До проекту Регламенту Чернігівської міської ради включили більшість пропозицій громадських експертів | Події і коментарі
Неділя, 20 квітня 2025, 06:35
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

До проекту Регламенту Чернігівської міської ради включили більшість пропозицій громадських експертів

10:09 27.12.2015    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Першим питанням порядку денного другої сесії Чернігівської міської ради сьомого  скликання, що має розпочатися 28 грудня, є питання затвердження Регламенту. Без затвердження Регламенту ради, фактично не можливо далі рухати роботу органу місцевого самоврядування. Адже саме цей документ визначає структуру та повноваження окремих гілок влади нового складу ради.

Тож останній перед сесією тиждень робоча група в міській раді щодня  проводила спільні засідання, розроблюючи проект Регламенту. До складу робочої групи, яка напрацьовувала проект Регламенту офіційно  були включені представники не лише фракцій міської ради, а й  громадськість , зокрема, член громадської коаліції «Прозорі ради» Павло Пущенко

Також треба відзначити, що за основу проекту Регламенту Чернігівської міської ради були взяті напрацювання громадських експертів,  а саме проект типового Регламенту розроблений  громадською організацією «Інститут політичної освіти»

. В проект нового Регламенту увійшли більшість пропозицій щодо виконання антикорупційного законодавства на яких наполягали громадські експерти.

Так публічність роботи всіх органів чернігівської ради, наприклад, гарантується ось таким пунктом : Пленарні засідання Ради, засідання постійних комісій, а також тимчасових контрольних, інших комісій та виконавчого органу Ради   є відкритими, гласними і публічними, крім випадків, передбачених законами України… Гласність і публічність роботи Ради реалізується шляхом забезпечення вільного доступу до засідань Ради» 

Також після ухвалення цього Регламену на сайті ради влада має розміщувати   всі проекти  рішень та ухваленні рішення, а також розміщення результатів голосувань засідань Ради, стенограми та протоколів засідань Ради та іншу інформацію.  Також буде докладна інформація про діяльність кожного депутата,  яка включатиме автобіографії, декларації про доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, дні і місце прийому, контакти для листування звичайною, електронною поштою та телефонного зв’язку, а також інформацію про помічників-консультантів депутатів (прізвище, ім'я, по-батькові), розміщення інформації про особисте відвідування пленарних засідань та засідань постійних депутатських комісій депутатами Ради.

Головним суттєвим пунктом, що несе загрозу громадські експерти вважають норму, яка дає право депутатам вносити проекти рішення на розгляд в день проведення пленарного засідання, без попереднього оприлюднення. 

Це частина 4 статті 24, що звучить так: «Невідкладні питання у виняткових випадках можуть бути внесені в день пленарного засідання Ради виключно за рішенням Ради». Тобто будь яке питання, може бути внесене на розгляд без попереднього обговорення, якщо його «невідкладним» порахує більшість депутатів. Таким чином це дає поле для можливих зловживань. Громадські експерти з коаліції «Прозорі ради», наприклад, пропонували чітко обмежити перелік питань, які слід вважати «невідкладними», наприклад техногенні катастрофи, надзвичайні ситуації які виникають в місті та подібні.

З повним текстом проекту можна ознайомитися за посиланням http://www.chernigiv-rada.gov.ua/project/rada/7523  

Наразі головне, щоб депутати під час розгляду на пленарному засіданні 28 грудня не почали вилучати демократичні  та прогресивні норми нового проекту Регламенту Чернігівської міської ради

 Довідково: у квітні 2015 року стартував проект «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування», який охопив Вінницьку, Запорізьку, Одеську, Чернігівську та Івано-Франківську області.

 Мета проекту полягає у підвищенні прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування у 5 регіонах України, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію права громадян на контроль влади.

Для досягнення мети проекту було створено коаліцію «Прозорі ради», до якої увійшли представники регіональних громадських організацій..

Проектом охоплено  40 органів місцевої влади, серед яких 8 в Чернігівській   області. (Чернігівська обласна рада, Чернігівська міська рада, Ніжинська міська рада, Прилуцька міська рада, Новгород-Сіверська міська рада, Носовська міська рада, Менська міська рада, Городнянська міська рада) . В Чернігівській області представниками  коаліції є Сергій Старченко та Павло Пущенко.  


Автор: За повідомленням коаліції "Прозорі ради"
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)