Люди з українського списку «Форбс-2016» заробляють на Чернігівщині | Події і коментарі
Четвер, 21 лютого 2019, 22:59
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Люди з українського списку «Форбс-2016» заробляють на Чернігівщині

08:11 05.07.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Народні депутати, люди з українського списку «Форбс-2016» (рейтинг найбагатших жителів України), заробляють і у нас — орендують чимало землі в Чернігівській області.

Хто ж із них і в якому районі області представлений? І скільки платять людям за оренду паїв?

1. Андрій Веревський платить 8 відсотків, з липня у планах - 9

Дев’ятий номер у рейтингу найбагатших людей України (зі статками 694 мільйони доларів), 42-річний депутат ВР 4-7 скликань Андрій Веревський, представлений у декількох районах області.

— СТОВ «Дружба-Нова» входить до структури компанії «Кернел» Андрія Веревського, — підтверджує інформацію виконуючий обов’язки голови Прилуцької РДА Денис Росовський. — «Дружба-Нова» зареєстрована у Варві, але обробляє землі і на території інших районів області: Талалаївського, Ічнянського, Ніжинського, Борзнянського, Срібнянського, Сосницького, Прилуцького.

Понад десять років дотримуємося такої практики: коли на територію району заходить той чи інший сільгоспвиробник, ми укладаємо соціальні угоди. Стартували з розрахунку 50 гривень за гектар землі для обробітку. По суті, це благодійна допомога, яку орендарі земель дають на розвиток інфраструктури та інші проблемні питання громади.

Деякі сільгосппідприємства пропонують не 50, а 80 гривень за гектар землі. Є такі, що суттєво перевиконують ці цифри.

Сам Веревський на Прилуччину не приїздив, співпрацюємо на рівні керуючих, директора «Дружби-Нової».

2. Сергій Тігіпко: було 9, стало 10

56-річний політик Сергій Тігіпко — одинадцятий у списку українського «Форбс». Його статки оцінені в 495 мільйонів доларів.

— Сергій Тігіпко не приїжджає?

— Не приїжджає, зі святами не вітає, — говорить голова Срібнянської РДА Ніна Бондаренко. — Підприємці пропонують свої варіанти, чим допомогти, а не те, що в першу чергу нам справді треба. Більшість земель в районі обробляє ТОВ «Батьківщина» (Микола Дмитренко). Це підприємство і допомагає нам у вирішенні різних соціальних проблем.

На пай у Тігіпка платять 10 відсотків (було 9). А от на Козелеччину Сергій Леонідович приїздить.

— У нас стоїть мисливський будинок, де він час від часу буває, — говорить секретар Карпилівської сільської ради Валентина Юрченко. — Саме мисливсько-рибальське господарство «Деснянське», яке приписують Тігіпку, зареєстроване в Отрохах (Морівська сільрада), але допомагає Сергій Леонідович і нам. Люди кажуть, що непоганий чоловік, от тільки прямого доступу до нього немає. Звертаємося через керівника «Деснянського» Олександра Кобилянського. На Новий рік постійно вручають подарунки нашим діткам з дитячого садка та першокласникам.

3. Олег Бахматюк: 8,5 відсотка

У Куликівському районі землі обробляє ТОВ «Сіверське», власник якого 42-річний підприємець Олег Бахматюк. Він 28 номер у рейтингу «Форбс». Статки — 138 мільйонів доларів.

Самого Олега Бахматюка ні куликівське, ні дрімайлівське начальство не бачило.

— Однак допомогу Дрімайлівка, де працює «Сіверське», відчуває, — запевнив перший заступник Куликівської РДА Петро Єрко.

— У нас укладена соціальна угода, — розповідає дрімайлівський сільський голова Петро Шило. — За нею на цей рік — 158 тисяч гривень. Це гроші на ремонт доріг, свердловину, водопостачання, на пам’ятник невідомому солдату. Директор «Сіверського» — місцевий, Володимир Ващенко. Раніше був на підприємстві агрономом. Тепер керує. До нього і звертаємося, а він уже озвучує наші проблеми Києву.

Та й відсоток за паї Бахматюк платить хороші. 8,5 відсотків — за орні землі, 10 процентів — за кормові угіддя. Це найбільша відсоткова ставка в районі.

4. Віталій Хомутиннік: з 2016 року – 9

40-річний Віталій Хомутиннік — депутат 4-8 скликань ВР України. Зі статками 133 мільйони гривень посідає 31 сходинку в рейтингу найбагатших людей України. Він — кінцевий власник ТОВ «Агродмитрівське» (Бахмацький район).

— Як забуду, що Хомутиннік має стосунок до Бахмаччини, то зразу хтось нагадає, — говорить начальник районного управління агропромислового розвитку Володимир Пелюшок. — Уже років сім як підприємство під його контролем. Допомагає, як усі, громаді, в межах якої обробляє землю. За минулий рік офіційно — 90 тисяч гривень. Неофіційно — важко прослідкувати. Гроші від підприємства ідуть і на школу, і на сільраду, і на благоустрій дитячого садка, і на допомогу родині загиблого в АТО, і на подарунки ветеранам Другої світової війни. Завжди ідуть назустріч, якщо комусь треба раніше виплатити за пай, чистять дороги від снігу.

Загалом по району підприємці співпрацюють з громадами як за соціальними меморандумами, так і без них. За 2016 рік за меморандумом громадам Бахмаччини мало надійти мільйон 800 тисяч, а надійшло два мільйони триста тисяч. А всього разом від сільгоспвиробників район отримав п’ять мільйонів 100 тисяч гривень допомоги. За оренду паїв власники мають дев’ять відсотків.

5. Олександр Петров: 7 процентів. Обіцяють більше

58-річний Олександр Петров — 35 місце у списку українського «Форбс». Статки — 125 мільйонів доларів.

— Його «Індустріальна молочна компанія» (у її складі Носівський цукровий завод та ПП «Агропрогрес»), в принципі, підтримує Степовохутірську сільську раду, де основна база «ІМК», — каже начальник Носівського відділу агропромислового розвитку Олексій Ігнатченко. — Потроху помагають АТОвцям. Не сам власник, а виконавча дирекція, той же Алекс Ліссітса. Навіть обіцяли давати по сорок гривень з гектара землі, що обробляють. Щоб сказати, дуже завалюють допомогою, — ні. Та те, що в районі є робочі місця, уже добре. Плюс — модернізують зерносушарку, будують новий цех. У планах — елеватор, бо сидять на залізничній гілці. Буде жителям Носівщини ще робота. На паї платить сім відсотків, але обіцяють, що тисячі на півтори у грошах буде більше.

6. Родина Гавришів: 8

Менщина також з відомою людиною. Співзасновник компанії «Мена-Авангард» — 45-річна Інна Гавриш. Чоловік Інни Володимирівни — 65-річний депутат Верховної Ради 3 та 4 скликань Степан Гавриш. І хоч до рейтингу «Форбс» не входить, та людина не пересічна. На паї платять вісім відсотків.

— Степан Гавриш? — дивується перший заступник Менської РДА Сергій Мурований. — Перший раз таке прізвище чую. Гавриш — мабуть, депутат Верховної Ради?

— Певно, не дуже допомагають району Гавриші, раз ви не чули їхнє прізвище?

— Значить. На жаль, більше відомих у нас немає.


Автор: Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №26 (1625), 29 червня 2017 року, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові продовжують боротьбу з протиправним безоплатним використанням землі

Вже два роки поспіль місто Чернігів системно займається стягненням у бюджет територіальної громади збитків з неплатників за землю. 21 лютого виконавчий комітет міської ради затвердив черговий...

Чернігівців запрошують на XVII обласний ярмарок «Що може жінка»

Уже традиційно — 17-й рік поспіль — на Чернігівщині у перші дні весни відбудеться обласний ярмарок «Що може жінка». Цьогоріч очікується ще більше цікавинок та новинок як для...

Сосницька, Коропська та Корюківська громади вирішили придбати асфальтний завод

Міжмуніципальне співробітництво відкриває громадам можливості реалізовувати спільні проекти, які не під силу втілити самому. Про принципи та засади такої співпраці мова йшла під час консультації...

В Козельці поліція увірвалася до приміщення під час тренінгу для потенційних членів ДВК від Порошенка

20 лютого в селищі Козелець на Чернігівщині представники національної поліції зірвали навчання потенційних  членів дільничних  виборчих  комісії від  кандидата у президенти...  (Коментарів: 1)

Прилуцька поліція затримала вимагача, який погрожував людині вбивством

Поліція затримала особу з кримінальним шлейфом, яка безпідставно вимагала тисячу доларів США у прилучанина та ще й погрожувала її вбити. Між чоловіками начебто виник конфлікт. Один з них почав...