Погоджено остаточний порядок денний сесії облради
Напередодні проведення чергової сесії обласної ради, 18 липня, депутатський корпус зібрався на засідання президії та постійних комісій, для того, щоб обговорити та проаналізувати проекти рішень, які були додатково внесені на розгляд представницького органу.
Провів президію голова обласної ради Ігор Вдовенко. Традиційно у роботі дорадчого органу Чернігівщини взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, а також голова облдержадміністрації Валерій Куліч, керівники депутатських фракцій та постійних комісій.
На початку засідання очільник представницького органу Чернігівщини поінформував присутніх про зміни, які відбулися в організаційній структурі обласної ради у міжсесійний період. Зокрема, фракція політичної партії «Українське об’єднання патріотів –УКРОП»обрала своїм головою депутата обласної ради Андрія Віротченка, який, згідно з Положенням про президію, автоматично увійшов до складу дорадчого органу обласної ради.
Далі народні обранці активно включились у роботу та окрім 66 питань, що вже були проаналізовані на першому засіданні президії та постійних комісій, розглянули ще більше двох десятків проектів рішень, які додались до порядку денного.
Серед них низка депутатських звернень до керівництва держави та правоохоронних органів України щодо зниження тарифів на природний газ та комунальні послуги, стосовно вжиття заходів реагування на факти підкупу виборців на 206 одномандатному виборчому окрузі, особливостей здійснення права власності у багатоквартирному будинку. На розгляд народних обранців була представлена нова доопрацьована редакція звернення щодо розподілу повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.
Крім того, депутати погодили включити в порядок денний звернення стосовно удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку, врегулювання питань захисту, охорони, збереження та визначення правового статусу лісосмуг, а також щодо критичної ситуації, яка склалася навколо державного підприємства «Чернігівторф».
Наступним члени президії розглянули звіт тимчасової контрольної комісії обласної ради з комплексної перевірки діяльності Козелецького районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Козелецьрайагролісгосп» КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради.
Присутні погодили внесення корективів до Програми фінансування у 2016 році робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Змінами, відповідно до Постанови КМУ, перебачається залучення 10 млн. 807 тисяч гривень коштів обласного бюджету на здійснення співфінансування капітального, поточного та середнього ремонтів автомобільних шляхів регіону.
У зв’язку з утворенням на теренах області трьох нових об’єднаних громад: Батуринської міської в Бахмацькому районі, Остерської міської в Козелецькому районі та Лосинівської селищної в Ніжинському районі, народні обранці погодились із необхідністю внести відповідні зміни до проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області.
Без жодного заперечення члени президії підтримали внесення змін до Програми покращання матеріально-технічного забезпечення військових частин, що дислокуються на території Чернігівської області, військовозобов’язаних, призваних за мобілізацією, та добровольців, які беруть участь в антитерористичній операції на 2016 рік. Проектом відповідного рішення для реалізації Програми пропонується додатково залучити 80,00 тис.грн, а також здійснити перерозподіл 800 тис.грн відповідно до нагальних потреб військових.
До блоку питань щодо використання природних ресурсів додатково цього дня подано ще три проекти рішень стосовно приведення існуючого поділу лісів на категорії на території Сновського та Городнянського районів, а також про надання згоди на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) Чернігівському районному дочірньому спеціалізованому агролісогосподарському підприємству «Чернігіврайагролісгосп» комунального підприємства «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради».
Низкою проектів рішень поповнився і блок питань щодо управління комунальною власністю та кадрових призначень.
Дискусію серед депутатів викликали питання щодо подальшої долі державного закладу «Вузлова лікарня станції Чернігів Південно-Західної залізниці». Вони стосуються порушення клопотання щодо передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області цілісного майнового комплексу установи та її подальшої реорганізації. У цьому контексті народних обранців цікавила стратегія діяльності медичного закладу у майбутньому та питання щодо працевлаштування працівників лікарні після реорганізації. Відповідно до коментарів та роз’яснень, які надали начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш та голова ОДА Валерій Куліч, існуюча мережа медичних закладів м.Чернігова та області має можливості для охоплення необхідною спеціалізованою допомогою всіх жителів регіону, у тому числі і працівників залізничної дороги та членів їх сімей. Саме тому нагальної потреби у збереженні зазначеної лікарні немає, натомість її будівлі можна ефективно використати для поліпшення умов діяльності судово-медичної служби області. Крім того, за словами посадовців, реорганізація не загрожує скороченням працівників, які будуть влаштовані на роботу до інших медичних закладів.
За результатами попереднього засідання президії та, враховуючи рекомендації постійних комісій, на розгляд сесії внесено питання про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Ніжина нежитлової будівлі «аптека», за адресою: м. Ніжин, вул. Озерна, 21.
Народні обранці без заперечень підтримали надання дозволу на безоплатну матеріальну допомогу у вигляді лісоматеріалів, за рахунок фондів розвитку дочірніх агролісогосподарських підприємств, військовим частинам, що дислоковані в області та підпорядковані оперативному командуванню «Північ» Збройних Сил України.
Члени президії також схвалили необхідність внесення змін до Положення про Почесну грамоту обласної ради та нагрудний знак до неї, які дадуть право депутатам представницького органу вносити подання на нагородження та вручати ці відзнаки.
Підтримали народні обранці і рішення сільських рад про їх перейменування у зв’язку зі зміною назв низки населених пунктів регіону.
Окрім того, за словами головуючого, на розгляді постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин знаходиться низка питань щодо надання спецдозволів, тому, можливе внесення відповідних проектів рішень на розгляд п’ятої сесії.
Цього ж дня народні обранці ефективно попрацювали в профільних постійних комісіях обласної ради.
Автор: Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
(Оновити зображення коду)