Коли чернігівські фермери відчують підтримку уряду в просуванні своїх товарів на ринки ЄС? | Події і коментарі
Понеділок, 25 вересня 2017, 02:08
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Коли чернігівські фермери відчують підтримку уряду в просуванні своїх товарів на ринки ЄС?

14:26 14.04.2017    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0
Валерій Куліч та Іванна Климпуш-Цицнадзе

Форум  «Угода про асоціацію з ЄС: можливості малого та середнього бізнесу» відбувся 11 квітня в стінах Чернігівської обласної державної адміністрації. У відкритті форуму взяли участь віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цицнадзе та заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Урядовці  презентували присутнім на заході представникам чернігівського, в основному аграрного, бізнесу можливості підтримки, які надає Кабмін  в напрямку просування українського виробництва на ринки ЄС.

Зокрема, всі учасники форуму отримали в роздаткових матеріалах буклети які описують можливості та вимоги для конкурентних продуктів для експорту  на ринки ЄС, наприклад плоди та горіхи, овочі тощо. Також, кожен бажаючий міг отримати «Практичний довідник аграрного експортера до ЄС» .

Окрім цього, була презентована програма ЄС  для малого і середнього бізнесу  COSME, яку Верховна Рада ратифікувала 22 лютого 2017 року. Це одна з основних програм Євросоюзу з бюджетом 2,3 млрд. євро та діє до 2020 року. Як обіцяють в уряді, приєднання до COSME відкриває Україні доступ до бюджету програми у розмірі близько 900 млн. євро., що будуть надаватися у вигляді грантів на фінансування проектів, які підтримують економічну та експортну діяльність малого та середнього бізнесу.

Для українського бізнесу програма дає можливість отримувати консультації, тренінги, пошуку бізнес-партнерів, тендерних можливостей. Також, практичною можливістю є доступ українських виробників до Європейської мережі підприємств – EEN, що охоплює 65 країн де працює 600 бізнес-асоціацій. Це понад 2,5 млн. компаній-учасниць. Протягом року EEN проводить близько 100 великих заходів, на яких понад 18 000 компаній-учасниць шукають партнерів, повідомляється  в інформаційній  презентації програми.

Крім того заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова презентувала урядові фінансові програми для аграрного бізнесу.

Найперше - це дотації сільськогосподарським виробникам в сумі 4,5 млрд. грн. Також,  550 млн. грн. виділяється державою на технічне переоснащення сільськогосподарського виробника, а саме,  компенсація 10 відсотків від вартості техніки вітчизняного виробництва. Ще виділено 670 млн. грн. на підтримку тваринництва.

Також, виділяється 70 млн. грн на фінансування садів та виноградників. На фонд підтримки фермерських господарств  - 65 млн. грн.

Окрім цих державних програм є  також можливість долучитися ще до трьох джерел фінансування.

Перший – аграрні розписки, які дозволили за останні півтора роки залучити 850 млн. грн. Це договір у вільній формі між товаровиробником та кредитором під заставу майбутнього врожаю, що дає можливість забезпечити потребу в коштах навесні або восени. Водночас, Чернігівська область наразі не підключена до цього тестового реєстру, але за нашою домовленістю з Міжнародною фінансовою корпорацією, така можливість з’явиться по всій Україні з вересня цього року.

Друга можливість: є дві програми форвардних закупівель від двох державних операторів  Державно-продовольчої зернової корпорації на 1 млрд. гривень та Аграрний фонд – 1,7 млрд. грн.

 «Підтримка малого та середнього бізнесу є пріоритетом для аграрного розвитку України. Адже, цей напрям є основою сільськогосподарського виробництва України та запорукою сталого розвитку сільських територій. Зазначу, що в рамках угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (DCFTA) це питання закріплено в розділі про «Економічне та галузеве співробітництво», - відмітила Олена Ковальова.

За словами заступника Міністра, в рамках цієї Угоди також передбачені розвиток органічного виробництва, підтримка кооперації, наближення України до стандартів продукції та вимог щодо виробництва та схем якості в ЄС.

Щоб відповідати вимогам ЄС для виходу на зовнішній ринок необхідно забезпечувати якість , безпечність та простежуваність продукції. Як відомо,   20 вересня 2015 року   набрав  чинності  харчовий закон "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" який визначає для всіх операторів харчового ринку, в тому числі в галузі тваринництва, умови безпечності – ХАССП. Малі виробники мають запровадити ці системи до 2019 року.

Тому, уряд проводить безкоштовне навчання для виробників  по всім областям щодо запровадження цієї системи.

  Представниця аграрного міністерства наголосила, що фермерські господарства  будуть підтримуватися урядом, передусім,  в окремих галузях,  що є перспективними для експорту . На умовах безвідсоткового кредитування надаватимуться  до 500 тисяч гривень на підтримку молочного виробництва, органічно виробництва і невеликих фермерських господарств (які мають до 500 гектарів, оскільки такі ніким не кредитуються).

Особливу увагу в уряді обіцяють приділяти саме органічному виробництву, в якому бачать нереалізований потенціал для експорту в ЄС. В цьому році Держгеокадастр провів аудит землі державної власності на придатність до виробництва органічної продукції, а також садівництва та виноградарства. Так, в Чернігівській області виокремлено для цих цілей 105 га ( 6 ділянок) які на аукціонах з надання прав оренди будуть надаватися сільськогосподарським виробникам.

 Зі свого боку присутній на форумі  голова Чернігівської  ОДА Валерій Куліч зупинився на окремих проблемах бізнесу на Чернігівщині, пов’язаних з просуванням власної продукції підприємств на європейський ринок. Вони, в першу чергу, пов’язані з географічним розташуванням області (зокрема, логістикою, прив’язаною до Києва), неузгодженою зміною маршрутів поставок товарів Укрзалізницею, що збільшує вартість продукції чернігівських підприємств, неврегульованістю земельних питань тощо.

Озвучив Валерій Куліч і пропозицію чернігівських підприємців стосовно забезпечення технічних можливостей контейнерних перевезень, які майже вдвічі дешевші за вагонні.

При цьому очільник області зазначив, що малий і середній бізнес поступово переорієнтовуються на європейський ринок:

— За січень цього року експорт Чернігівщини до країн Європейського Союзу збільшився на 48%. Гарними темпами розвивається легка промисловість, зокрема, швейне виробництво та взуттєва промисловість, користується попитом сільськогосподарська продукція. Наше завдання — відстоювати інтереси наших підприємств. Не заганяти себе в неконкурентне середовище перед іншими країнами. І в цьому ми розраховуємо на підтримку Уряду.

Ця публікація  була підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони" за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ЧОЦ «Ініціатива» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.


Автор: Павло Пущенко, фото Сергія Старченка
Гість Росич 2017-04-17 15:45:24   Оцінок:
0

З 4,5 мільярда дотацій 80% коштів пішло на підтримку двох птахофабрик - от вам і тваринництво ,от і дотації.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Активісти назбирали необхідну суму для збереження Березового гаю

Захисники Березового гаю у Чернігові назбирали необхідну суму, аби подати касаційну скаргу. Про це повідомляється на сторінці «Вартових Березового гаю» у Фейсбуці. «Кстати, в...  (Коментарів: 1)

В Чернигове посчитали расходы на централизованную канализацию в частном секторе

500 млн грн – такая ориентировочная стоимость строительства централизованной канализации в частном секторе Чернигова. Данная сумма указана в официальном ответе на петицию...

Доказательства прокуратуры по делу Примакова и Гайдукевича слушают в закрытом режиме

Только в сентябре в Мене состоялось два заседания по делу председателя горсовета Геннадия Примакова и депутата райсовета Валерия Гайдукевича. Обоих подозревают в получении взятки (1 тыс. долларов...

Чергова спроба вивезення за кордон старовинних видань не вдалася

Співробітники Чернігівської митниці ДФС разом  з прикордонниками не дозволили громадянину РФ вивезти за кордон вісім старовинних друкованих видань. Під час митного контролю потягу «Київ...

В Бахмацькому районі у п’яного водія поліція вилучила набої до автоматичної зброї

Громадянин мало того, що керував транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння й перебував без мотошолома, а мопед не мав державних номерних знаків, так водій ще й перевозив набої до...