Підприємці Чернігівщини зможуть отримати пільгові кредити | Події і коментарі
П'ятниця, 26 травня 2017, 16:08
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Підприємці Чернігівщини зможуть отримати пільгові кредити

09:10 29.12.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Підприємці області отримали такий собі «новорічний подарунок» – минулого тижня на сьомій сесій обласної ради була прийнята обласна програма розвитку підприємництва на наступні чотири роки. Згідно з документом, малі й середні підприємці Чернігівщини зможуть отримати пільгові кредити, а також державне відшкодування відсотків по кредитах від комерційних банків.

Обласна програма розвитку підприємництва традиційно приймається кожні два роки ще з 2001-го. Цього року вперше її прийняли на 4 роки. З обласного бюджету планують щорічно виділяти на програму приблизно по 5 мільйонів гривень, поки що виділили один мільйон.

Документ передбачає підтримку малого й середнього бізнесу по двох напрямках. Перший – фінансово-кредитний, на який і піде левова частка коштів через Регіональний фонд підтримки підприємництва в Чернігівській області.

Світлана Полторацька, заступник директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «Пільгові кредити надаватимуться через цю державну організацію під 16 відсотків річних. Крім цього, є можливість отримати часткове відшкодування відсотків по кредитах, які мале й середнє підприємництво отримало для реалізації своїх інвестиційних проектів у комерційних банках. Максимально – 75% від відсоткової суми».

І пільгові кредити, і відшкодування відсотків по них отримуватимуть підприємці на конкурсній основі. Рішення прийматиме спеціально створена комісія.

Другий напрямок підтримки малого й середнього бізнесу в області – інформаційно-консультативний. Це – близько п’ятдесяти заходів на рік: і «Молодіжна школа бізнесу», і юридичні консультації, і система семінарів.

Варто сказати також, що мале й середнє підприємництво в області останнім часом розвивається досить активно, особливо в порівнянні з 2013-2014-ми роками.

Світлана Полторацька, заступник директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «На прикладі цього року, за 9 місяців було відкрито 938, а припинено діяльність тільки 240 юридичних осіб-підприємців. А фізичних осіб – більше 3,5 тисяч відкрило свою діяльність, закрило — 2400».

Таким чином можемо говорити про позитивне сальдо у сфері малого й середнього бізнесу на Чернігівщині.

Відео Сівер-центр


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові розбився літак

У Чернігові у мікрорайоні Півці розбився літак. Він впав на подвір’я одного з місцевих жителів по вулиці Ящука. Про це повідомляє Чeline Загинув пілот. На місці працюють рятувальники...

На підвищення зарплатні освітянам Чернігова виділили більше 4 мільйонів гривень

Вчора, 25 травня, на засіданні 20-ї сесії Чернігівської міської ради депутати прийняли рішення щодо підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних та...

У бюджетних установах Чернігова виконуються ремонтні роботи

У Чернігові з початку травня розпочалися ремонти, реконструкції та роботи з енергомодернізації будівель бюджетних установ нашого міста – закладів освіти, охорони здоров’я, культури та...

«Глядачі» жорстокого побиття школярки у Чернігові не будуть покарані

«Глядачі» жорстокого побиття школярки Поліни Малоштан у центрі Чернігова уникнуть відповідальності. Про це сьогодні, 26 травня, повідомив керівник місцевої прокуратури Чернігова Сергій...

Іноземець намагався дати хабар прикордоннику

У Державній прикордонній службі України триває внутрішньовідомча Акція «Вільні від корупції!», в якій приймають активну участь і прикордонники-чернігівці.Вчора в міжнародний...