Для дітей, які не хворіли, медичні довідки скасували | Події і коментарі
Вівторок, 30 травня 2017, 04:24
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Для дітей, які не хворіли, медичні довідки скасували

14:33 28.12.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

У Київському дошкільному закладі, що в Чернігівському районі, напередодні Нового року відбулися батьківські збори. Найактуальніше з питань, які винесли на розгляд, - скасування медичних довідок. Раніше, якщо дитина не ходила в садочок протягом кількох днів, потрібно було принести довідку з медпункту чи лікарні. Тепер це не обов’язково. Нові правила вже діють у дошкільних закладах обласного центру і ось «дійшли» й до сіл.

Батьки вже давно чекали скасування медичних довідок, адже дитині набагато простіше підчепити інфекцію в медзакладі, це серйозний ризик. Також додатковий клопіт - вистояти чергу під кабінетом сімейного лікаря. Словом, новим правилам мами й татусі зраділи, та чи добросовісно їх виконуватимуть? Але це, як кажуть, покаже час.

- Дітей, котрі не відвідували садочок не через хворобу, а з інших причин, ми можемо приймати без медичних довідок за умови, якщо у малечі немає явних ознак захворювання, - зазначила на зібранні завідувачка дитячого садочка Зоя Пенькова. - Згідно з новим Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів медичні довідки уже не обов’язкові. Якщо ж медична сестра, оглянувши вихованців, виявить у них нежить, кашель, червоне горло чи підвищену температуру, ми одразу кажемо про це батькам. І якщо вже з садочка вихователька відправила додому хвору дитину, коли ви її знову приведете, ми обов'язково запитаємо: «Ви були у лікаря?» А підтвердження цього -довідка, що дитинка здорова.

За словами Зої Пенькової, було чимало випадків, коли батьки перебували з тих чи інших причин удома або їздили до родичів чи ще кудись, дитину не приводили кілька днів у садочок, а потім несли довідки.

- Тепер я можу запевнити батьків: якщо вихованець не відвідував дошкільний заклад три-чотири дні і не має ознак захворювання, цього робити не потрібно. Але хочу звернути увагу: іноді невідповідальні мами приводять до садочка хворих дітей, і вже за кілька днів уся група злягає з температурою. Скільки тій дитині треба, щоб заразитися?! Тому будьте добросовісними!

Також мене непокоять медичні довідки, які приносять батьки з нашого медпункту. Чесно кажучи, плакати хочеться. Я не буду називати прізвищ, вкажу лише діагноз і з якого по яке число хворіла дитина. «З 09.11. по 12.11. - гостра респіраторна вірусна інфекція, гострий фарингіт». «З 07.12 по 09.12 - гострий риніт». «З 21.11 по 23.11 - гостра респіраторна вірусна інфекція»... Три дні - і дитина видужала? Це ж абсурд. Я вже неодноразово дорікала лікарям та медсестрам, та чи почули вони мене?! Щоб вилікувати нежить, червоне горло, кашель -треба добрий тиждень, а то й два. Наш дошкільний заклад - державна установа, ми маємо працювати згідно з Санітарним регламентом, а не робити, що заманеться.

Серед батьків на зборах була присутня працівниця лікарської амбулаторії. Медична сестра пояснила присутнім:

- Таке захворювання, як гострий риніт, може тривати два-три дні. Це звичайний нежить. А якщо дитина захворіла на вірусну інфекцію, наприклад, у суботу, а звернулася до лікаря вже у понеділок, то до трьох буднів ми ж не додаємо два попередні вихідні. Буває, що у ди тини тільки підвищується температура і ніяких симптомів більше немає. Це також вважається гострою респіраторною вірусною інфекцією.

У розділі - «Вимоги до медичного обслуговування, оцінки стану здоров’я дітей» нового Санітарного регламенту для дошкільних закладів, зокрема, йдеться: «Коли дитина вперше оформлюється в садок, обов’язково потрібна медична довідка про стан її здоров’я. Довідку заповнює лікар центру первинної ме-дико-санітарноїдопомоги у присутності батьків за формою N 026/о з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько-консультативна комісія при закладі охорони здоров’я.

Щоденні медичні огляди дітей робить медичний персонал дошкільного навчального закладу. У разі виявлення ознак інфекційної хвороби дитину ізолюють від здорових дітей.

До дітей, які часто хворіють, належать діти, котрі протягом року гостро хворіли: понад З рази -для дітей віком до 1 року; 6 і більше разів - віком 1-2 роки; 5 і більше разів - у віці З років; 4 і більше разів - у віці 4-5 років; понад З рази - 6 років і старше».


Автор: Лариса Галета, "Деснянка" №53 (633) від 29 грудня 2016, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Аграрії Чернігівщини завершили основний посів ярини

Сільськогосподарські підприємства 9 районів області завершили посівну кампанію з перевищенням запланованих обсягів. Більше, ніж прогнозували, посіяли в Куликівському (118 %), Сновському...

МОЗ та Мінрегіонбуд розробляють нові вимоги до приміщень лікарень

Триває спільна робота Міністерства охорони здоров’я, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і народних депутатів над формулюванням нових вимог до медичної інфраструктури та...

Завалив спортзал, а через 5 років очолив Управління капітального будівництва області

Новим начальником управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації призначений Богдан Нечепа. Цю інформацію ПіК підтвердили джерела в ОДА. Сьогодні, 29 квітня,...  (Коментарів: 4)

У Бахмацькому районі власна необережність призвела до загибелі 75-річного чоловіка

29 травня о 07:50 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі Чернігівської області надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Бахмач, що за 10 км від районного центра. Про це...

На Чернігівщині волонтери зібрали черговий гуманітарний вантаж на Донбас

В Чернігові представники громадських організацій, підприємці,  волонтери та небайдужі містяни зібрали черговий гуманітарний вантаж бійцям на передову. Шлях вантажу прокладений небезпечними...