Проїзд у Чернігові піднімуть до 4 гривень | Події і коментарі
Вівторок, 14 серпня 2018, 09:59
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Проїзд у Чернігові піднімуть до 4 гривень

09:01 22.02.2017    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

Реагуючи на звернення перевізників щодо підвищення ціни проїзду в громадському автотранспорті, міська рада проаналізувала надані ними розрахунки.

Вчора, 21 лютого, результати цього вивчення прозвучали на засіданні робочої групи міської ради з питань реалізації цінової політики у житлово-комунальному господарстві та на міському пасажирському транспорті.

Вивчення та перевірку розрахунків здійснювало Управління економічного розвитку Чернігівської міської ради. За його висновком, до наданих розрахунків є цілий ряд серйозних зауважень.

Перша група з них полягає в тому, що у витратній частині практично всіх наданих розрахунків бракує підтверджень наведених цифр. Окрім того, навіть для однакових транспортних одиниць  розрахунки мають значні розбіжності в наведених нормах витрат будь-чого:  палива, мастил, тих же акумуляторних батарей тощо. Тобто можна припустити, що це розрахункові матеріали на бажані цифри, аби показати доцільність прийняття саме підвищених тарифів.

Друга складова, якої бракує в поданих розрахунках тарифів – це об’єктивні дані про пасажиропотік. Вони дуже важливі для розрахунків тарифу, адже треба чітко розуміти, на скільки ділити витрати. Підтвердити той пасажиропотік, які перевізники наводять у своїх розрахунках, неможливо.

Тому економічне управління для порівняння зробило свій, нормативний розрахунок на підставі уніфікованої витратної частини й середніх цін.  Також за основу були взяті умовні  обсяги перевезень з урахуванням кількості сидячих місць у кожному автобусі та даних ЧТУ про середню тривалість поїздки 1 пасажира. У результаті вартість поїздки вийшла до 4 гривень.

Коментуючи ці дані на засіданні комісії, її голова Олександр Ломако теж констатував неякісність розрахунків, наданих перевізниками. Разом з тим, він визнав існування ряду очевидних причин, через які їх витрати об’єктивно збільшилися. Це ріст цін та розміру мінімальної заробітної плати.  Об’єктивним фактом є також і загальна тенденція підвищення ціни на проїзд у багатьох містах України.

І найголовніше – відзначив він, - те, що за новими договорами чернігівські перевізники взяли на себе зобов’язання з оновлення автотранспорту, встановлення GPS-навігаційних систем на всіх машинах тощо. Це важливі і необхідні для міста речі. Але якщо GPS-обладнання порівняно недороге, то нові автобуси є дійсно дуже вартісними. А вже в цьому році різними перевізниками  їх має бути придбано в сумі 12, за наступний рік – ще більше, і за 5 років у Чернігові має оновитися практично 100% автобусів на маршрутах.

Тож, враховуючи ріст витрат, а також для підкріплення інвестиційних можливостей перевізників робоча група більшістю голосів підтримала проект рішення, яким виконавчому комітету міської ради запропоновано розпочати регуляторну процедуру для встановлення вартості проїзду в міському громадському автотранспорті на рівні 4 гривень.

При цьому вартість проїзду учнів має залишатися 1,75 грн.

Вартість проїзду на «дачних» маршрутах у межах міста – теж 4 грн. За межами міста, де міська рада вже не має права регулювати ціну, вона має встановлюватися відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №240 від 25 березня 2015 року іншими суб’єктами владних повноважень.

Нагадаємо, що чернігівські перевізники подали розрахунки тарифу на вартість проїзду в громадському транспорті. Діапазон цін складає від 5.90 грн. до 6.80 грн.

Довідково:

Інформація щодо зростання вартості основних складових тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті (грн)

 

Зауваження до розрахунків перевізників:

1.    Різні норми використання ПММ, запчастин, шин та матеріалів на однакові види транспорту;

2.    Значний діапазон розмірів цін, прийнятих перевізниками у розрахунках, на шини, акумуляторні батареї, матеріали;

3.    Відсутність у більшості випадків підтверджуючих документів щодо застосування прийнятих показників у розрахунках тарифів (тех.паспортів, договорів, накладних, наказів і т.д.);

4.    Відсутність порівняльного аналізу фактичних та розрахункових витрат на здійснення пасажироперевезень;

5.    Невідповідність планових розрахункових витрат звітним показникам діяльності перевізників;

6.  Відсутність підтвердження обсягів пасажироперевезень, прийнятих перевізниками в розрахунках.

Інформація про вартість проїзду у міському громадському пасажирському транспорті (відповідно до інформації міських рад станом на 15.02.2017)

Місто

Вартість проїзду у тролейбусі, грн/їздка

Вартість проїзду у автобусі, грн/їздка

Примітки

Львів

2

4

Переукладаються договори з перевізниками. Питання зміни тарифу на даний час не розглядається.

Херсон

2,50

5

Новий тариф прийнятий рішенням ВК № 42 від 10.02.2017 р.

Вінниця

2

3,50 – звичайний режим (30% автобусів КП «ВТТУ») ;

4 – режим маршрутного таксі

Не планують зміну тарифу

Івано-Франківськ

2

4

Не планують зміну тарифу

Чернівці

1,50

3

Планують зміну тарифу – 5 грн. Пройшли процедуру регуляторного акту, очікують виконком 21.02.2017 р. 

Миколаїв

2

3,75 грн – до 10 км;

4 грн – з 10 до 20 км;

4,50-5,50 грн – більш 20 км.

Не планують зміну тарифу. Перевізники звернулися до мера з листом, але розрахунки не надали.

Рівне

2

3

Планують зміну тарифу – 4 грн. Пройшли процедуру регуляторного акту, очікують виконком у березні. Проводять обстеження пасажиропотоку.

Луцьк

2

3

Перевізники  подали  розрахунки на  4, 5  та 6 грн. Запущена процедура регуляторного акту. Проводять обстеження пасажиропотоку.

Ужгород

-

4

Не планують зміну тарифу

 Кропивни-  цький (Кіровоград)

 

2,50

4,00 – звичайний режим

4,50-режим маршрутне таксі

Не проходили регуляторну процедуру. 16.02.2017 року відбувся виконком. Рішення про збільшення тарифу було прийняте.

Полтава

2

4 – звичайний режим

Перевізники почали процес подачі розрахунків на 5 грн., але можливість підняття тарифу, наразі, не розглядається.

Кривий Ріг

2,50

5

Новий тариф діє з грудня 2016 року.

Суми

1,75

3

Перевізники подали розрахунки на 5 грн., та особисто кожний підготували проекти рішень ВК, які були опубліковані на сайті міської ради.

Тернопіль

3

4

Тариф діє з 10.01.2017 року. Не планують зміну тарифу.

Черкаси

2

4

Прийнятий новий тариф – кінець січня 2017 року.

Хмельницький

1,50

3 – 3,50

Пройшли громадські слухання та процедуру регуляторного акту. Планують підняття тарифу на 1 грн. по усім позиціям. Очікують виконком 23.02.2017 р.

Житомир

2

3

Не планують зміну тарифу

Одеса

3

 

Тариф діє з березня 2015 року. Не планують зміну тарифу.

Чернігів

2

 

3,50

-Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Гість Сашко 2017-02-22 10:38:50   Оцінок:
0

Надо понимать, что если автобус-такси, нужно штрафовать водителя за стоящих пассажиров.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Атрошенко знову залишається без першого заступника

Перший заступник Чернігівського міського голови Олександр Шевченко переїжджає працювати до Києва. Проект рішення про його переведення розглядатимуть депутати на найближчій сесії Чернігівської...

Через ремонт «підземки» на «Україні» знову перекриватимуть рух

Зовнішні роботи з гідроізоляції 2 ділянки підземного переходу на перехресті біля готелю «Україна» стартують вже цього тижня. Для цього частково перекриватимуть рух. Як саме і у які дні...

В селі Вільшане Сосницького району зникла 3-річна дитина. Пошуки тривають

Вчора ввечері, 13 серпня, в селі Вільшане  Сосницького району розпочато пошуки дитини, Потієнка Богдана Віталійовича, 2015 року народження,  який близько 17 годині, залишившись без...

В річці Удай потонув чоловік

Вчора, 13 серпня в річці Удай біля села Журавка Варвинського району  виявлено та піднято на поверхню з води тіло місцевого мешканця, 1968 року народження.  Про це повідомляє...

Чернігів серед лідерів за успішністю електронних петицій

У десятці українських міст за успішністю електронних петицій Чернігів посів перше місце. Про це йдеться на офіційній сторінці у Фейсбуці системи електронного голосування «Єдність»....