Проїзд у Чернігові піднімуть до 4 гривень | Події і коментарі
Вівторок, 11 грудня 2018, 01:09
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Проїзд у Чернігові піднімуть до 4 гривень

09:01 22.02.2017    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

Реагуючи на звернення перевізників щодо підвищення ціни проїзду в громадському автотранспорті, міська рада проаналізувала надані ними розрахунки.

Вчора, 21 лютого, результати цього вивчення прозвучали на засіданні робочої групи міської ради з питань реалізації цінової політики у житлово-комунальному господарстві та на міському пасажирському транспорті.

Вивчення та перевірку розрахунків здійснювало Управління економічного розвитку Чернігівської міської ради. За його висновком, до наданих розрахунків є цілий ряд серйозних зауважень.

Перша група з них полягає в тому, що у витратній частині практично всіх наданих розрахунків бракує підтверджень наведених цифр. Окрім того, навіть для однакових транспортних одиниць  розрахунки мають значні розбіжності в наведених нормах витрат будь-чого:  палива, мастил, тих же акумуляторних батарей тощо. Тобто можна припустити, що це розрахункові матеріали на бажані цифри, аби показати доцільність прийняття саме підвищених тарифів.

Друга складова, якої бракує в поданих розрахунках тарифів – це об’єктивні дані про пасажиропотік. Вони дуже важливі для розрахунків тарифу, адже треба чітко розуміти, на скільки ділити витрати. Підтвердити той пасажиропотік, які перевізники наводять у своїх розрахунках, неможливо.

Тому економічне управління для порівняння зробило свій, нормативний розрахунок на підставі уніфікованої витратної частини й середніх цін.  Також за основу були взяті умовні  обсяги перевезень з урахуванням кількості сидячих місць у кожному автобусі та даних ЧТУ про середню тривалість поїздки 1 пасажира. У результаті вартість поїздки вийшла до 4 гривень.

Коментуючи ці дані на засіданні комісії, її голова Олександр Ломако теж констатував неякісність розрахунків, наданих перевізниками. Разом з тим, він визнав існування ряду очевидних причин, через які їх витрати об’єктивно збільшилися. Це ріст цін та розміру мінімальної заробітної плати.  Об’єктивним фактом є також і загальна тенденція підвищення ціни на проїзд у багатьох містах України.

І найголовніше – відзначив він, - те, що за новими договорами чернігівські перевізники взяли на себе зобов’язання з оновлення автотранспорту, встановлення GPS-навігаційних систем на всіх машинах тощо. Це важливі і необхідні для міста речі. Але якщо GPS-обладнання порівняно недороге, то нові автобуси є дійсно дуже вартісними. А вже в цьому році різними перевізниками  їх має бути придбано в сумі 12, за наступний рік – ще більше, і за 5 років у Чернігові має оновитися практично 100% автобусів на маршрутах.

Тож, враховуючи ріст витрат, а також для підкріплення інвестиційних можливостей перевізників робоча група більшістю голосів підтримала проект рішення, яким виконавчому комітету міської ради запропоновано розпочати регуляторну процедуру для встановлення вартості проїзду в міському громадському автотранспорті на рівні 4 гривень.

При цьому вартість проїзду учнів має залишатися 1,75 грн.

Вартість проїзду на «дачних» маршрутах у межах міста – теж 4 грн. За межами міста, де міська рада вже не має права регулювати ціну, вона має встановлюватися відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №240 від 25 березня 2015 року іншими суб’єктами владних повноважень.

Нагадаємо, що чернігівські перевізники подали розрахунки тарифу на вартість проїзду в громадському транспорті. Діапазон цін складає від 5.90 грн. до 6.80 грн.

Довідково:

Інформація щодо зростання вартості основних складових тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті (грн)

 

Зауваження до розрахунків перевізників:

1.    Різні норми використання ПММ, запчастин, шин та матеріалів на однакові види транспорту;

2.    Значний діапазон розмірів цін, прийнятих перевізниками у розрахунках, на шини, акумуляторні батареї, матеріали;

3.    Відсутність у більшості випадків підтверджуючих документів щодо застосування прийнятих показників у розрахунках тарифів (тех.паспортів, договорів, накладних, наказів і т.д.);

4.    Відсутність порівняльного аналізу фактичних та розрахункових витрат на здійснення пасажироперевезень;

5.    Невідповідність планових розрахункових витрат звітним показникам діяльності перевізників;

6.  Відсутність підтвердження обсягів пасажироперевезень, прийнятих перевізниками в розрахунках.

Інформація про вартість проїзду у міському громадському пасажирському транспорті (відповідно до інформації міських рад станом на 15.02.2017)

Місто

Вартість проїзду у тролейбусі, грн/їздка

Вартість проїзду у автобусі, грн/їздка

Примітки

Львів

2

4

Переукладаються договори з перевізниками. Питання зміни тарифу на даний час не розглядається.

Херсон

2,50

5

Новий тариф прийнятий рішенням ВК № 42 від 10.02.2017 р.

Вінниця

2

3,50 – звичайний режим (30% автобусів КП «ВТТУ») ;

4 – режим маршрутного таксі

Не планують зміну тарифу

Івано-Франківськ

2

4

Не планують зміну тарифу

Чернівці

1,50

3

Планують зміну тарифу – 5 грн. Пройшли процедуру регуляторного акту, очікують виконком 21.02.2017 р. 

Миколаїв

2

3,75 грн – до 10 км;

4 грн – з 10 до 20 км;

4,50-5,50 грн – більш 20 км.

Не планують зміну тарифу. Перевізники звернулися до мера з листом, але розрахунки не надали.

Рівне

2

3

Планують зміну тарифу – 4 грн. Пройшли процедуру регуляторного акту, очікують виконком у березні. Проводять обстеження пасажиропотоку.

Луцьк

2

3

Перевізники  подали  розрахунки на  4, 5  та 6 грн. Запущена процедура регуляторного акту. Проводять обстеження пасажиропотоку.

Ужгород

-

4

Не планують зміну тарифу

 Кропивни-  цький (Кіровоград)

 

2,50

4,00 – звичайний режим

4,50-режим маршрутне таксі

Не проходили регуляторну процедуру. 16.02.2017 року відбувся виконком. Рішення про збільшення тарифу було прийняте.

Полтава

2

4 – звичайний режим

Перевізники почали процес подачі розрахунків на 5 грн., але можливість підняття тарифу, наразі, не розглядається.

Кривий Ріг

2,50

5

Новий тариф діє з грудня 2016 року.

Суми

1,75

3

Перевізники подали розрахунки на 5 грн., та особисто кожний підготували проекти рішень ВК, які були опубліковані на сайті міської ради.

Тернопіль

3

4

Тариф діє з 10.01.2017 року. Не планують зміну тарифу.

Черкаси

2

4

Прийнятий новий тариф – кінець січня 2017 року.

Хмельницький

1,50

3 – 3,50

Пройшли громадські слухання та процедуру регуляторного акту. Планують підняття тарифу на 1 грн. по усім позиціям. Очікують виконком 23.02.2017 р.

Житомир

2

3

Не планують зміну тарифу

Одеса

3

 

Тариф діє з березня 2015 року. Не планують зміну тарифу.

Чернігів

2

 

3,50

-Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Гість Сашко 2017-02-22 10:38:50   Оцінок:
0

Надо понимать, что если автобус-такси, нужно штрафовать водителя за стоящих пассажиров.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Патрульні затримали чернігівця з наркотиками

9 грудня близько першої ночі на вулиці Любецький один з екіпажів патрульної поліції звернув увагу на чоловіка, який, побачивши поліцейський автомобіль, раптово змінив напрямок руху та став бігти....

Працівники ЧТУ та ЗМІ: як приймали рішення про вартість проїзду у тролейбусах по 5 гривень

Сьогодні, 10 грудня, відбулося публічне обговорення питання перегляду тарифу на послуги міського електричного транспорту Чернігова. Що цікаво, більшість присутніх склали працівники ЧТУ та ЗМІ....

Ріпкинщина без голови РДА. Президент знову звільнив Мелашенка

У суботу, першого грудня, Президент підписав указ про звільнення 51 -річного Бориса Мелашенка, голови Ріпкинської державної районної адміністрації. Борис Володимирович зайняв цю посаду у 2015...

В Козелецькому районі Чернігівщини поліція розкрила вбивство

Затриманий чоловік під час сварки ножем завдав жінці смертельних поранень. 9 грудня до поліції надійшло повідомлення, що вдома померла жителька Козелецького району. На місце події негайно прибула...

Чернігівщина витратить більше 115 мільйонів на проекти ДФРР

Згідно змін, внесених до Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального...