Понад шість тисяч жителів області вже отримали ІД-картку | Події і коментарі
Четвер, 11 червня 2026, 22:52
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Понад шість тисяч жителів області вже отримали ІД-картку

08:25 02.02.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

6234  паспорти громадянина України у формі пластикової картки оформили  торік в управлінні Державної міграційної служби в  області.  Інновація людьми сприймається по-різному і, передусім, через недостатню поінформованість. Що таке ІД-картки і як бути із закордонними паспортами і документами старого зразка? 
 
З листопада минулого року територіальні підрозділи міграційної служби Чернігівщини розпочали прийом заяв на оформлення паспорта громадянина України у формі ІД-картки за новими правилами.

Ксенія Лук’янець, начальник УДМС України в області: «Це зовсім нова форма паспортного документу, в нього вмонтований так званий «чіп», який є основним носієм інформації. Його підробити дуже важко, і скористатися не особі, його власнику, також в принципі, неможливо. Тому це гарантує безпеку того, що користуватися даним документом буде тільки та особа, яка дійсно є власником його».
 
Відтепер кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт. Спочатку на 4 роки, а після повноліття – на кожні 10 років.

Ксенія Лук’янець, начальник УДМС України в області: «Хочу наголосити, що це право, і навіть обов’язок громадянина, з 14 років мати такий вид паспорту. Тобто він, звичайно, має право отримати такий вид послуги в наших підрозділах, але це його обов’язок. Це зумовлює те, що всі дії, які тягнуть за собою наявні юридичні наслідки, після 14 років, без такого роду документу будуть неможливі. Наприклад, це і реєстрація, і оформлення закордонного паспорту, укладення певних правочинів, що може робити особа в цьому віці. Все це відбуватиметься лише за наявності  ІД-картки, тобто паспорта громадянина України».
 
Хоча паспорти-картки в Україні ввели ще рік тому, до цього часу нові документи видавалися лише особам, які оформлювали паспорт вперше. Старі книжки діяли і діятимуть ще довго – це гарантує законодавство.

Ксенія Лук’янець, начальник УДМС України в області: «Вклеювання фотокартки, які за законодавством мають бути в 25 і 45-річному віці, є за бажанням особи. Тобто якщо людина бажає, вона може оформити ІД-картку, якщо ні —  то може провести вклеювання фотографії у старий паспорт, які діють до сьогодні».
 
ІД-картка – це той самий внутрішній паспорт. Виїхати за межі України, користуючись ним, неможливо.  Для цього оформлюють закордонні біометричні документи, теж з чіпом.

Відео Сівер-центр



Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)