Скандал з гуртожитком у Чернігові. Жити й боятись чергового обвалу? | Події і коментарі
Субота, 04 липня 2020, 11:53
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Скандал з гуртожитком у Чернігові. Жити й боятись чергового обвалу?

14:53 16.05.2017    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

Скандал у Чернігові. Понад двісті мешканців аварійного будинку вважають ремонт, який їм пропонує місцева влада, недостатньо якісним. Люди переконані, що заплановані роботи не вирішать усіх проблем, які на сьогодні є в конструкції будівлі.

Тріщини в підлозі та стелі майже в кожній кімнаті, вигнуті бетонні плити й дірки в стінах – з кожним днем гуртожиток у центрі Чернігова стає все більш аварійним. Мешканці пильно стежать за станом будівлі й фіксують зміни.

«По стелі тріщини йдуть. Вона була потріскана, але такого не було. Потім на підлозі тріщина, і вона збільшується», – розповідає мешканка гуртожитку Наталія Ткаченко.

Навіть заходити в таку будівлю страшно – підлога в деяких місцях під час ходьби вібрує. Людей просять не збиратись групами, щоб не було навантаження на аварійну конструкцію.

«Йде розходження плит. Тобто виходить, що цегляна кладка, на якій лежали плити, давить – і це все тріщить. Відразу, коли обвалився будинок – ось таких явних руйнувань не було», – розповідає мешканка гуртожитку Олена Сущева.

Обвал у будівлі стався понад п’ять місяців тому. Місцева влада тоді пообіцяла вирішити проблему з житлом для постраждалих. Людей тимчасово розселили в інші гуртожитки. І ось нещодавно в Чернігівській міській раді вирішили, що проблемний будинок вигідніше відремонтувати і знову заселити туди мешканців.

«Будівля може бути відновлена після проведення необхідних проектних робіт», – запевняє начальник управління капітального будівництва Чернігівської міської ради В’ячеслав Почеп.

Більшість колишніх мешканців напівзруйнованого гуртожитку варіант ремонту влаштовував. При умові, що все зроблять капітально і перш за все укріплять фундамент.

«Фундамент треба трішки підкопати і залити бетонну подушку. Хоча б по метру з кожної сторони фундаменту», – переконаний мешканець гуртожитку, будівельник за професією Олександр Веремей.

Але в організації, яка готує проект реконструкції будівлі, інший варіант капітального ремонту ­– будинок планують стягнути сталевими поясами.

«Щоб сприйняти навантаження від цих нерівномірних просадок, необхідно виконати поверхові пояси сталеві на кожному поверсі, які приймуть ці зусилля від впливу нерівномірних деформацій поверхні», – пояснює представник ДП «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» Олександр Митрофанов.

Мешканцям також обіцяють зробити якісну систему водовідведення, аби в підвалі не збиралась вода, яка частково і стала причиною руйнації будинку взимку. Але люди вважають такий ремонт недостатнім. Розмови з представниками влади результату не дають.

«Нас не чують, з нас роблять дурнів, до нашої думки не дослухаються. Ми боїмося, у нас немає міліметра впевненості, що те, що заплановано, якісь реконструкційні роботи, що це надійно», – говорить мешканка гуртожитку Лариса Величко.

Посадовці з міської ради стоять на своєму: або такий ремонт, який пропонують, або ніякого. Радять людям самотужки шукати інвестора, який погодиться відбудувати їхні руїни. Адже кімнати в гуртожитку майже всі приватизовані.

«І сидіти у в’язниці ніхто не хоче. На ваше приватне житло витрачати державні кошти», – говорить начальник управління капітального будівництва Чернігівської міської ради В’ячеслав Почеп.

На сьогоднішній день конфлікт зайшов у глухий кут. Посадовці не хочуть змінювати проект, люди обіцяють не переїжджати в потенційно небезпечне житло.

Від обвалу гуртожитку наприкінці минулого року загинула жінка, а понад 200 людей розселили по всьому місту по інших гуртожитках.

https://www.radiosvoboda.org


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Гість Мнение 2017-05-16 15:28:48   Оцінок:
0

Решение есть одно - получить страховки у кого есть и на деньги покупать новое жилье. Или какое есть предложение? За счет Чернигова им покупать новое жилье? Пусть сбрасываются и строят новое общежитие.

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Червонокнижного птаха виявили на Чернігівщині

Працівники комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» під час обстеження території Морівського лісництва ДП «Остерське лісове...

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

Музей (який тоді називався історик-архзеологічним) відкрили у Сосниці 1920 року рішенням повітового комітету. Ініціатором його створення став юрист за освітою Юрій Виноградський. «Гортаючи...

У Чернігові відкриють музей Андрія Ярмоленка

Його відкриють на базі стадіону «Юність», який реконструюють у рамках Програми Президента України «Велике будівництво». Про це під час пресконференції повідомив...

Попри карантин у Ніжині організовують концерт на підтримку однієї з партій

В Україні триває карантин, у Чернігівській області вже більше 500 хворих на коронавірус. У той же час у Ніжині на 3 липня анонсували концерт  за участі відомих виконавців. В анонсі вказано,...

Мистецька школа буде у Коропській ОТГ

У Коропській громаді запрацює Мистецька школа, її відкриють 1 вересня.   Фактично, із районного управління в управління ОТГ перейде Коропська школа мистецтв. Рішенням сесії до відділу...