22 мільйони гривень виділять на підтримку ОСББ в Чернігові | Події і коментарі
Неділя, 21 квітня 2019, 08:02
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

22 мільйони гривень виділять на підтримку ОСББ в Чернігові

10:51 26.02.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Як ефективно розподілити кошти міського бюджету вирішували 24 лютого на засіданні ініціативної групи з питань ОСББ у Виконавчому комітеті міської ради. 22 млн 270 тис. грн планують виділити на реалізацію «Програми сприяння створенню та підтримки ОСББ», розраховану на 3  роки.

Активні діячі громад, представники адміністрації та вже створених ОСББ, а також Громадянської мережі ОПОРА обговорювали доцільність витрат на окремі пункти програми, вносили свої побажання та пропозиції.

Зокрема, проект програми передбачає фінансування таких заходів:

  • інформаційне забезпечення (30 тис. грн);
  • реєстрацію та оформлення ОСББ (240 тис. грн);
  • виготовлення технічної документації (приблизно 1 млн грн/рік);
  • спів-фінансування проведення капітального ремонту житлових будинків: ОСББ владає 20% коштів, місцевий бюджет – 80% (19 млн грн).

«Щоб охопити потрібну кількість населення та детально пояснити всі кроки створення та функціонування ОСББ, а особливо продемонструвати необхідність прийняття програми, суми, виділеної на інформаційне забезпечення, недостатньо. Широкомасштабна інформаційна робота з населенням потребує значних затрат часу й ресурсів», – наголосила під час зустрічі місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

На засіданні розглядалися і гострі питання, наприклад, експертна оцінка та ремонт ліфтів у багатоквартирних будинках. Зокрема, за словами голови ОСББ, що по вулиці Доценка 28, на експертну оцінку тільки 8 ліфтів необхідно 40 тис. грн. Тим часом, близько 700 ліфтів в Чернігові вийшли з експлуатації ще 25 років тому й потребують оцінки та ремонту.

Саме тому наразі розробляється програма на 5 років, яка передбачає детальну експертну оцінку, виконавець якої буде визначений на тендерній основі, та ремонт. За поточний рік планують охопити 130 аварійних ліфтів міста. Про це під час засідання повідомив заступник міського голови з питань виконавчих органів влади Олександр Кириченко.

Результатом зустрічі стало доповнення та внесення змін у «Програму сприяння створенню та підтримки ОСББ» щодо проблемних питань, а також корегування сум, передбачених окремими пунктами. Відповідний документ доопрацюють перед винесенням на розгляд комітетів і в подальшому – на сесію міської ради.

Нагадаємо, що загалом в Чернігові створено 34 ОСББ, з яких, за словами представників самих об’єднань, активно працює близько 10. Дізнатися, як ефективно керувати будинком, можна на сайті Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».


Автор: Марія Стронська
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові розклеїли наліпки проти одного з кандидатів

Центральну частину Чернігова обклеїли наліпками проти кандидата у президенти Володимира Зеленського. На ній він зображений разом із колишнім президентом України Віктором Януковичем. 

Другий тур президентських виборів на Чернігівщині. Трансляція

Сьогодні, 21 квітня, відбудуться вибори Президента України. Як відомо, у другий тур вийшли два кандидати – Петро Порошенко та Володимир Зеленський. ПіК вестиме текстову трансляцію дня...

Бюлетені від окружних виборчих комісій отримали 100% ДВК

Напередодні другого туру виборів президента України, що відбудеться 21 квітня, виборчі бюлетені від окружних виборчих комісій отримали усі 100% дільничних виборчих комісій. Про це ввечері у...

Коли в Чернігові увімкнуть фонтани?

Фонтани в Чернігові увімкнуть із 30 квітня.Про це повідомили в управлінні житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.Початок роботи водограїв пов'язаний із відкриттям...

Стало відомо, хто ремонтуватиме Красну площу

Компанія «УТБ-Інжиніринг» виграла аукціон на сайті Prozorro на реконструкцію мощення Красної площі у Чернігові. Торги пройшли 19 квітня, у них брало участь також ТОВ...