Без субсидії і грошей: на Козелеччині люди не знали скільки голів худоби на них оформили | Події і коментарі
Середа, 21 лютого 2018, 19:00
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Без субсидії і грошей: на Козелеччині люди не знали скільки голів худоби на них оформили

12:49 20.03.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Жителі Біликів Козелецького району, оформлюючи субсидії, звернулися в Козелецьку податкову інспекцію за довідками про доходи за 2015 рік. З’ясувалося, що на них записані суми, яких вони не отримували. Та такі гроші, що про які субсидії може йти мова!

А саме:

Кодрик Іван Іванович — 2070,60 («Варт і Ко») і 9856,00 (ТОВ «Назмак»);

Макієвська Надія Пилипівна — 5258,00 (ТОВ «Назмак»};

Шелест Ольга Кирилівна —15620,00 («Назмак»);

Штома Катерина Савеліївна — 1035,30 («Варт і Ко»), та ін.


ТОВ «Назмак» зареєстроване в Чернігові на Лавріненко Олену Юріївну. Кошти від нього — доходи від продажу (кого? чого?). ТОВ «Варт і Ко» (директор — депутат Козелецької районної ради Наталія Нич) — орендатор біликівських паїв. Від цього підприємства отримали за паї по 880 гривень (у довідці плата за надання майна в лізинг, тобто на виплату). Обурені люди звернулися до Ніжинської місцевої прокуратури та в редакцію.

— Крім Нич, ми більше нікому не давали ксерокопії паспортів, ідентифікаційних кодів та актів на паї, — переконують.

— Нич писала, що хотіла, — сердиться Надія Ющенко, донька Надії Макієвської. — Спочатку на зборах у грудні 2015 року сказала: виплачу людям, а потім і вам. Ми вже для неї не люди. А потім сказала, що «я у вас уже нічого не орю і платити не буду». І перестала брати слухавку. Тепер у нас орендарі — «Промінь К», 1700 гривень заплатили за минулий рік. Наче нормальні хлопці.

«Представників ТОВ «Назмак» у житті не бачила»


— Про ситуацію я дізналася на сході села 14 лютого, — коментує в. о. старости Біликів Світлана Озімай. — Люди б і самі не знали, якби не брали довідки на субсидії. Підприємство «Назмак», наче чернігівське, скуповує скот. Представників ТОВ «Назмак» у житті не бачила.

Я не маю жодного відношення ні до паїв, ні до паспортів.

«Це їм здається, що вони нікому, крім мене, документів не давали»


Наталія Нич від звинувачень жителів Біликів відхрещується. Переконує — не знає ні Олени Лавріненко, ні ТОВ «Назмак».

— Це тягнеться два роки, нехай звіряються у податковій, — коментує ситуацію Наталія Миколаївна. — Ми вже відмовилися від паїв.

А місяців два тому мені казали, що хтось на м’ясо здав свиней на велику суму, у Бобруйках, більш ніж на сто тисяч гривень, по чиємусь паспорту. І люди думають, що це я дала паспортні дані. Я кажу: ви чи зовсім уже почмаріли? Здали 35 років тому свинину по копії паспорта, от і підігнало тепер на них.

— Чого люди так проти вас налаштовані?

— Бо я своє майно дуже захищаю. Поки відберу людину на роботу, то в мене проходить 20-30 чоловік через руки. У Біликах викупила комплекс. Раніше там півсела працювало. Крали так, що спасу не було. Я терпіла, брала на роботу, поки не оформила право власності. Платила. Вони всі довольні, ледь не на руках мене носили. А як тільки викупила комплекс, всім сказала «до побачення». їздили на сіновал сіно красти. І били ті бідні мої охоронці, і санки забирали.

Паї брали один рік. На руки люди отримали по 880 гривень.

— А в довідках — 1035.

— А податок? Люди ж не розуміють цього. Це їм так здається, що вони нікому, крім мене, документів не давали. А в сільській раді скільки по них документів? А по колишньому колгоспу?

«Ми коригуємо»

ТОВ «Назмак» зареєстроване в Чернігові, в мікрорайоні Олександрівка.

— Я в декретній відпустці, — повідомила його власниця Олена Лавріненко. — Два роки як відійшла від справ. Ними займається мій чоловік. Підприємство просто оформлене на мене.

— Ми вже стільки з цим морочимося! — бідкається Станіслав Брага, чоловік Олени Лавріненко. — У 2015 році закупили дві-три партії скота. Попались недобросовісні заготівельники. Вони їздять по селах, скуповують худобу, беруть на неї паспорти (в яких вказані і персональні дані власників). Людина могла здавати одну корову, а записали на неї три. Тоді нам передали документи заготівельники-посередники. Хто звертається — робимо коригування даних у податковій. Тільки за цей рік — десять таких поправок. У податкову подаємо документи, що ми помилилися. За одне коригування платимо 1200. Але ж люди ні при чому.

— Чому склалася така ситуація?

— Вона така по всій країні. Якби не оформляли субсидії, люди б так і не дізналися, скільки на них записали голів худоби.

Станіслав Брага просить усіх, у кого проблеми з ТОВ «Назмак» по закупці худоби, звертатися до нього за телефоном: 097-791-98-35. Підприємство подасть документи до податкової на коригування.


Автор: Вікторія Товстоног, Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Sinoptik: Погода в Чернігові та Чернігівській області на четвер, 22 лютого

У четвер в Чернігівській області прогнозується хмарна погода з проясненнями. У Чернігові, Ніжині, Бобровиці, Борзні, Прилуках, Семенівці, Острі, Сосниці, Щорсі, Городні очікується сніжна погода за...

На стадионе «Юность» в Чернигове идет реконструкция

Компания «УТБ-Инжиниринг» ведет работы на объекте. Согласно документации, они должны быть завершены до 25 декабря 2018 года. Напомним, в сентябре прошлого года Управление капитального...

Чернігівський ліцей № 22 іде на карантин

Учора, 20 лютого, Чернігівська міська рада надала директорам навчальних закладів дозвіл закривати школи на карантин. Сьогодні ж, 21 лютого, стало відомо, що цим правом скористався чернігівський...

У Носівці піротехніки знищили гранату Ф-1

21 лютого о 11:40 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області було знищено гранату...

Майже до 860 млн грн зросла заборгованність держбюджету по судсидіях та пільгах перед «Чернігівгаз Збутом»

На початок лютого 2018 року державний бюджет не профінансував 858 млн грн по пільгах та субсидіях на газ, якій поставив своїм клієнтам ТОВ «Чернігівгаз Збут». Лише за січень цей борг...