Три об’єднані громади Чернігівщини стали учасниками проекту про громадські консультації | Події і коментарі
Понеділок, 17 березня 2025, 07:30
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Три об’єднані громади Чернігівщини стали учасниками проекту про громадські консультації

14:50 14.04.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

На Чернігівщині три об’єднані громади – Кіптівська, Деснянська та Вертіївська – стали учасниками проекту «Без мешканців не вдасться. Громадські консультації як стандарт функціонування об’єднаних громад».   Проект, до участі в якому запрошено 10 нових об’єднаних громад з трьох регіонів України, реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ та фондом «Школа лідерів» (Польща).

Упродовж півроку представники влади і громадськості контактуватимуть із польськими експертами та українськими консультантами, щоб розробити і затвердити положення про громадські консультації, а також активно співпрацювати із представниками громад, залучаючи їх до ухвалення рішень на місцевому рівні.

Під час першого семінару, що відбувся минулого тижня у Києві, посадовці й активісти об’єднаних громад (окрім Чернігівщини, ще з Полтавщини і Черкащини) мали змогу поспілкуватися із представниками польського місцевого самоуправління Адамом Гжегжулкою (мерія Варшави), Пшемиславом Майором (муніципалітет Беруня) та представниками неурядових організацій Маєю Маньковською і Магдаленою Тхужніцкою.

На переконання європейських експертів, громадські консультації дозволяють краще вивчити суспільні потреби, уникати конфліктів у процесі реалізації окремих ініціатив, а також формують позитивний імідж та атмосферу довіри до діяльності органів місцевого самоуправління. Крім того, забезпечують прозорість органів влади і відповідальність з боку мешканців. Приміром, у Польщі громадські консультації у різних формах (громадські слухання, онлайн-опитування, анкетування) проводяться від столиці до маленьких гмін (громад). Думкою мешканців органи влади цікавляться, починаючи від ухвалення окремих документів, що стосуються життєдіяльності громади, до практичних кроків діяльності – будівництва парків, цільового використання окремих територій.

Ігор Мороз, голова Вертіївської об’єднаної громади

Я очолюю громаду поки що чотири місяці, багато вчуся, але вже зараз зрозуміло, будь-які рішення повинні прийматися з урахуванням думки громади. І цей проект дозволяє ознайомитися із польським досвідом та пристосувати його до українських реалій.

Ірина Дубик, начальник відділу культури Кіптівської об’єднаної громади

Ми належимо в Україні до першопрохідців у справі формування об’єднаних громад. Цей процес трохи нагадує темну кімнату, де напомацки знаходиш добре відомі речі. Для нас дуже важливим є спілкування з колегами, адже всі ми робимо одну справу, і вивчення кращого закордонного досвіду. Тим паче, що Польща продемонструвала успішне реформування місцевого самоуправління. Проект «Без мешканців не вдасться» створює умови для підвищення активності наших громадян, формування реального, а не формального впливу на прийняття рішень у новостворених об’єднаних громадах.

Тетяна Прокопенко, заступник голови Деснянської селищної ради

У нашій громаді є достатньо багато активних мешканців. На початковому етапі розвитку об’єднаних громад важливо для активістів і представників влади навчитися взаємно довіряти один одному, постійно вести діалог і бути партнерами, а не опонентами. Влада тільки тоді має позитивний імідж, коли працює відкрито та цікавиться думкою громадян, реально враховує їхні пропозиції та побажання.


Автор: Інформація надана Фундацією ПАУСІ
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)