У 12 школі скоротили перерви: як проходить експеримент? | Події і коментарі
Вівторок, 13 листопада 2018, 04:43
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У 12 школі скоротили перерви: як проходить експеримент?

13:20 07.02.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Чернігівська школа вже 2 тижні працює за німецьким графіком. На початку нового навчального семестру у 12-й школі вирішили провести незвичайний експеримент та скоротити тривалість перерв. Тепер вони тут по 5 і по 10 хвилин. 

Учні та учениці радіють, що тепер раніше йдуть додому. А мінуси нового графіку відчувають лише щодо деяких предметів.

Вероніка Глібова, учениця 8 класу: «Перед та після фізкультури 5 хвилин, щоб перевдягтися, трошки не вистачає. Але нас з фізкультури часто відпускають на 5 хвилин раніше і ми встигаємо. На інших уроках такої проблеми майже немає, тому що ми вже звикли, тепер нам 10 хвилин здається багато, а 15 взагалі».

Ідея змінити звичний розклад з’явилася після поїздки делегації директорів чернігівських шкіл до Баварії. Там наші освітяни мали змогу спостерігати, як вчаться німці.

«У них взагалі відсутні перерви. Тільки існує одна велика перерва – 20 хвилин – після 3-го уроку. І протягом дня є ще одна перерва в 20 хвилин. У них уроки йдуть один за одним, тому діти навчені економити час. Ось ми й задумались, що економити час треба вміти і вчити цьому дітей», – каже директор школи №12 Василь Гопаченко.

Новий графік допомагає знизити рівень шуму та навіть заощадити. У 12-й школі кажуть, що вже в цьому пересвідчилися. В результаті скорочення перерв учні 1-ї зміни зекономили 20 хвилин, а другої – 35. Отже, школа заощаджує енергоресурси, особливо ввечері. А на перервах стало значно спокійніше.

Працівники 12-ї школи до нового графіку вже призвичаїлися. Діти ще в процесі. Директор закладу каже, поки що серйозних скарг на розклад не було, а більшість батьків та вчителів ідею схвалили.

Оскільки школярі раніше йдуть додому, у них з’являється більше часу на спілкування з батьками, гуртки і просто на відпочинок.

По закінченню 3-ї чверті у школі збираються підбити підсумки і вирішити, чи продовжиться експеримент далі. Якщо ж він буде невдалим, графік скорегують, запевняє директор. Тож запрошує батьків висловлювати свої побажання і пропозиції, аби рішення було колективним.

Сюжет телеканалу "Дитинець"Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Табло на стадионе в Чернигове установит компания, которая делала такие же экраны для Одессы и Донецка

Победителем тендера по определению подрядчика по продаже и монтажу светодиодного экрана на главный стадион Чернигова стало киевское ООО «Візуальні технології». Аукцион состоялся...

У Чернігові підготували перше промо відео для інвесторів

Як діяти, щоби справді залучити в місто інвесторів – питання набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд. Чернігів як місто вже має чимало промоційних відео, у тому числі, дуже...

У Чернігові пройшов семінар «Попередження проявів сексистської реклами: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством»

Відсутність проявів гендерної дискримінації в рекламі –важливий критерій демократичності і зрілості суспільства. Про це говорили днями на семінарі «Попередження проявів сексистської...

Чернігівщина придбала ще 5 шкільних автобусів

Чернігівська область була першою в Україні, де ще у 2001 році почала працювати програма «Шкільний автобус». Чи оновлюють автопарк?— У 2018 році за рахунок коштів освітньої...

Хулігана притягнули до суду після 6 років розшуку

Вироком Менського районного суду, чоловіка раніше судимого за хуліганство, знову засуджено за грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося...