Відкрилися «Литаври» | Події і коментарі
Понеділок, 11 грудня 2017, 02:05
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Відкрилися «Литаври»

14:19 19.09.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Поети теж воюють: наприклад, проти бездумності й нахабства. Тільки зброя своєрідна – це влучне слово й іронія, як у білоруського поета, що живе в Україні, Сергія Прилуцького. У його вірші йдеться про хамів: «Ми останні напружуємо звивини, Дивимось з тривогою на їх перемоги – На те, з якою красою і силою Вони не думають ні про що».

Майстри поезії, прози й драми, перекладачі й видавці з України, Болгарії, Польщі, Індії, Китаю, Вірменії, В’єтнаму, США. Це – відкриття в Чернігові другого міжнародного літературного фестивалю «Литаври». Фестиваль триває до 22-го вересня і охоплює вже не тільки Чернігів і Ніжин, як торік, а й Корюківку, Куликівку та Седнів. Дехто з гостей бере участь у фестивалі вдруге, і є змога спостерігати за їх швидким прогресом в українській мові: так, студент з Тайваню Чуан Юн Хао за цей час практично вивчив українську, почав перекладати на китайську прозу й поезію.

Серед українців у фестивалі беруть участь Маріанна Кіяновська, Володимир Цибулько, Олена Степаненко, Дмитро Лазуткін – загалом більше сорока відомих авторів. Презентації проходять у школах, університетах, бібліотеках, а в Ніжині навіть у дитячому садку. Ми не розважаємося, а працюємо, каже організатор фестивалю письменниця Тетяна Винник з Ніжина.

Як результат фестивалю були торік і очікуються цього разу домовленості про видання й переклади художніх текстів. Така робота триває, наприклад, стосовно творів учасників фестивалю Броніслави Волкової – поетеси й науковця з Чехії, яка живе й викладає в університеті в США, але видає книги своєю рідною мовою, або болгарських авторок Анжели Демчевої та Бойки Драгомірецької. Польська поетеса Божена Боба-Дига у Чернігові вперше, але в Україні її творчість відома.

Це було відкриття. У вівторок – перший робочий день фестивалю – літератори працюють у Чернігові, Корюківці й Куликівці, 20-го вересня – в Ніжині й Варві, 21-го – в Седневі.

Відео Сівер-центр


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Конфлікт між мешканцями та магазином «Союз» в будинку на «Сіверському»

До редакції ПіК звернулися жителі будинку по вулиці Рокоссовського, 35 («Сіверський») де вже не один рік триває конфлікт між мешканцями та керівництвом магазину «Союз»....  (Коментарів: 7)

Купував трактор – обдурили шахраї

На Чернігівщині, як і на території всієї України, орудують злочинці, які навчилися заробляти гроші, не відходячи від своїх комп’ютерів та мобільних телефонів. Один дзвінок та гарна легенда і...  (Коментарів: 1)

Відміняти проект ремонту Валу та оголошувати конкурс міська влада не буде

Відміняти проект реконструкції нижньої частини Валу та оголошувати конкурс міська влада не буде, але готова вносити зміни у вже схвалений проект. Про це вчора, 7 грудня, в ефірі обласного радіо...

Демонтаж будівлі «Дворянських зібрань» у Чернігові можуть почати у наступному році

Демонтаж будівлі «Дворянських зібрань» у Чернігові можуть почати у 2018 році. Про це вчора, 7 грудня, в ефірі обласного радіо повідомив заступник міського голови Олександр Ломако, пише...

Наскільки поповнився міський бюджет через систему штрафів?

За майже рік дії системи штафів було складено 57 актів на порушення з боку перевізників на суму майже 16 тисяч грн. Про це заявили активісти під час прес-конференції «Чи реально зробити...