П’ять міських рад Харківської області пообіцяли привести свої регламенти у відповідність до антикорупційного законодавства

П’ять міських рад Харківської області (Первомайськ, Ізюм, Люботин, Лозова, Куп’янськ) взяли на себе зобов’язання привести регламенти своїх рад у відповідність до чинного антикорупційного законодавства.
Такі результати виконання проекту «Врегулювання питання конфлікту інтересів у місцевих радах: законодавство та практика», що виконується громадською організацією Чернігівський освітній центр «Ініціатива». Про це повідомив 25 січня голова організації Павло Пущенко під час прес-конференції в Харкові.
За словами громадських активістів, на сьогоднішній день нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування (зокрема, регламенти місцевих рад, виконавчих комітетів та положень про постійні комісії тощо) часто не приведені у відповідність до прийнятих нових законодавчих актів, зокрема, закону України «Про запобігання корупції» та новел закону України «Про місцеве самоврядування». Не досконало прописані або взагалі відсутні процедури запобіганню корупційних ризиків в органах місцевого самоврядування, зокрема, що стосується конфлікту інтересів.
Тож місцевим радам громадські експерти запропонували внести зміни до своїх регламентів, щоб привести документи у відповідність до антикорупційного законодавства.
Більшість міських рад, які були задіяні у проекті(Первомайськ, Ізюм, Люботин, Лозова, Куп’янськ) погодилися з надісланими зауваженнями та пообіцяли врахувати надані рекомендації під час внесення змін до своїх нормативних документів.
В той же час міська рада Чугуєва зовсім не відреагувало на звернення громадськості, а в Харківській міській раді вважають, що чинним законодавством не покладено обов’язку органів місцевого самоврядування передбачати в нормативних актах питання щодо врегулювання конфлікту інтересів. Хоча частина 7 статті 28 ЗУ «Про запобігання корупції» прямо зобов’язує органи місцевого самоврядування передбачити в нормативно-правових актах, порядок та шляхи врегулювання конфлікту інтересів осіб, діяльність яких вони регулюють.
Більш детально з методологією дослідження та результатами аналізу можна ознайомитися за посиланням https://fex.net/get/061394046552/227916018 .
Довідково: З серпня 2017 року громадська організація «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» виконує проект «Врегулювання питання конфлікту інтересів у місцевих радах: законодавство та практика», який охоплює Чернігівську, Сумську та Харківську області. Даний проект виконується завдяки проекту ПРООН “Прозорість і доброчесність публічного сектору”, в рамках грантового конкурсу «Участь організацій громадянського суспільства у впровадженні нового законодавства, спрямованого на запобігання корупції» . Думки, висновки чи рекомендації належать авторам і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)