Єгор Фірсов: У мене немає довіри до жодної з політичних сил | Події і коментарі
Вівторок, 20 серпня 2019, 16:57
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Єгор Фірсов: У мене немає довіри до жодної з політичних сил

13:29 15.07.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0
Єгор Фірсов

Єгор Фірсов – нетиповий представник української політики, ще більше він вирізняється серед кандидатів на проміжних виборах по 206-ому округу. Наймолодший народний депутат України 7-го скликання, у восьмому був разом з Миколою Томенком позбавлений мандату безпрецедентним рішенням фракції БПП "Солідарність", в жорстку опозицію до якої став Фірсов.

Єгор, залишились лічені дні до голосування. Чи готовий ти вже зараз підвести якісь підсумки кампанії? Які були прорахунки, чи можливо якісь виборчі прийоми, які ти використовуватимеш у майбутньому?

- Перша позиція, мені здається, що технологія рукостискання, вона себе проявила, і оце живе спілкування з людьми, воно було ключовим. І на будь-якій кампанії в майбутньому, я теж планую зустрічатись з людьми, чим більше тим краще. За цю кампанію я провів більше 180 зустрічей. Проводив їх по 5-7 на день. Були різні зустрічі, і там де приходило три бабусі і п’ятдесят людей з двора.

Друга позиція, що я збирав гроші фандрайзингом. Я бачив, що люди довіряють, що вони переводять гроші, і не тільки мешканці Чернігова, а й всієї України. Тобто вони хочуть бачити представників нової генерації у політиці.

Ти говориш про те, що через фандрайзинг тебе підтримували чернігівці, переказували кошти. Але в той же час, на мій погляд, тобі не вдалось заручитись підтримкою місцевих активістів, політичних діячів. Тебе підтримують Чумак, Касько, Хмара Сакварелідзе, але чому у цьому списку немає чернігівців?

- Не дуже правильно так казати, оскільки в мене в штабі працюють люди, які мають чернігівське коріння, які мешкають в Чернігові, це по-перше.

По-друге, дуже багато волонтерів ми набрали саме з Чернігова. На перший мій заклик у Фейсбуці долучатись до кампанії прийшли волонтери. Перша зустріч зібрала більше 20 волонтерів. Різним люди пропонували допомагати, хтось стояв на палатці, хтось допоміг інтернет-рекламою.

І скажу більше, якщо хтось з лідерів суспільної думки не довіряє мені, думає, що після виборів я поїду працювати в Київ, це не так. Як би не закінчились ці вибори, з яким би результатом, у будь-якому випадку я планую продовжити працювати у Чернігові, за мене проголосують тисячі мешканців Чернігова, які мені довіряють, які мене підтримали. І я буду створювати організацію тут, яка буде контролювати місцеву владу і державні органи.

Які кроки готуєш на день виборів? Як плануєш захистити голоси своїх виборців?

- Ми дуже чітко усвідомлюємо, що влада буде намагатись сфальсифікувати ці вибори. Наше завдання – по три людини на виборчу дільницю. Це будуть, або члени ДВК, або спостерігачі, або журналісти, або народні депутати і т.д. Це волонтери, це бійці які пройшли фронт, це народні депутати Віктор Чумак, Дмитро Добродомов, Наталія Новак та інші.

В мене були переговори з ОПОРОю. Впевнений, що ми результати захистимо.

-Всі говорять, що кандидат від влади фальсифікує, скупає. Але ніхто наразі ще не спіймав його за руку, як то кажуть. Чи є якісь практичні підтвердження підкупу?

- Наша машина з бійцями АТО курсує містом і намагається спіймати машину з грошима Микититася. Але, як відомо, виборами на 206-ому окрузі займаються ті ж люди, що і займались виборами на 205-ому окрузі.  Тому вони зробили багато висновків і намагаються це робити секретніше, ретельніше. Але в той же час підкуп іде й відкрито. Коли відкриваються гральні майданчики під час виборів - це підкуп, коли розносяться пакунки з продуктами – це підкуп. Я вже мовчу, що Микитась очолював фонд "Поліський оберіг" і ще до початку виборчої кампанії вів тут агітацію, були його борди, джинса в ЗМІ. Це також є непрямий  підкуп.

Чому на це не реагують правоохоронні органи, це питання риторичне, бо відомо хто кандидат від влади. Якби хтось із демократичних кандидатів відкрив майданчик, тут би були вже і журналісти і ОВК б реагувало.

-Ти був першим хто почав говорити про об'єднання кандидатів. Але за звичкою вже про це говорять кожні вибори, і в результаті ніхто не об’єднується. Виглядає ніби ти попіарився на цьому і тема пройшла. З ким конкретно ти вів перемовини і чому вони не вдались?

-Майже з усіма: Ігорем Андрійченком, Юрієм Власенком, кандидатом від "Свободи" – з цими точно. Запрошував інших кандидатів, але вони на зустріч не прийшли. В мене була спроба, але ця спроба не вийшла. Чому не вийшла? Знову ж питання риторичне. Ви напевно і самі знаєте, багато кандидатів залежить від місцевої влади(Атрошенко тут їх фінансує), самій владі вигідно, щоб тут було багато колон з демократичними силами, розпорошувати голоси. В багатьох питаннях виявилось, що кандидати орієнтуються на партійних вождів. Якщо Власенко іде від Батьківщини, то він орієнтується на Юлію Тимошенко з якою має узгодити позицію, він не самостійний гравець. Тому я і пішов самовисуванцем,  щоб ні від кого не залежати. У мене немає довіри до жодної з політичних сил, хоча я й розумію, що за їх підтримки мені було б легше балотуватись і збирати гроші на кампанію.  

Всі говорять зараз про нові політичні проекти. Чи означає візит і підтримка Чумаком, що Єгор Фірсов ближчий до проекту Каська-Чумака-Саквареліде?

-Я у цих двох ініціативних групах вів перемовини на рівних, до виборчої кампанії. Почалась виборча кампанія, тут з головою в неї пірнаєш, з 8-ми годин агітуєш у селах ,ввечері в Чернігові. І тому я всі останні події спостерігав лише в Фейсбуці. Особисто мої надії, на те що ці два проекти будуть разом. До якого я ближче, важко сказати. Працював я і там, і там дуже добре. І я дуже вдячний, що група Каська мене підтримала.

Свого часу УДАР теж формувався, як прогресивна політична сила, але це не завадило Микитиасю, наприклад, стати депутатом Київради від УДАРу. Які головні помилки у цієї партії, що вона фактично припинила своє існування?

- Незважаючи на те, що я вийшов з УДАРу, я дуже вдячний цій політичній силі, бо вона мене зробила народним депутатом.  

Друге, це проект, який був дуже близький до партії: мав свого лідера, мав якусь ідеологічну стрію, мав людей на місцях – це три складові, які дозволяли УДАРу хоча ю називатись партією. Але союз з Порошенком зіграв грубу помилку з УДАРом, зіграв грубу помилку з Кличком. Коли Порошенко почав порушувати свої передвиборчі обіцянки, Кличко це спокійно сприймав і йшов подальшому на союзницькі кроки з Порошенко.

Тому, перша помилка це занадто лідерський проект. Кличко почав тягнути на себе ковдру, коли приймались рішення по об єднанню УДАРу і Блоку Петра Порошенка, на місцях жодного питання людям не задавалося. Ні з'їзд, ні політрада цього питання не вирішувала. Це було особисте рішення Віталія Кличка.

Друга помилка, УДАР не зміг зберегти свою самоідентичність, не став боротися за реалізацію своєї програми. Не пішов на вибори самостійно, просто злився під БПП. Хоча, якщо б він пішов на вибори самостійно, то рейтинг би в нього зараз був.

Микитась, зокрема, проходив за списками БПП. Це людина близька до Березенка, Грановського, Кононенка, це саме їх креатура.

Останнє питання не по виборам. Ти донеччанин, більше розумієш ментальність людей які зараз проживають на окупованій території. Який твій рецепт виходу з ситуації, що склалась на сході України?

- Нажаль, мушу констатувати, що тут немає чіткої формули, чіткого рецепту. Я не популіст, треба людям казати правду, невідомо скільки протримається ця війна. Ізраїль воює 50 років. І нам потрібно бути готовими до того, що війна буде,  а нам потрібно реформувати країну, розвивати.

Моя позиція в тому, що військовим планом цю ситуацію не вирішити, і я зараз приходжу до думку, а чи не провести нам всеукраїнський референдум, після якого мусимо на якийсь час відмовитись від цієї території. Бо вона, мусимо констатувати, інформаційно зазомбована. Донбас зруйнований, більшість адекватних людей звідти виїхало, а це півтора мільйони людей. Тому, ми не можемо жити постійно в стані війни, в стані відповідальності за ту територію. План Російської Федерації це не утворити якісь там ДНР-ЛНР, не взяти їх у свій склад, а просто впхнути Україні неконтрольовані, зазомбовані території, щоб вони була, як гиря на нозі нашої держави. 


Автор: Андрій Кужель для Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Чернігівська рада хоче продавати підвали, що не приносять прибутку

Чернігів позбудеться неліквідних підвальних чи напівпідвальних приміщень, які не використовуються і вимагають від міста набагато більше витрат, ніж приносять прибутку. Таке доручення дав...

З початку року кількість жителів області зменшилася на 7,3 тис. осіб

На 1 липня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 998,5 тис. осіб, з яких 65% проживали в міських поселеннях. З початку року кількість жителів...

У Чернігові ректор Академії пенітенціарної служби відмовляється залишати посаду

Сьогодні в Чернігові повідомив про рішення Міністерства юстиції розірвати контракт з ректором Академії пенітенціарної служби Олексія Тогочинського та призначення виконуючого обов'язки Тетяну...

Як обирали запобіжний захід підозрюваним в подвійному вбивстві в Чернігові: репортаж з залу суду

60 діб арешту без права внесення застави. Новозаводський суд Чернігова 19 серпня обирав запобіжний захід Корницькому Сергію Григоровичому, Рожнову Ярославу Дмитровичу та Анатолію Васильовичу Луню,...

У Парафіївській громаді розпочинають роботу над стратегією розвитку на 2021-2017 роки

Починаючи з вересня цього року у Парафіївській об’єднаній територіальній громада, яка є однією з перших на Чернігівщині, розпочинають збір даних, необхідних для старту розробки нової...