Чернігівські діти скаржаться на харчування в літньому таборі | Події і коментарі
П'ятниця, 24 січня 2025, 09:27
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Чернігівські діти скаржаться на харчування в літньому таборі

09:07 28.07.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Гроші за оздоровлення 600 дітей з Чернігівщини пішли в Одеську область, де вони відпочивають у двох таборах. Місцеві заклади дитячого оздоровлення зірвали тендерні торги. Ніна Лемеш, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації: «Лише «Деснянка» Куликівського району прийняла участь в тендері і близько мільйона гривень – було оголошено повторний тендер, бо ми не мали права ризикувати й оголошувати його повторно по області – пішли в Одеську область. Воно може і добре, що діти поїхали до моря, але ми знову будемо говорити, що не вистачає коштів. Щоб запустити заклад, потрібні колосальні кошти, а він відпрацьовує одну зміну».

Директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, відповідального за організацію оздоровлення і відпочинку дітей,  називає дві головні причини, чому оздоровчі заклади не подались на тендер: не вміють підготувати пакет документів і передбачають, що можуть не виконати умови торгів.

Втім, тим, кому пощастило цього року поїхати в табір до моря, не пощастило там із харчуванням –  батьки скаржаться заступнику голови облдержадміністрації, що їх дітей у таборі «Сонячний берег» годують варениками з картоплею, сосискою і сухим хлібом на сніданок. Ніна Лемеш: «І по «Фортеці» є скарги і по харчуванню, і по проживанню в кімнатах. У червні ми просто проводили уже цей повторний тендер, і нам залишилось, що є».

У кожному регіоні є «Держпродспоживслужба» — саме туди і радить скаржитись її керівник у Чернігівській області Сергій Чаплієв.

У розпал оздоровчого сезону він звітує про знайдені комісією порушення під час перевірки закладів у районах  – 112, серед них 60 санітарних. 98 було усунено одразу після приписів. Петро Єрко, заступник голови Куликівської райдержадміністрації: «Для ізолятору виділено інше приміщення, у харчоблоці встановлено недостаючі протимоскітні сітки, новий холодильник, у морозильній камері поміняли термометр, зберігання хлібу – раніше «навалом» був чорний і білий, зараз на різних полицях».

Інші потребують додаткового фінансування. Тетяна Захарченко, заступник голови Городнянської райдержадміністрації: «70% зауважень ми виправили на наступний день, але от заміна сантехніки і лінолеуму — треба закладати кошти в бюджет».

Частину коштів, запланованих  на цьогорічну оздоровчу кампанію, «з’їло» підвищення мінімальної зарплати та комунальних платежів.

У майбутньому грошей навряд-чи стане набагато більше, тому посадовці як один із варіантів вирішення подібних проблем розглядають зміну мережі оздоровчих закладів для дітей, аби не розпорошувати це і так недостатнє фінансування, а зосередити його в одному-двох закладах району, які відповідатимуть всім вимогам. Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Невже район, ОТГ не зацікавлені, щоб принаймні один заклад для їх дітей був, щоб за нього соромно не було? Бо скоро приходитимуть приватні і тихо «по-сірому» проситимуть перепрофілювати, бо місце гарне і буде там хтось, а не діти, відпочивати». Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «У нас багато є закритих шкіл непоганих – от у Городні, в Дроздовиці, на березі річки, і все там є, і харчоблок, чому там не зробити?».

Також в облдержадміністрації порадили об’єднувати зусилля закладів оздоровлення, місцевої влади, об’єднаних громад, місцевих підприємців та громадських організацій – і фінансові, і фізичні, приміром, для проведення толок по благоустрою закладів. Наталія Романова: «Хто не вірить, що так можна зробити, – поїдьте в «Юний турист», де шевченківські хатинки стояли – ми залишили там для порівняння, і подивіться, що там зараз».

А от чекати, поки порушення виявить комісія, не радять, і обіцяють, що перевірка доїде до кожного закладу, адже попереду ще половина оздоровчого сезону.

Відео Сівер-центр


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)