Як Сергій Березенко очолив організовану партійну групу БПП - ЗМІ
Народний депутат Сергій Березенко, після проходження у Парламент на скандальних виборах по 205 округу у Чернігові, очолив одну з депутатських груп партії влади «Блок Петра Порошенка «Солідарність»».
Про це у своєму дослідження пишуть журналісти «Української правди» Роман Романюк та Роман Кравець.
Дуже швидко Березенко у фракції перетворився з рядового депутата – на одного із небагатьох, хто може ефективно збирати голоси за важливі для АП закони. Крім того, молодий нардеп курує ще й регіональні осередки БПП.
Формалізувати свій вплив на роботу БПП Березенко зміг уже за рік. На нещодавньому засіданні фракції він оголосив, що зібрав свою групу із 18 депутатів і, відповідно, був обраний заступником Гриніва.
На практиці це означає, що Березенко увійшов у Раду фракції, і зможе, наприклад, скликати позачергові засідання депутатів БПП.
Сам Березенко про свою нову роль говорить спокійно.
"Чому ви шукаєте підводні камені і вважаєте це якимось підвищенням? Це просто чергові обов'язки. Я буду робити те, що й робив, але додатково отримав "домашнє завдання", – каже він.
Наразі група Березенка складається з 18 депутатів. Здебільшого це близькі до нього мажоритарники з Херсонської і Вінницької областей, плюс частина досить відомих списочників.
Зокрема, це Олександр Співаковський, Сергій Хлань, Олександр Жолобецький, Тетяна Ричкова, Костянтин Яринич, Микола Лаврик, Руслан Князевич, Григорій Заболотний та інші.
Певне здивування викликало те, що Березенко залучив у свою групу "простих людей" Олексія Сугоняку та Сергія Капліна, яким приписували роботу на Льовочкіна.
"Ви думаєте, що Капліна просто всі мріють бачити у своїй групі? З його характером його немає куди всунути", – розводить руками один з депутатів БПП.
Цікава історія з участю в групі Березенка і Григорія Заболотного, у якого давні дружні стосунки з дядьком Березенка Матвієнком. У 2012 році останній знявся з виборів на 17 окрузі Вінницької області на користь Заболотного. За даними УП, на такий крок Матвієнко пішов на прохання Порошенка, до якого Заболотний був близьким.
Тоді керівником штабу Матвієнка був Березенко, який після зняття з виборів свого дядька перейшов в штаб Заболотного.
"З Петром Олексійовичем ми дійсно спілкувалися ще тоді, це була так звана "команда Вінниччини". Саме на цій кампанії ми зрозуміли, що наша співпраця можлива, і далі продовжили спілкування з майбутнім президентом", – розповідав свого часу в інтерв'ю УП Березенко.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)