Підприємці Чернігівщини зможуть отримати пільгові кредити | Події і коментарі
Субота, 25 березня 2017, 19:26
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Підприємці Чернігівщини зможуть отримати пільгові кредити

09:10 29.12.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Підприємці області отримали такий собі «новорічний подарунок» – минулого тижня на сьомій сесій обласної ради була прийнята обласна програма розвитку підприємництва на наступні чотири роки. Згідно з документом, малі й середні підприємці Чернігівщини зможуть отримати пільгові кредити, а також державне відшкодування відсотків по кредитах від комерційних банків.

Обласна програма розвитку підприємництва традиційно приймається кожні два роки ще з 2001-го. Цього року вперше її прийняли на 4 роки. З обласного бюджету планують щорічно виділяти на програму приблизно по 5 мільйонів гривень, поки що виділили один мільйон.

Документ передбачає підтримку малого й середнього бізнесу по двох напрямках. Перший – фінансово-кредитний, на який і піде левова частка коштів через Регіональний фонд підтримки підприємництва в Чернігівській області.

Світлана Полторацька, заступник директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «Пільгові кредити надаватимуться через цю державну організацію під 16 відсотків річних. Крім цього, є можливість отримати часткове відшкодування відсотків по кредитах, які мале й середнє підприємництво отримало для реалізації своїх інвестиційних проектів у комерційних банках. Максимально – 75% від відсоткової суми».

І пільгові кредити, і відшкодування відсотків по них отримуватимуть підприємці на конкурсній основі. Рішення прийматиме спеціально створена комісія.

Другий напрямок підтримки малого й середнього бізнесу в області – інформаційно-консультативний. Це – близько п’ятдесяти заходів на рік: і «Молодіжна школа бізнесу», і юридичні консультації, і система семінарів.

Варто сказати також, що мале й середнє підприємництво в області останнім часом розвивається досить активно, особливо в порівнянні з 2013-2014-ми роками.

Світлана Полторацька, заступник директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «На прикладі цього року, за 9 місяців було відкрито 938, а припинено діяльність тільки 240 юридичних осіб-підприємців. А фізичних осіб – більше 3,5 тисяч відкрило свою діяльність, закрило — 2400».

Таким чином можемо говорити про позитивне сальдо у сфері малого й середнього бізнесу на Чернігівщині.

Відео Сівер-центр


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Який документ Атрошенко підписав із чернігівськими перевізниками

Сьогодні на засіданні виконкому Чернігівської міської ради прийняте рішення про підвищення вартості проїзду в міському громадському транспорті до 4 грн з 1 квітня. Вартість проїзду для...

«Підземку» біля «України» почнуть ремонтувати з понеділка

З понеділка, 27 березня, розпочнеться ремонт багатостраждального підземного переходу біля готелю «України». Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав заступник міського голови...

Мельник звинуватив Фесенка і Куца у корупції

Колишній начальник фінансового управління Чернігівської міської ради, депутат Новозаводської районної у м.Чернігові ради Олександр Мельник звинуватив заступника чернігівського міського голови...

Поліція затримала зловмисника, який хотів відібрати у бабусі їжу

Кримінальна поліція встановила особу зловмисника, який здійснив розбійний напад на пенсіонерку аби заволодіти запасами харчів старенької. По допомогу до поліції звернулася 88-річна жителька одного...

Чернігівець добровільно здав поліції боєприпаси

Житель обласного центру знайшов кількасот набоїв до спортивної та автоматичної зброї армійського зразку й здав їх до поліції. Під час проведення операції «Зброя та вибухівка» до...