Які порушення виборчого законодавства станом на 16.00 зафіксували спостерігачі ОПОРИ? | Події і коментарі
Субота, 21 вересня 2019, 07:47
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Які порушення виборчого законодавства станом на 16.00 зафіксували спостерігачі ОПОРИ?

16:25 17.07.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

На Чернігівщині відсутність члена комісії на робочому місці призвела до фальшування виборчих документів, на іншій ДВК кабінки для голосування перебувають не в полі зору членів виборчої комісії, а на іншій дільниці спостерігачі зафіксували спробу проголосувати за пенсійним посвідченням.

На виборчій дільниці № 740882, яка знаходиться в с. Хмільниця, Чернігівського району, спостерігачі ОПОРИ зафіксували невідповідність прізвища члені комісії, вказаного на контрольних талонах, та фактичного підпису.

Виявилося, що за одним із столів на контрольних талонах було завчасно вписане прізвище члена ДВК Прохорової. Але вона пішла доїти корову і за її відсутності за столом працювала одна член комісії – Вікторія Петькун, яка і шукала виборців у списках, і видавала бюлетені.

Після того, як спостерігач ОПОРИ зробила зауваження, на черговому контрольному талоні розписався інший член комісії, який сидів за сусіднім столом. Тобто фактично на контрольному талоні зазначене прізвище Петькун, а стоїть підпис Миколи Кобця. Спостерігач ОПОРИ знову зробила зауваження і члени комісії відмовилися обслуговувати тих виборців, які стали до цього столу.

Зрештою член комісії Прохорова прийшла і знову приступила до роботи. Видача бюлетенів відновилася.

Процедура видачі бюлетенів прописана у частині 3 статті 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» де зазначено:  «При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці».

На виборчій дільниці № 740826, яка знаходиться в с. Табаївка Чернігівського району зафіксовано два порушення.

Кабіни для голосування розташовані в окремій кімнаті і знаходяться поза межами поля зору комісії. Члени комісії говорять, що “у нас завжди так було” і стверджують, що площа фойє сільського клубу, де працює дільнична виборча комісія, не дозволяє розмістити кабіни іншим чином.

Також спостерігач ОПОРИ зафіксувала спробу проголосувати за пенсійним посвідченням. Спочатку члени виборчої комісії намагалися довести, що пенсійне посвідчення також посвідчує особу, але зрештою голова комісії заборонила видавати бюлетень і попросила виборця прийти голосувати з паспортом.

Частина 3 статті 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» містить вичерпний перелік документів, які підтверджують особу та громадянство України виборця на виборах депутатів. Серед цих документів немає пенсійного посвідчення.


Автор: Святослав Бабіля, координатор громадського спостереження у Чернігівській області
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Патрульні допомогли ліквідувати витік газу з автоцистерни

Сьогодні вранці до патрульних, що несуть службу на стаціонарному посту «Кіпті», по допомогу звернувся водій вантажного автомобіля, який перевозить ємність з газом пропан. Чоловік...

Мозаїка на пологовому будинку не має ніякої художньої та історичної цінності, - начальник УКБ

На днях в рамках термомодернізації будівлі зі стін чернігівського пологового будинку була демонтована мозаїка "Материнство" авторства місцевого живописця, Заслуженого художника України -...

Нардепа Приходька викликають до суду

Новоспеченого народного депутата, котрий буквально «вигриз» мандат на чи не найскандальнішому виборчому округу держави – 210-му, Бориса Приходька викликають до суду.«Справа...

Чернігів відзначить День міста разом з «Чернігівське»

Імідж. З 20 до 22 вересня в Чернігові відбудеться святкування Дня міста. На ці дати запланована культурно-розважальна програма. Бренд «Чернігівське» компанії AB InBev Efes Україна...

Нардепи заснували міжфракційне об’єднання «Чернігівщина» у Верховній Раді

У Верховній Раді засноване міжфракційне об’єднання «Чернігівщина». Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив народний депутат Антон Поляков. До об’єднання увійшли...