У Чернігові презентували дослідження про те, як українці розуміють права людини | Події і коментарі
Понеділок, 22 жовтня 2018, 09:31
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Чернігові презентували дослідження про те, як українці розуміють права людини

17:01 11.12.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Презентація дослідження проводилась у Чернігівській міській раді і приурочена до Міжнародного дня захисту прав людини, яке відзначається 10 грудня. Чернігів став першим містом у рамках регіонального туру громадських активістів по інших містах країни.

Дослідження проводилось Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірмою Юкрейніан соціолоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці із ГО «Центр інформації про права людини» і Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав  людини. Загалом було опитано понад 2 тисяч людей у 102 населених пунктах країни.

 Результати виявилися не надто оптимістичними, а саме: українці погано орієнтуються у сутності правових механізмів і демонструють досить низьку готовність до відстоювання власних прав. 

Участь у презентації взяли Алла Лепеха, регіональний координатор із зв'язків з громадськістю Уповноваженого ВР з прав людини, Світлана  Колишко, керівник групи з прав людини, координатор проекту Програми розвитку ООН в Україні, Тетяна Печончик, Голова правління ГО «Центр інформації про права людини», Олеся Пирковська,заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Чернігівській області, Сергій Буров, голова правління ГС «Освітній дім прав людини в Чернігові».

Коментуючи основні результати дослідження,Тетяна Печончик повідомила, що головними для людей є соціально-економічні права – робота, житло, освіта. Серед усіх опитаних 35% найважливішим вважають свободу, 34% - добробут, а 34 % не змогли визначитись, що для них найголовніше. 

54% респондентів не намагалися щось зробити, коли були порушені їх права.  78% вважають, що ефективніше звертатись до ЗМІ, аби розголосом інформації вплинути на винуватців, і лише 16% і 14% вважають за належне звернутися до суду або поліції відповідно.

З тих осіб, які намагалися відстоювати свої права, лише 36% заявили про те, що переважно їм це вдалося. У захисті своїх прав найуспішнішими виявилися громадяни із Західного та Центрального регіонів. Більш активно захищали свої права молоді люди, громадяни з вищою освітою, з середнім рівнем достатку, проте навіть серед них успіх мали менше половини. 

Як зауважила Алла Лепеха, всі ці дані свідчать про низький рівень довіри до традиційних правозахисних механізмів та відкривають дуже широке поле для правоосвітньої роботи, перш за все правозахисників, а також, журналістів.

Таке дослідження проводилось вперше в Україні й було спробою виявлення сприйняття, уявлень та розуміння фундаментальних прав людини та основоположних свобод у суспільстві загалом та серед окремих груп: держслужбовців, суддів, поліцейських, вчителів, журналістів та правозахисників. 

У рамках туру громадські активісти біля Мегацентру встановили інформаційні стенди для поширення інформації серед чернігівців про правозахисні механізми та результати проведеного дослідження.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Поліція Чернігова відкрила чергове провадження за фактом крадіжок металу

Поліція Чернігова відкрила кримінальне провадження за фактом крадіжки металу з конструкцій теплоелектроцентралі. Слюсар підприємства спільно з Управлінням поліції охорони затримали двох невідомих...

Вибухи на арсеналі поблизу Ічні більше не спостерігаються

Станом на 07:00 22 жовтня, на території арсеналу Міноборони випадків детонації боєприпасів не спостерігалося. Загиблих і травмованих внаслідок надзвичайної ситуації не зафіксовано....

Діти з Ічнянщини відпочиватимуть у санаторії Миколаївщини

33 дошкільнят з постраждалих територій Ічнянського району оздоровлюватимуться в місті Миколаєві. Днями у супроводі батьків малеча виїхала до санаторію "Інгул". 19...

"Золотий берег" укріплюють за допомогою земснарядів

З метою покращення екологічного стану річки Десна та поліпшення умов літнього відпочинку населення, на міському пляжі почали розчищати русло та укріплювати берег. Про це повідомляє Деснянське...

На Чернігівщині розпочата консервація гідротехнічних споруд

У Чернігівському міжрайонному управлінні з жовтня місяця розпочата щорічна консервація гідротехнічних споруд, яка триватиме впродовж двох місяців. Про це повідомляє Деснянське басейнове управління...