Проїзд у Чернігові піднімуть до 4 гривень | Події і коментарі
П'ятниця, 24 травня 2019, 16:56
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Проїзд у Чернігові піднімуть до 4 гривень

09:01 22.02.2017    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

Реагуючи на звернення перевізників щодо підвищення ціни проїзду в громадському автотранспорті, міська рада проаналізувала надані ними розрахунки.

Вчора, 21 лютого, результати цього вивчення прозвучали на засіданні робочої групи міської ради з питань реалізації цінової політики у житлово-комунальному господарстві та на міському пасажирському транспорті.

Вивчення та перевірку розрахунків здійснювало Управління економічного розвитку Чернігівської міської ради. За його висновком, до наданих розрахунків є цілий ряд серйозних зауважень.

Перша група з них полягає в тому, що у витратній частині практично всіх наданих розрахунків бракує підтверджень наведених цифр. Окрім того, навіть для однакових транспортних одиниць  розрахунки мають значні розбіжності в наведених нормах витрат будь-чого:  палива, мастил, тих же акумуляторних батарей тощо. Тобто можна припустити, що це розрахункові матеріали на бажані цифри, аби показати доцільність прийняття саме підвищених тарифів.

Друга складова, якої бракує в поданих розрахунках тарифів – це об’єктивні дані про пасажиропотік. Вони дуже важливі для розрахунків тарифу, адже треба чітко розуміти, на скільки ділити витрати. Підтвердити той пасажиропотік, які перевізники наводять у своїх розрахунках, неможливо.

Тому економічне управління для порівняння зробило свій, нормативний розрахунок на підставі уніфікованої витратної частини й середніх цін.  Також за основу були взяті умовні  обсяги перевезень з урахуванням кількості сидячих місць у кожному автобусі та даних ЧТУ про середню тривалість поїздки 1 пасажира. У результаті вартість поїздки вийшла до 4 гривень.

Коментуючи ці дані на засіданні комісії, її голова Олександр Ломако теж констатував неякісність розрахунків, наданих перевізниками. Разом з тим, він визнав існування ряду очевидних причин, через які їх витрати об’єктивно збільшилися. Це ріст цін та розміру мінімальної заробітної плати.  Об’єктивним фактом є також і загальна тенденція підвищення ціни на проїзд у багатьох містах України.

І найголовніше – відзначив він, - те, що за новими договорами чернігівські перевізники взяли на себе зобов’язання з оновлення автотранспорту, встановлення GPS-навігаційних систем на всіх машинах тощо. Це важливі і необхідні для міста речі. Але якщо GPS-обладнання порівняно недороге, то нові автобуси є дійсно дуже вартісними. А вже в цьому році різними перевізниками  їх має бути придбано в сумі 12, за наступний рік – ще більше, і за 5 років у Чернігові має оновитися практично 100% автобусів на маршрутах.

Тож, враховуючи ріст витрат, а також для підкріплення інвестиційних можливостей перевізників робоча група більшістю голосів підтримала проект рішення, яким виконавчому комітету міської ради запропоновано розпочати регуляторну процедуру для встановлення вартості проїзду в міському громадському автотранспорті на рівні 4 гривень.

При цьому вартість проїзду учнів має залишатися 1,75 грн.

Вартість проїзду на «дачних» маршрутах у межах міста – теж 4 грн. За межами міста, де міська рада вже не має права регулювати ціну, вона має встановлюватися відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №240 від 25 березня 2015 року іншими суб’єктами владних повноважень.

Нагадаємо, що чернігівські перевізники подали розрахунки тарифу на вартість проїзду в громадському транспорті. Діапазон цін складає від 5.90 грн. до 6.80 грн.

Довідково:

Інформація щодо зростання вартості основних складових тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті (грн)

 

Зауваження до розрахунків перевізників:

1.    Різні норми використання ПММ, запчастин, шин та матеріалів на однакові види транспорту;

2.    Значний діапазон розмірів цін, прийнятих перевізниками у розрахунках, на шини, акумуляторні батареї, матеріали;

3.    Відсутність у більшості випадків підтверджуючих документів щодо застосування прийнятих показників у розрахунках тарифів (тех.паспортів, договорів, накладних, наказів і т.д.);

4.    Відсутність порівняльного аналізу фактичних та розрахункових витрат на здійснення пасажироперевезень;

5.    Невідповідність планових розрахункових витрат звітним показникам діяльності перевізників;

6.  Відсутність підтвердження обсягів пасажироперевезень, прийнятих перевізниками в розрахунках.

Інформація про вартість проїзду у міському громадському пасажирському транспорті (відповідно до інформації міських рад станом на 15.02.2017)

Місто

Вартість проїзду у тролейбусі, грн/їздка

Вартість проїзду у автобусі, грн/їздка

Примітки

Львів

2

4

Переукладаються договори з перевізниками. Питання зміни тарифу на даний час не розглядається.

Херсон

2,50

5

Новий тариф прийнятий рішенням ВК № 42 від 10.02.2017 р.

Вінниця

2

3,50 – звичайний режим (30% автобусів КП «ВТТУ») ;

4 – режим маршрутного таксі

Не планують зміну тарифу

Івано-Франківськ

2

4

Не планують зміну тарифу

Чернівці

1,50

3

Планують зміну тарифу – 5 грн. Пройшли процедуру регуляторного акту, очікують виконком 21.02.2017 р. 

Миколаїв

2

3,75 грн – до 10 км;

4 грн – з 10 до 20 км;

4,50-5,50 грн – більш 20 км.

Не планують зміну тарифу. Перевізники звернулися до мера з листом, але розрахунки не надали.

Рівне

2

3

Планують зміну тарифу – 4 грн. Пройшли процедуру регуляторного акту, очікують виконком у березні. Проводять обстеження пасажиропотоку.

Луцьк

2

3

Перевізники  подали  розрахунки на  4, 5  та 6 грн. Запущена процедура регуляторного акту. Проводять обстеження пасажиропотоку.

Ужгород

-

4

Не планують зміну тарифу

 Кропивни-  цький (Кіровоград)

 

2,50

4,00 – звичайний режим

4,50-режим маршрутне таксі

Не проходили регуляторну процедуру. 16.02.2017 року відбувся виконком. Рішення про збільшення тарифу було прийняте.

Полтава

2

4 – звичайний режим

Перевізники почали процес подачі розрахунків на 5 грн., але можливість підняття тарифу, наразі, не розглядається.

Кривий Ріг

2,50

5

Новий тариф діє з грудня 2016 року.

Суми

1,75

3

Перевізники подали розрахунки на 5 грн., та особисто кожний підготували проекти рішень ВК, які були опубліковані на сайті міської ради.

Тернопіль

3

4

Тариф діє з 10.01.2017 року. Не планують зміну тарифу.

Черкаси

2

4

Прийнятий новий тариф – кінець січня 2017 року.

Хмельницький

1,50

3 – 3,50

Пройшли громадські слухання та процедуру регуляторного акту. Планують підняття тарифу на 1 грн. по усім позиціям. Очікують виконком 23.02.2017 р.

Житомир

2

3

Не планують зміну тарифу

Одеса

3

 

Тариф діє з березня 2015 року. Не планують зміну тарифу.

Чернігів

2

 

3,50

-Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Гість Сашко 2017-02-22 10:38:50   Оцінок:
0

Надо понимать, что если автобус-такси, нужно штрафовать водителя за стоящих пассажиров.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Місцеві бюджети Чернігівщини отримали понад 1,7 млрд гривень податків

У Головному управлінні ДФС в області повідомили, що місцеві бюджети усіх рівнів Чернігівської області у січні-квітні 2019 року поповнились на 1767 млн грн податків і зборів. Найбільше -...

За І квартал 2019 року чернігівці скоїли крадіжок газу на майже 1,5 млн грн

За січень-березень 2019 року фахівцями АТ «Чернігівгаз» зафіксовано 90 фактів незаконного споживання газу. Загальна сума заподіяних збитків, нарахованих порушникам, склала 1,438 млн...

У Чернігові вогнеборці ліквідували загоряння в підвалі дев'ятиповерхового житлового будинку

24 травня о 09:21 до оперативно-координаційного центру  Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в підвальному приміщенні дев'ятиповерхового житлового...

24 травня – випуск першої Школи амбасадорів

Урочисте вручення дипломів першої Школи амбасадорів міста Чернігова відбудеться сьогодні, 24 травня, на малій міській сцені (Алея героїв) о 17.00. Можна буде як познайомитися з амбасадорами, так і...

На вулиці Рокосовського облаштовують новий сквер

У Чернігові з’явиться ще одна зелена зона для відпочинку містян. Новий сквер облаштовують біля міського територіального центру соціального обслуговування, розташованого на вулиці...