Влада планує підтримати створення ОСББ буклетами, а деяким будинкам обіцяють гроші на ремонт

У найближчі три роки Чернігівська міська рада планує витратити на створення та підтримку ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) майже 21 мільйон гривень. Ці кошти мають піти, як на капітальний ремонт низки будинків, так і на листівки та брошури, з яких містяни мають дізнатися про переваги створення ОСББ.
Такі цифри закладені у проекті «Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки», який завтра, 15 квітня, має погодити виконавчий комітет міськради, після чого, Програма виноситиметься на затвердження депутатів міськради.
Так, відповідно до проекту Програми, на три роки, загальний обсяг фінансування становитиме 25 мільйонів 580 тисяч гривень. З них 20 мільйонів 830 тисяч гривень – кошти міського бюджету, а решта, 4,7 мільйонів гривень – власні кошти ОСББ та ОЖБК (об’єднання житлово-будівельних кооперативів).
Згідно з проектом рішення, Програма має на меті проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, надання власникам квартир практичної допомоги в процесі створення ОСББ, демонополізація на ринку надання житлово-комунальних послуг та співфінансування капітального ремонту будинків (до 80% від загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, не менше 20% – власні та залучені кошти ОСББ (ЖБК)).
Зокрема, у 2016 році планується витратити 5 мільйонів гривень на капітальний ремонт будинків, з яких 4 мільйона гривень – кошти міського бюджету і мільйон гривень – кошти ОСББ.
Загалом, за три роки, на які затверджуватиметься Програма, планується зробити капітальний ремонт будинків на суму 23,7 мільйонів гривень.
Однак, навіть без детальної експертизи стає зрозуміли, що цих коштів є замало для ремонту будинків, які наразі перебувають на балансі комунальних підприємств. Адже, за даними міськради у Чернігові 1 751 житлових будинків і лише 34 зареєстрованих ОСББ.
Згідно Програми, аби отримати кошти на капітальний ремонту будинку, необхідно подати до Управління ЖКГ міськради заявку на участь у Програмі та відповідний пакет завірених документів. Після, Управління ЖКГ, у порядку черговості, розглядає заявки та приймає відповідне рішення.
Окрім цього, відповідно до проекту рішення, кожного року міська рада планує виділяти з міського бюджету по 10 тисяч гривень на інформаційне забезпечення населення міста (друк буклетів, інформаційних матеріалів, біг-бордів) та по 600 тисяч гривень кожного року на виготовлення технічного паспорта будинку, планів інженерних мереж та іншої технічної документації.
«У випадку прийняття рішення про надання співфінансування на проведення робіт із капітального ремонту будинку між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ОСББ (ЖБК) укладається договір про співробітництво (додаток до Програми) та відкривається розрахунковий рахунок в Головному управлінні державної казначейської служби України у Чернігівській області»,- йдеться у проекті Програми.
Водночас, у даній Програмі прописані досить загальні та розмиті критерії очікуваних результатів. Повністю відсутні кількісні та якісні показники, зокрема, скільки будинків буде відремонтовано, яка кількість мешканців буде проінформована і т.п.
Йдеться лише про «покращання фізичного стану будинків та умов проживання в них, можливість створення власної управлінської структури для вирішення проблеми утримання будинків та забезпечення інформування населення в умовах реформування житлово-комунального комплексу про переваги об'єднань власників житла».
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)