Перша сесія міськради у 2017 році: аварійні будинки, велодоріжки та туризм | Події і коментарі
Середа, 11 вересня 2024, 08:37
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Перша сесія міськради у 2017 році: аварійні будинки, велодоріжки та туризм

14:35 26.01.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

На сьогодні, 26 січня, була запланована чергова сесія Чернігівської міської ради. У порядку денному більше 20 питань.

На сьогоднішньому засідання депутатам буде запропоновано затвердити низку Програм. Зокрема, щодо створення вело інфраструктури в місті та Програми розвитку туризму та промоції Чернігова.

Окрім цього, депутати розглядатимуть порядок обстеження аварійних будинків у місті та Програму ремонту таких. Як відомо, пропонувалося на ремонт аварійних будинків з міського бюджету 20% від вартості робіт, решта – кошти жителів будинку. Однак, під час засідання виконкому, міський голова Владислав Атрошенко заявив, що не хоче давати на це і 20% з бюджету.

ПіК вів текстову онлайн-трансляцію. 

16:35 Засідання продовжується.

16:20 Оголошена перерва на 5-7 хвилин.

15:10 Депутати перейшли до розгляду земельних питань. 

15:05 До міської ради надійшов лист від Ради ветеранів щодо ділянок для АТОшників. Дана громадська організація хоче перевіряти всіх бійців АТО, яким надаватимуться ділянки. Зробити її таким собі «фільтром».

Депутати повернулися до порядку денного, Атрошенко просить зняти питання Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам, членам сімей загиблих, померлих учасників АТО з порядку денного.

Питання було знято.

14:55 Депутати перейшли до розгляду питання про зарплатню Олександру Атрощенку, новому заступнику міського голови.

Ігор Андрійченко каже, що зарплатня у Атрощенка буде нижче, ніж він отримував на посаді голово Новозаводської ради. Це не мотивуватиме заступника працювати гарно.

Рішення прийняте. 

14:40 Перейшли до розгляду питання Про внесення змін до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності територіальної громади м. Чернігова та виконавців робіт із землеустрою. Рішення було проголосоване за основу і вцілому.

Розглядають питання Про внесення змін та доповнень до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова (19 сесія 5 скликання) зі змінами та доповненнями. 

Депутат міськради Іван Бакшун каже, що треба виключити пункти, що стосуються підвищення вартості оренди для аптек, адже тоді буде збільшена вартість для медикаментів.

Атрошенко каже, що зараз можемо виключити, але треба буде переглянути це питання у наступний різ. Зараз аптеки сплачують 40—60 гривень за квадратний метр. Пропонується 200 гривень за квадратний метр. 

Мер впевнений, що збільшення оренди не вплине на вартість ліків.

Деякі депутати кажуть, що підвищувати вартість оренди необхідно, але може не до 200 гривень за квадратний метр, а до 150 гривень.

37 депутатів підтримали даний проект рішення.

14:35 Сесія продовжує свою роботу. Атрошенко просить депутатів зібратися у сесійній залі. 

13:10 У роботі сесії оголошена перерва на годину.

13:10 Питання Про затвердження Звіту про витрачання коштів цільового фонду розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Чернігова за 2016 рік прийняте за основу і вцілому.

Як раніше повідомляв ПіК, виявляється, що Управління ЖКГ не знає точних адрес тих будинків, де були відремонтовані ліфти за бюджетні кошти Чернігова.

13:10 Вцілому прийняте питання Про затвердження змін і доповнень до рішення міської ради від 30 листопада 2016 року №13/VII-8 “Про Комплексну цільову Програму розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2017-2020 роки”.

13:05 Питання Про Програму розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури у м. Чернігові на 2017-2020 роки було прийняте за основу і вцілому.

12:55 Перейшли до розгляду питання Про Програму сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації на 2017-2019 роки. Програма була прийнята за основу.

Депутати прийняли технічні правки та внесли зміни у пункт по співфінансуванню. Так, ремонт аварійний будинків Чернігова фінансуватимуть у співвідношенні 50% коштів міського бюджету – 50% коштів мешканців будинку.

Рішення було прийняте.

12:10 Депутати перейшли до розгляду питання Про затвердження Порядку виявлення, обстеження та вжиття відповідних заходів щодо усунення дефектів технічного стану багатоквартирних жилих будинків у м. Чернігові. 

Депутати проголосували технічні правки від комісій.

Вовк каже, що цим рішенням депутати дають індульгенцію працівникам ЖЕКів.

«Люди можуть стати заручниками безвідповідальності і бездіяльності керівників комунальних підприємств, які відповідають за житлове господарство»,- каже Вовк.

Сергій Воробйов каже, що громадяни не розуміють, чому загальні кошти громадян, які були зібрані податками, мають виділятися комусь на ремонт.

Навколо одного з пунктів Програми було найбільше дискусій: У випадку неприйняття співвласниками багатоквартирного будинку рішення про створення ОСББ, неукладення договорів про дольову участь співвласників багатоквартирного будинку в проведені робіт по капітальному ремонту та не перерахунку коштів у визначеному розмірі, співвласники багатоквартирного будинку вважаються такими, що відмовилися від обох вказаних вище варіантів дій та несуть повну відповідальність за технічний стан будинку та наслідки, що можуть виникнути в майбутньому.

Владислав Атрошенко: «Прийняття цієї програми є надзвичайно важливим, аби ми почали формувати свідомість громадян». За його словами, міська рада бере на себе організаційну функцію. І все робитиметься через зьори громадян, без зборів не буде жодних виплат з бюджету.

Депутати від «Самопомочі» пропонують внести правку в пункт «повідомлені про технічний стан будинків», замість фрази «вважати такими що відмовились». Пропозиція була прийнята. «За» проголосувало 27 депутатів.

Вцілому за програму проголосувало 34 депутати. 

12:00 Депутати перейшли до розгляду питання Про затвердження Програми забезпечення діяльності комунального підприємства “Муніципальна поліція” Чернігівської міської ради на 2017 рік. 

Депутати проголосували за основу. Перед присутніми виступає начальник КП Віталій Хрустицький. 

Депутат міськради Ігор Андрійченко просить надати якісні та кількісні показники. Хрустицький каже, що потрібен час для вивчення ситуації, аби надати ці показники.

Віталій Хрустицький каже, що повноцінно «Муніципальна поліція» запрацює тільки з квітня. Наразі, через конкурс, відбирають працівників. 

Всі кандидати проходитимуть конкурс на знання законодавства та фізичної підготовки.

Хрустицький каже, що вже зустрічався з представниками громадськості, які мають право охорони громадського прядку щодо подальшої співпраці.

«За» дане питання проголосувало 32 депутати. Рішення прийняте. 

11:45 Депутати перейшли до розгляду питання Про Програму підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки. 

До Програми були внесені технічні правки. Питання було підтримано.

11:20 перейшли до розгляду питання Про затвердження Програми розвитку туризму та промоції міста Чернігова на 2017-2018 роки.

Перед депутатами виступає заступниця міського голови Ольга Хоніч щодо питання промоції міста.

Постійні комісії внесли технічні правки до Програми.

Депутат міськради Павло Вовк каже, що сайт «Чернігівводоканалу» оновили за 20 тисяч гривень, а на туристичний сайт – 95 тисяч гривень, за словами Вовка, забагато. 

Окрім того, за його словами, 600 тисяч гривень на реконструкцію туристичного центру забагато.

Атрошенко каже, що вході фінансування буде обмежено ці статті. І зробити ремонт приміщення можна за 300 тисяч гривень.

Були внесені у Програму правки, щодо зменшення фінансування. Зокрема, на розробку туристичного сайту відтепер закладено 50 тисяч гривень, замість 95 тисяч гривень. На ремонт інформаційного центру відтепер закладено 300 тисяч гривень, замість 600 тисяч гривень.

Депутат Сергій Воробйов каже, що зменшувати суму на сайт не потрібно, адже порівнювати сайт водоканалу та промоції міста не можна.

Представники громадськості відзначили, що подібний туристичний центр робить обласна рада на базі кінотеатру ім.Щорса. Тому, немає сенсу створювати два ідентичних центри.

Ольга Хоніч каже, що вже не перший рік чує про створення обласного туристичного центру, але, поки він так і не був створений. Тим більше,на її думку, немає нічого поганого в тому, щоб було два туристичних центри. 

Атрошенко каже, що треба узгоджувати міську Програму по туризму з обласною. Але, міська має бути. 

Депутати підтримали дві правки щодо зменшення фінансування на реконструкцію приміщення туристичного центру та зовнішньої реклами поза межам міста. Однак, фінансування сайту залишили 95 тисяч гривень. 

Програма була прийнята. 

11:15 Перейшли до розгляду питання по землі для АТОшників. 38 депутатів підтримали даний проект рішення. 

11:15 Депутати затвердили порядок денний сьогоднішньої сесії з усіма змінами і доповненнями.

10:45 Керівник місцевої прокуратури попросив перенести звіт про роботу на наступну сесію. Питання було виключено з порядку денного.

Одна з комісій пропонує зняти питання Про внесення змін до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності територіальної громади м. Чернігова та виконавців робіт із землеустрою.

Однак, питання залишили у порядку денному.

Комісія з питань ЖКГ запропонувала зняти питання Про внесення змін та доповнень до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова (19 сесія 5 скликання) зі змінами та доповненнями.

Питання залиши в порядку денному.

Комісія запропонувала включити питання по землі для АТОшників у порядок денний. Питання було включено і розглядатиметься першим.

Дві постійні комісії пропонують включити питання по ліквідації дитячого садочку. Атрошенко каже, що потрібен час, аби додатково вивчити це питання.

Начальник управління освіти Василь Білогура, каже, що садочок, з моменту його створення, так і не розпочав свою роботу. На нього вже було витрачено 1,5 мільйонів гривень.

Тому, на думку Білогури, логічніше було б пере направити ці кошти на садочки в інших районах.

Депутати не підтримали пропозицію про включення цього питання. Таким чином, питання ліквідації садочку не розглядатиметься.

Додатково включили питання про заброну на прийняття та захоронення відходів. Атрошенко зазначив, що питання не стосується львівського сміття.

Також, пропонується включити питання по МАФу на вулиці Козацькій. Заступник міського голови Олександр Ломако каже, що міська влада із власниками МАФу знайшли порозуміння і кіоск буде перенесено.

А на місці цього МАФу, на Козацькій, буде збудовано зупинковий комплекс іншого формату, який пропонує міська рада. 

Питання по МАФу не було включено у порядок денний. 


10:35 Сесія розпочинається. Письмово зареєструвалося 38 депутатів. Електронна реєстрація показала, що присутні 37 депутатів.

10:20 Депутати починають збиратися у сесійній залі. Також, у залі присутні бійці АТО. Вони прийшли контролювати розподіл земельних ділянок.

9:55 Під стінами міської ради проходить мітинг щодо захисту Чернігівської дитячої художньої школи.

Також, під будівлю міської ради прийшли вело активісти, аби підтримати Програму розбудови вело інфраструктури.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)