Як ситуація з каналізаційними стоками Бобровиці «виплила» у Чернігові? | Події і коментарі
П'ятниця, 24 березня 2017, 01:55
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Як ситуація з каналізаційними стоками Бобровиці «виплила» у Чернігові?

13:58 09.02.2017    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

Майже чверть століття Бобровицький молокозавод утримував компресорну насосну станцію. До очисних споруд вона перекачувала нечистоти не лише самого підприємства, а й всього міста. Але платили за це хто і як бажав. Тож набігла чималенька сума, в тому числі і за електроенергію. Торік, у вересні, з’явився новий власник, філія «Буринського молокозаводу», який сплатив всі борги – 30 млн. грн. —  і врятував вулиці міста від річок бруду. Бо ж у енергетиків таки урвався терпець і на 3 дні вони відключили постачання підприємства. Нині тут немає жодних боргів, на очисних спорудах працює 10 людей, які день в день отримують заробітну плату. Із Бобровицьким КП «Міськодобробут» уклали договір на оплату утилізації 290 кубічних метрів стоків щодобово. Місяць надавали послуги безкоштовно, ще два відвели на перехідний період і… місто не платить. Точніше, комунальники спромоглися знайти кошти лише за півтора місяці.

Сергій Цибазаступник Бобровицького міського голови: “В подальшому ми не маємо можливості вносити компенсаційні кошти на ті витрати, які несе молокозавод, за електроенергію. І сама кількість нечистот йде значно менше, ніж 290 кубів. Тут стоїть питання якраз в тому, у визначенні. Я не знаю, яким чином можна ще визначити ці кубометри, за які необхідно буде сплачувати».

Почали обчислення з 350 кубів, зупинилися на 290, зараз вважають, що скидають не більше 150. Натомість завод використовує очисні споруди наполовину, в основному обслуговується місто. Електроенергії витрачають на 180 тисяч гривень, плюс зарплата та амортизація. Місту виставляють рахунок лише на 146 тисяч  гривень. Екологи кажуть, що одна з складових проблем – надпотужні компресори,  встановлені 30 років тому і розраховані на перекачування вдесятеро більших об’ємів. Надходила пропозиція стосовно модернізації, встановлення менш потужного обладнання, аби ціна за куб очистки не була «золотою», але на ідеї все і зупинилося.

Валентина Дзюба, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в області: «На цьому питанні розробили проект міськрада, але коштів немає. Але, ви виступаєте від міської ради, чому ви не звернулися до Фонду охорони природнього середовища? На виділення коштів з обласного фонду?».

Про те, що в ситуації  є серйозні прорахунки менеджменту, каже і закупка лічильника стічних вод, який не розрахований на роботу саме в таких умовах, і спроба встановити нове обладнання без технічної документації і попередження керівництва заводу, яка призвела до пошкодження основної труби. Проблем, як кажуть комунальники, з молокозаводом начебто і нема, але й діалогу теж.

Георгій Дудар, в.о. директора КП «Міськдобробут»: «Я не местная власть,  я начальник комунхоза и все. И то, «виконуючий обовязки». Я начал бить, поднимать эту тему специально, потому что у нас никто ничего за два месяца и палец об палец не ударил. Вот я варюсь в этом собственном соку да хожу на молокозавод».

Сергій Литовченко, директор Бобровицької філії ТОВ «Буринський молокозавод»: «Ми не виставляємо абсолютно ніяких вимог, ми просимо, щоб виконувались умови договору, яку вони підписали. По-друге, якщо щось не виходить і виникають якість труднощі з оплатою, то, мені здається, нам потрібно про це повідомляти».

Арсен Дідур, заступник голови обласної ради: «Мы должны помочь данному коммунальному предприятию. И на основании глубочайшей его ревизии принять решение. Помочь деньгами, для того, чтобы постаивть узел учета. Или пусть строят, помочь Фондом охраны природы или Фондом регионального развития. Поставить альтернативные очистные. То есть мы должны ну как бы выйти из этой ситуации, потому что люди страдать не должны».

Заборгованість на сьогодні складає 216 тисяч грн.

Сергій Литовченко, директор Бобровицької філії ТОВ «Буринський молокозавод»: «Люди не платили 20 років, людей важко налаштувати на те, що треба платити за водовідведення. Пояснюють це тим, що не заключено всі договори з підприємствами – районною лікарнею, коледжем, банками, будинками».

Василь Нестерук, депутат обласної ради: «Зараз з населенням ви працюєте і працюєте добре, але всі інші державні структури, які на бюджеті, ви повинні спрацювати з ними у першу чергу, пройтись з ними по всіх питаннях. Так, вони не будуть закривати всі проблеми, всі дірки, які виявляються в бюджеті. По-друге, ви заключили договорі, але повинні були спочатку попрацювати два місяці з підприємством і тільки тоді заключати його».

Нові міні-очисні чи реконструкція старої станції та наведення ладу із платниками  — Бобровиця знову у «перехідному» періоді.

Відео Сівер-центр


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Гість ПАТРІОТ 2017-02-09 22:04:52   Оцінок:
0

Вся проблема не в заводі, а в посадовцях місцевої влади. По перше, нічого не хочуть робити (проблема виникла не вчора і не позавчора), по друге, не знають як робити, бо крім як горілку пити, не хочуть ні вчитися, ні досвід в інших міст переймати.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

На виконавчому комітеті розглянуть питання підвищення вартості проїзду у міському транспорті

Завтра, 24 березня, о 16:00 заплановане засідання виконавчого комітету. На розгляд виноситиметься три питання: 1. Про подання щодо внесення змін до переліку виборчих дільниць  2. Про...

Заповнювати електронні декларації зобов'язали представників антикорупційних організацій

Верховна Рада затвердила зміни до електронного декларування, яким військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців звільняють від обов'язку заповнювати електронні декларації. "За"...

Назаренко очолив обласну організацію Національної спілки журналістів

Головою Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів став Олександр Назаренко. Він був обраний сьогодні, 23 березня, під час звітно-виборної конференції. Як відомо,...

РФ припинила пропуск через кордон навпроти ПП на Чернігівщині

Російська сторона тимчасово припинила пропуск людей і транспорту навпроти прикордонного пункту пропуску "Сеньківка" Чернігівської області. Про це повідомив речник Держприкордонслужби України Олег...

В Чернигове обокрали двух работниц суда

17 марта к правоохранителям обратилась одна из судей Черниговского районного суда. Злоумышленники, подобрав ключ к ее квартире, вынесли 7100 долларов, более 30 000 гривен, золото и...