Хто вони – новообрані голови об’єднаних громад Чернігівщини
30 квітня відбулися вибори голів і депутатів у Менській, Козелецькій та Комарівській Борзнянського району об’єднаних територіальних громадах.
У Козельці перемогла Олена Дмитренко
На крісло голови Козелецької селищної об’єднаної громади було шестеро претендентів. Діючий голова, 47-річний Валентин Бригинець, самовисуванець (його підтримувала партія «Наш край»), набрав 3657 голосів. Перемогла 51-річна Олена Дмитренко, голова Козелецької районної ради. За неї проголосувало 4190. Її «двійник», 65-річна Ольга Дмитренко з міста Борзни, мати Вадима Дмитренка, засудженого довічно, якого називають «кілером», отримала 175 голосів.
24-річний Павло Ясь з Чернігова, головний інженер ТОВ «Фірма «СТБ» (діяльність — будівництво і реконструкція), — 44. 28-річна Марія Василенко, не працює, голова організації «Екологічний контроль», — 62. 35-річна Людмила Абакумова, директор Чернігівського відділення АТ «Таскомбанк», дружина колишнього ДАІшника, у 2015-ому начальника Козелецької поліції Романа Абакумова, — 56 голосів.
Виборчий процес у Козелецькій громаді відзначився роздаванням пасок і по 100-200 гривень під розписку, що голосуватимеш за конкретного кандидата. Задобрюванням людей отрутою проти колорадських жуків. Дорогущою рекламою на одному з загальноукраїнських каналів. Потасовкою між заїжджими прихильниками партії «Справедливість» та тітушками місцевих князьків. А ще були лайки і суперечки між сусідами: хто з кандидатів кращий.
Із 26 депутатських місць дев’ять зайняли представники «Аграрної партії».
Зателефонувала переможниці.
— Олено Борисівно, ви йшли як самовисуванець. Але вас підтримувала Аграрна партія. Чи допомагав вам Микола Рудьковський, якого називають вашим кумом?
— Справді, мене підтримувала тільки Аграрна партія. Тоді як мого конкурента Бригинця — аж чотири. Микола Миколайович не міг мені допомагати, оскільки його немає в Україні. Мені реально посприяла висока довіра людей, за що їм дуже вдячна.
У Мені знову головний Геннадій Примаков
45-річний Олександр Мисник, діючий голова Менської райради, набрав 4874 голоси, 56-річного Павла Терентієва, у минулому начальника управління агропромислового розвитку Менської РДА, зняли з виборчих перегонів. За 25-річного Костянтина Ніколайчика, підприємця, депутата Менської районної ради («Аграрна партія України»), проголосувало 986 виборців. Переміг міський голова Мени 40-річний Геннадій Примаков, від Радикальної партії Олега Ляшка, — 5789 бюлетенів «за».
Близько 400 голосів (не рахуючи зіпсованих бюлетенів) отримали «двійники» Геннадія Примакова: 59-річний Примаков Анатолій Іванович — пенсіонер, у минулому електрик ДП «Чернігівський агролісгосп», та 25-річний Павло Анатолійович Примаков, його син, — не працює, закінчив Городнянську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат. Обидва з села Ковпита Чернігівського району.
У Менській громаді були різні заманухи і гори обіцянок. А також спротив жителів Стольного, котрі за місяць до виборів передумали приєднуватися до Мени. Та все ж стольненці прийшли на вибори. І провели у раду трьох своїх депутатів.
Серед партій лідери — Радикальна Ляшка і «Наш край». У раді нової Менської об’єднаної громади кожна з них отримала по 12 місць. Загалом депутатський корпус — 34.
Зв’язалася з переможцем — Геннадієм Примаковим. Прокуратура підозрює його у хабарництві. Справа не закрита.
— Геннадію Анатолійовичу, якщо вас засудять і посадять, будуть нові вибори?
— Я ні в чому не винний. За що мене судить? Це суто політична розправа. Рік минув — і що? Мені по двічі на тиждень влаштовували судові засідання, відволікаючи від роботи і виборчого процесу. Зробили, що людина не сповна розуму подавала до суду, що нібито я не так зареєструвався. Я — людина віруюча. Бог їм усім суддя.
У Комарівці — Юрій Кантур, старий-новий голова
На посаду голови Комарівської громади від Радикальної партії Олега Ляшка йшов 56-річний Іван Мазун, раніше працював красносільським сільським головою. Посів третє місце.
У 43-річного Віктора Бондаренка, першого заступника голови Борзнянської РДА, — друге місце.
«Наш край» підтримував самовисуванця 50-річного Юрія Кантура, діючого сільського голову Комарівки. За нього віддали голоси 1033 виборці. Він і переміг. На вотчині Ляшка це — програш партії. Проте, за попередніми даними, радикали лідирують за кількістю депутатів.
Виборче протистояння у Комарівській громаді було не стільки між кандидатами, як між тими, хто їх підтримував. Окрім обіцянок про прекрасне майбутнє, у першій на Борзнянщині громаді політтехнологи опробували новий для нашої області фінт. Щоб селяни не брали гроші від підтримувачів, порозкидали листівки з використанням символіки прокуратури. В них було сказано, що прокуратура Чернігівської області та СБУ протягом місяця будуть проводити оперативні перевірки щодо підкупу виборців. Це так збурило прокурорів, що вони дали спростування на офіційному сайті облпрокуратури. Суть: не друкували, не розповсюджували, перевірок не проводимо. На допити не викликаємо.
Автор: Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №18 (1617), 4 травня 2017 року, gorod.cn.ua
(Оновити зображення коду)