Як ситуація з каналізаційними стоками Бобровиці «виплила» у Чернігові? | Події і коментарі
П'ятниця, 26 травня 2017, 16:05
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Як ситуація з каналізаційними стоками Бобровиці «виплила» у Чернігові?

13:58 09.02.2017    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

Майже чверть століття Бобровицький молокозавод утримував компресорну насосну станцію. До очисних споруд вона перекачувала нечистоти не лише самого підприємства, а й всього міста. Але платили за це хто і як бажав. Тож набігла чималенька сума, в тому числі і за електроенергію. Торік, у вересні, з’явився новий власник, філія «Буринського молокозаводу», який сплатив всі борги – 30 млн. грн. —  і врятував вулиці міста від річок бруду. Бо ж у енергетиків таки урвався терпець і на 3 дні вони відключили постачання підприємства. Нині тут немає жодних боргів, на очисних спорудах працює 10 людей, які день в день отримують заробітну плату. Із Бобровицьким КП «Міськодобробут» уклали договір на оплату утилізації 290 кубічних метрів стоків щодобово. Місяць надавали послуги безкоштовно, ще два відвели на перехідний період і… місто не платить. Точніше, комунальники спромоглися знайти кошти лише за півтора місяці.

Сергій Цибазаступник Бобровицького міського голови: “В подальшому ми не маємо можливості вносити компенсаційні кошти на ті витрати, які несе молокозавод, за електроенергію. І сама кількість нечистот йде значно менше, ніж 290 кубів. Тут стоїть питання якраз в тому, у визначенні. Я не знаю, яким чином можна ще визначити ці кубометри, за які необхідно буде сплачувати».

Почали обчислення з 350 кубів, зупинилися на 290, зараз вважають, що скидають не більше 150. Натомість завод використовує очисні споруди наполовину, в основному обслуговується місто. Електроенергії витрачають на 180 тисяч гривень, плюс зарплата та амортизація. Місту виставляють рахунок лише на 146 тисяч  гривень. Екологи кажуть, що одна з складових проблем – надпотужні компресори,  встановлені 30 років тому і розраховані на перекачування вдесятеро більших об’ємів. Надходила пропозиція стосовно модернізації, встановлення менш потужного обладнання, аби ціна за куб очистки не була «золотою», але на ідеї все і зупинилося.

Валентина Дзюба, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в області: «На цьому питанні розробили проект міськрада, але коштів немає. Але, ви виступаєте від міської ради, чому ви не звернулися до Фонду охорони природнього середовища? На виділення коштів з обласного фонду?».

Про те, що в ситуації  є серйозні прорахунки менеджменту, каже і закупка лічильника стічних вод, який не розрахований на роботу саме в таких умовах, і спроба встановити нове обладнання без технічної документації і попередження керівництва заводу, яка призвела до пошкодження основної труби. Проблем, як кажуть комунальники, з молокозаводом начебто і нема, але й діалогу теж.

Георгій Дудар, в.о. директора КП «Міськдобробут»: «Я не местная власть,  я начальник комунхоза и все. И то, «виконуючий обовязки». Я начал бить, поднимать эту тему специально, потому что у нас никто ничего за два месяца и палец об палец не ударил. Вот я варюсь в этом собственном соку да хожу на молокозавод».

Сергій Литовченко, директор Бобровицької філії ТОВ «Буринський молокозавод»: «Ми не виставляємо абсолютно ніяких вимог, ми просимо, щоб виконувались умови договору, яку вони підписали. По-друге, якщо щось не виходить і виникають якість труднощі з оплатою, то, мені здається, нам потрібно про це повідомляти».

Арсен Дідур, заступник голови обласної ради: «Мы должны помочь данному коммунальному предприятию. И на основании глубочайшей его ревизии принять решение. Помочь деньгами, для того, чтобы постаивть узел учета. Или пусть строят, помочь Фондом охраны природы или Фондом регионального развития. Поставить альтернативные очистные. То есть мы должны ну как бы выйти из этой ситуации, потому что люди страдать не должны».

Заборгованість на сьогодні складає 216 тисяч грн.

Сергій Литовченко, директор Бобровицької філії ТОВ «Буринський молокозавод»: «Люди не платили 20 років, людей важко налаштувати на те, що треба платити за водовідведення. Пояснюють це тим, що не заключено всі договори з підприємствами – районною лікарнею, коледжем, банками, будинками».

Василь Нестерук, депутат обласної ради: «Зараз з населенням ви працюєте і працюєте добре, але всі інші державні структури, які на бюджеті, ви повинні спрацювати з ними у першу чергу, пройтись з ними по всіх питаннях. Так, вони не будуть закривати всі проблеми, всі дірки, які виявляються в бюджеті. По-друге, ви заключили договорі, але повинні були спочатку попрацювати два місяці з підприємством і тільки тоді заключати його».

Нові міні-очисні чи реконструкція старої станції та наведення ладу із платниками  — Бобровиця знову у «перехідному» періоді.

Відео Сівер-центр


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Гість ПАТРІОТ 2017-02-09 22:04:52   Оцінок:
0

Вся проблема не в заводі, а в посадовцях місцевої влади. По перше, нічого не хочуть робити (проблема виникла не вчора і не позавчора), по друге, не знають як робити, бо крім як горілку пити, не хочуть ні вчитися, ні досвід в інших міст переймати.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові розбився літак

У Чернігові у мікрорайоні Півці розбився літак. Він впав на подвір’я одного з місцевих жителів по вулиці Ящука. Про це повідомляє Чeline Загинув пілот. На місці працюють рятувальники...

На підвищення зарплатні освітянам Чернігова виділили більше 4 мільйонів гривень

Вчора, 25 травня, на засіданні 20-ї сесії Чернігівської міської ради депутати прийняли рішення щодо підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних та...

У бюджетних установах Чернігова виконуються ремонтні роботи

У Чернігові з початку травня розпочалися ремонти, реконструкції та роботи з енергомодернізації будівель бюджетних установ нашого міста – закладів освіти, охорони здоров’я, культури та...

«Глядачі» жорстокого побиття школярки у Чернігові не будуть покарані

«Глядачі» жорстокого побиття школярки Поліни Малоштан у центрі Чернігова уникнуть відповідальності. Про це сьогодні, 26 травня, повідомив керівник місцевої прокуратури Чернігова Сергій...

Іноземець намагався дати хабар прикордоннику

У Державній прикордонній службі України триває внутрішньовідомча Акція «Вільні від корупції!», в якій приймають активну участь і прикордонники-чернігівці.Вчора в міжнародний...