На шляху до Європи: як реформи вплинуть на якість доріг Чернігівщини? | Події і коментарі
Четвер, 15 листопада 2018, 17:27
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

На шляху до Європи: як реформи вплинуть на якість доріг Чернігівщини?

11:07 20.03.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Вигідне географічне розташування України на шляху основних транзитних потоків між Європою і Азією та розгалужена мережа автомобільних доріг створюють усі передумови для збільшення обсягів транзиту вантажів країною. Проте, українська транспортна галузь конче потребує комплексного розвитку, а якість доріг лишається надзвичайно гострою проблемою. Вони за багатьма параметрами не відповідають потребам суспільства та європейським стандартам, не можуть функціонувати ефективніше, а тому підлягають терміновій модернізації.

Децентралізація у дорожньому господарстві: розвиток транспортної інфраструктури та думка громадськості

Один з розділів децентралізації стосується сектору транспортної інфраструктури.

24 лютого поточного року на стратегічній сесії щодо реформування в системі управління дорожнім господарством України відповідні відомства визначили матрицю змін, операційні цілі та завдання до 2020 року.

Новостворена концепція чітко окреслює необхідні етапи реформи у галузі. Зокрема, це забезпечення ефективного функціонування автомобільних доріг; розвиток транспортної інфраструктури для забезпечення перевезень і безпеки дорожнього руху; запровадження незалежного контролю якості доріг; участь громадськості у вирішенні питань місцевого значення тощо.

Напрацьовано і маршрутну карту подальшого просування реформи децентралізації у системі управління дорожнім господарством та активного включення у процес регіонів, міст та громад.

Фактично Концепцію децентралізації у сфері дорожньої інфраструктури розпочнуть реалізовувати у поточному році, однак, зміни у підходах до вирішення проблеми стану доріг уже відчутні як на загальнодержавному, так і на регіональному рівні.

 

Оновлення автошляхів — вперше за останні п’ять років

За інформацією Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, минулого року держава виділила кошти на ремонт 20 кілометрів траси М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі та майже 36 кілометрів дороги Р-68 Талалаївка — Ічня — Тростянець — Сокиринці — /Н-07/, яка сполучає Ніжин та Ічню. І це лише два найбільших об’єкти з шести.  Варто зауважити, що до цього ремонт таких масштабів здійснювався у 2011 році.

У 2016 — область не лише отримала понад 180 мільйонів гривень на поточні ремонти доріг, а й увійшла до п’ятірки регіонів, які змогли ці кошти освоїти.

Загалом минулоріч на фінансування дорожнього господарства області надійшло майже 411 мільйонів гривень.

За рахунок кредитних коштів, залучених «Укравтодором» під державні гарантії, профінансовано частину проектних робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів.

Свою частку внесли і місцеві бюджети всіх рівнів: роботи з капітального ремонту доріг державного значення — 198 тисяч гривень, поточного середнього ремонту — 580 тисяч, експлуатаційного утримання – понад 9 мільйонів.

Довідково:

Валерій Куліч, голова обласної державної адміністрації: «Дорожнє господарство області поліпшує своє становище: минулоріч облавтодору вдалося повністю ліквідувати заборгованість із заробітної плати працівникам, вперше за багато років Чернігівщина змогла виділити кошти на оновлення шляхів із обласного бюджету, кількість замовлень та об’єм виконаних робіт із ремонтів і реконструкцій доріг збільшується, а галузь у цілому демонструє позитивну динаміку».

За ремонт доріг візьметься і влада, і бізнес

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг в області: «Обласна влада усвідомлює, що поліпшення стану доріг загального користування зміцнює економіку регіону, сприяє розвитку значного туристичного потенціалу області, забезпечує стале вирішення соціальних питань.

Дорожники відчувають підтримку і облдержадміністрації, і обласної ради. Як приклад, у поточному році для виконання робіт з ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг загального користування профільною обласною програмою передбачено 450 мільйонів гривень з обласного бюджету, в тому числі 47,94 мільйона на експлуатаційне утримання (ліквідацію ямковості більше 90 тис. м2) на автодорогах місцевого значення. У цю суму також входить частка від так званого «митного експерименту», який досить добре прижився у пілотних областях».

Довідково:

Митний експеримент — експеримент із фінансового забезпечення розвитку автомобільних доріг загального користування у всіх областях та місті Києві, а також розвитку дорожньої інфраструктури.

Даний експеримент запроваджено 1 вересня 2015 року у Волинській, Львівській, Одеській, Чернівецькій областях та у Києві.

Його суть — половина від перевиконання надходжень митних платежів направлятиметься на ремонт доріг.

За ініціативою голови облдержадміністрації залучатимуться і кошти товаровиробників та представників бізнесу: у 2017 році за ці гроші планується поточний середній ремонт територіальної автодороги загального користування державного значення Т-25-28 Козелець — Бобровиця. Вона є основним автомобільним шляхом, що сполучає Козелецький і Бобровицький райони з обласним центром та іншими містами України.

Автодорогу загальною довжиною 33,4 кілометра ремонтуватимуть за рахунок коштів обласної скарбниці і дольової участі ТОВ «Земля і воля». Наразі проводяться проектно-вишукувальні роботи.

Серед амбітних планів — завершення ремонту автошляху М-01 від Кіптів до Чернігова. У Службі автомобільних доріг для цього не лише готова проектна документація, а й проведені конкурсні торги та підписані контракти з підрядниками. Тож тільки-но держава перерахує кошти, можна буде починати роботи.

Окрім того, дорожники запланували поточні ремонти на дорозі Р-67 Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин. Також можливий ремонт на ділянці з чорнощебеневим покриттям траси Н-07 Київ — Суми — Юнаківка.

Цьогоріч на експлуатаційне утримання освітлення автодоріг проведено тендер на понад три мільйони гривень.

Інші тендери на поточний середній ремонт у 2017 році восьми дорожніх об’єктів на загальну суму 121 мільйон гривень були проведені ще минулоріч.

Днями ДП «Чернігівський облавтодор» отримав погодження на участь у пілотному проекті з реформування структури.

Про це повідомив очільник підприємства Андрій Тишина: «Для Чернігівщини участь у цьому пілотному проекті є можливістю переформатувати роботу організації з експлуатаційного утримання автодоріг та покращити технічну базу, яка, на жаль, не оновлювалася роками. Важливо, що в нашій області реформа здійснюватиметься за нашими показниками, а не за зразком, що тестувався в іншому регіоні.

«Облавтодору» дали місяць на підготовку пропозицій щодо подальших дій.

Окрім Чернігівщини до пілотного проекту увійшли Донецька та Дніпропетровська області».

Довідково:

Дочірнє підприємство «Чернігівський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України“» — генеральна підрядна організація з експлуатаційного утримання автодоріг загального користування в регіоні.

 У структурі — 18 філій, у тому числі 4 дорожньо-експлуатаційні дільниці (ДЕД), 13 райавтодорів, проектно-виробнича філія. В арсеналі підприємства — 9 асфальтобетонних заводів.

Про намір включити Чернігівщину до пілотного проекту в. о. голови правління ПАТ «ДАК „Автомобільні дороги України“» Артем Гриненко повідомив під час робочого візиту до області у кінці січня цього року.

За його словами, перед прийняттям остаточного рішення необхідно було ознайомитися з усіма активами «Облавтодору», критично оцінити його фінансовий і технічний стан та зрозуміти, де є прогалини, а де — перспективи


Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

В ОДА визначали шляхи погашення заборгованості із заробітної плати

За попередніми даними моніторингу, проведеного минулого тижня Департаментом соціального захисту населення ОДА, ситуація з виплатою зарплатних боргів в області не покращилася. Тому в ОДА вчора...

Поліція фіксує збільшення аварійності на дорогах області через складні метеоумови

Поліція Чернігівської області  звертається до водіїв із закликом бути максимально уважними та обережними, неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху під час погіршення погодних умов....

Дівчина з числа дітей-сиріт з Ріпок отримала квартиру

Діана Бойчук отримала своє перше житло. Ключі від однокімнатної квартири у п'ятиповерховому будинку в селищі Ріпки дівчині вручив голова Ріпкинської райдержадміністрації Борис Мелашенко. Житло,...

Користуватися в опалювальний період субсидією чи пільгою?

Право вибору між пільгою та субсидією українським родинам надала держава. Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на думку родини, доцільніше сплачувати за комунальні...

Чернігівські митники не дозволили вивезти старовинну книгу священного писання

Співробітники Чернігівської митниці ДФС у пункті пропуску «Горностаївка-Терюха» затримали книгу священного писання «Новий завіт і Псалтир» 1901 року. Старовинне видання...