Міськрада нарешті оприлюднила Детальний план центральної частини Чернігова
Міська рада нарешті оприлюднила надважливий містобудівний документ – Детальний план центральної частини м. Чернігова. Саме цей документ визначає забудову центральної часини міста.
До плану прикріплені ескізи забудови та пояснювальна записка.
Як відомо, до міської ради не раз зверталися із проханням оприлюднити Детальний план. Зокрема, на цьому наголошувала представник уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Ірина Кушнір.
У той же час, як пише на своїй сторінці у Фейсбуці громадський активіст Олександр Гашпар, не зрозуміло на якій підставі міськрада щось обмежують в доступі, адже в Законі "Про регулювання містобудівної діяльності" чітко зазначено, що "Матеріали детального плану території НЕ МОЖУТЬ містити інформацію з обмеженим доступом та бути обмеженими в доступі."
Чому це важливо
Положенням статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038-VI визначено, що детальний план території– містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.
Його метою є визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.
Детальним планом території визначаються:
˗ принципи планувально-просторової організації забудови;
˗ червоні лінії та лінії регулювання забудови;
˗ функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;
˗ містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території;
˗ потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування;
˗ доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови;
˗ черговість та обсяги інженерної підготовки території;
˗ систему інженерних мереж;
˗ порядок організації транспортного і пішохідного руху;
˗ порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі;
˗ межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об’єктів (у разі відсутності плану зонування території).
В межах населеного пункту детальний план уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.
На підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід’ємною частиною детального плану території.
Як і інша містобудівна документація, детальний план території містить у своєму складі як графічні, так і текстові матеріали, які не підлягають експертизі.
За умови відповідності генеральному плану населеного пункту та плану зонування території можливе внесення змін до детального плану території.
Важливо! Відсутність відповідно затвердженого детального плану території чи плану зонування забороняє передачу (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб.
Також забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території.
Надання земельних ділянок для містобудівних потреб означає, що такі ділянки планується використовувати для розміщення на них об’єктів будівництва.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Улыбнуло - проспект Жовтневої революції! Отсутсвуют круглые фонтаны на Алее героев. Стал понетен возможный розмах застройки двора по пр. Мира,17, который жители отстояли... Вопрос, а куда денут жильцов всего 17 квартала?
Это ген план начала 2000чных Обидно что большенство держат за хо..в и этот статус большинству нравится
(Оновити зображення коду)