Деснянська ОТГ у 20-ці лідерів фінансово-спроможних громад

Деснянська об’єднана громада, що на Чернігівщині, увійшла до 20-ки лідерів фінансово-спроможних громад України.
Згідно дослідження, вона має 4756,8 гривень власних доходів на одного мешканця громади.
Дослідження проводила координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Яніна Казюк.
«Аналіз показників місцевих бюджетів свідчить, що найвищі показники надходжень власних доходів на одного мешканця мають громади з чисельністю понад 10 тисяч осіб. Однак, високий рівень доходів не завжди залежить від чисельності ОТГ, оскільки на територіях окремих невеликих громад функціонують потужні бюджетоутворюючі підприємства, як до прикладу, у Пришибській ОТГ, де чисельність населення всього 2дві тисячі людей чи у Шахівській ОТГ з чисельністю населення у три тисячі. Таких громад небагато. В основному громади з незначною чисельністю населення мають обмежений потенціал для сталого розвитку та надання всіх необхідних послуг її мешканцям», - пояснила Яніна Казюк.
Окремо експерт зупинилася на показниках видатків бюджетів ОТГ на власні повноваження. У них важливе місце посідають видатки на утримання апарату управління. Їх питома вага у загальному фонді бюджету, за даними експерта, коливалася від 3,6 до 43,9 %.
З прикладами моніторингу фінансової спроможності ОТГ у розрізі групування їх за чисельністю населення можна ознайомитися ТУТ.
За словами Яніни Казюк, такий фінансовий моніторинг дозволяє органам місцевого самоврядування побачити свої слабкі місця, зробити висновки та прийняти відповідні рішення. Також ці дані фінансових показників будуть корисним при моделюванні майбутніх об’єднаних громад та при формуванні Перспективних планів областей.
«Таке дослідження дало можливість виявити стійкі закономірності, які свідчать про те, що громади з більшою чисельністю мешканців мають більший фінансовий потенціал. Ця закономірність пояснюється тим, що у великих громадах більш вигідно розвивати малий та середній бізнес, оскільки там є достатній кваліфікований трудовий ресурс, ємний місцевий ринок збуту товарів та послуг і кращі перспективи для сталого розвитку громади. Також великі громади мають більший податковий потенціал та більше можливостей для забезпечення належного утримання об'єктів інфраструктури, функціонування закладів та установ комунальної власності, а органи місцевого самоврядування можуть забезпечити надання якісних публічних та комунальних послуг», - підсумувала Яніна Казюк.
Примітка: Матеріали фінансового моніторингу підготовлено на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної статистичної служби України та обласних державних адміністрацій.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)