У міськраді придумали бюрократичну процедуру перевірки будинків
Сьогодні, 19 січня, на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради був прийнятий порядок перевірки технічного стану будинків у місті.
Відтепер, чернігівці можуть написати заяву до житлової організації з проханням провести огляд будинку експертною організацією. Після висновку експертів жителі будинку прийматимуть рішення, чи технічний стан їх будинку потребує капітального ремонту, чи ні.
Всім процедурам по обстеженню та проведенню платежів за експертне оцінювання з міського бюджету мають передувати збори громадян.
Під час обстеження стану жилих будинків перевіряється:
- двір будинку та елементи його благоустрою;
- фундаменти, підвали;
- стіни та елементи фасадів (балкони, еркери, карнизи тощо);
- стикові з’єднання у великопанельних жилих будинках;
- дах будинку та обладнання на ньому (димові і вентиляційні канали та інше);
- ліфти та їх обладнання;
- поверхи жилого будинку, включаючи їх конструкції;
- інженерне обладнання.
У разі визначення, що будинок знаходиться в аварійному стані і потребує капітального ремонту, жителі даного будинку мають прийняти для себе рішення, що робити далі. Зокрема, за словами начальника УЖКГ Ярослава Куца, є два варіанти: створення ОСББ або зібрати 80% коштів на капітальний ремонт будинку, а решту, 20%, сплатить міський бюджет за Програмою відновлення аварійних будинків.
У разі відмови від цих варіантів, у Порядку зазначається, що у разі руйнації будинку відповідальність за це несуть виключно співвласники багатоквартирного будинку.
«Найголовніше спілкуватися з людьми і пояснювати їм їх зону відповідальності»,- заявив міський голова.
Відзначимо, що у Чернігові загалом близько 2 тисяч будинків різних форм власності, не враховуючи приватний сектор. Мінімум у 10% площі цих будинків термін експлуатації перевищує щонайменш 10 років.
За словами Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, у Чернігові грубо 300 будинків, по яких треба проводити експертизу та «підтягувати» їх технічний стан. І на обстеження цих будинків, щонайменше, необхідно 20 мільйонів гривень.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)