського (Іллінська), Муринсона (Воскресенська), Комсомольська (Реміснича), 18-го Партз’їзду – Цегельна, Чапаєва (Костомарівська).

2. Низку вулиць пропонується привести у відповідність до українського правопису, зокрема, Василькова – Волошкова; Землянична – Сунична; Кузнечна – Ковальська; Лісна – Лісова; Музикальна – Музична; Овражна – Ярова; Профрад – Профспілок; Річна – Річкова; Робоча – Робітнича; Розсвітна – Світанкова; Рябінова – Горобинова; Сиренєва – Бузкова.

Комісія також погодилася на наступному засіданні розглянути питання щодо перейменування вулиць Московська, Костромська, Орловська та ін., які варто змінити враховуючи нинішні військові дії Росії на Сході України.


Автор: Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», представник комісії міськради з питань перейменування вулиць міста Чернігова
Гість Житель города 2015-07-09 09:55:01   Оцінок:
0

А если у человека фамилия Московский или Росиянин ему что тоже нужно ее сменить?Это идиотизм! Очень обидно что идиоты стоят у власти.У нас в стране больше нечем заняться? Очередное отмывание денег.Наверное скоро человеческому терпению прийдет конец..

Гість Питання 2015-07-09 22:07:55   Оцінок:
0

А Красну площу перейменують на Червону площу?

Гість мешканець міста 2015-07-09 23:09:33   Оцінок:
0

До речі, вул. "Богунського" (і хто це такий?)на плані міста називається вулицею Богунською, але наші грамотеї понавішали табличок з іншим написом і у паспорти громадян та документи про право власності на квартири і будинки понаписували казна-що.

Гість мешканець міста 2015-07-09 23:11:55   Оцінок:
0

Деякі вже говорять і пишуть "Мстиславського" замість Мстиславської

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

На Водохреще міські служби подбають про безпеку чернігівців біля річки

Завтра, 19 січня, відзначається велике християнське свято - Хрещення Господнє. За традицією, в цей день багато людей вирушають до водойм аби зануритися в освячену воду. У Чернігові масове купання...

У Чернігівській міській раді відбулися звітні збори регіонального відділення АМУ

Звітні загальні збори Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ) відбулися сьогодні в обласному центрі.  На початку засідання голова регіональгого відділення АМУ...

У Чернігові п’ятьом дітям-сиротам вручили ключі від квартир

Від сьогодні Дмитро та Володимир Пухові, Ігор Юров, Наталія Сивун та Анжеліка Мельник — власники однокімнатних квартир у Чернігові. Купили їх за рахунок державної субвенції. Ключі та ордери...

Рівень захворюваності на грип в Чернігові стає нижчим

У Чернігові на наступному тижні продовжуватимуться обмежувальні заходи через грип та ГРВІ. Про це на брифінгу у міській раді сьогодні повідомив начальник управління охорони здоров’я...

Дитячий садочок на Масанах: готовність об’єкту вже понад 70%

Історія будівництва в Чернігові першого за часи незалежності великого нового комунального об’єкту – дитячого садочку в мікрорайоні новобудов «Масани» - не була простою....