Електромережі – громаді: чи знайшла робоча група механізм передачі майна? | Події і коментарі
Вівторок, 13 листопада 2018, 04:29
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Електромережі – громаді: чи знайшла робоча група механізм передачі майна?

10:45 12.02.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Повернути міські електромережі у власність громади, закликають чернігівські підприємці. На їхню думку для бізнесу та звичайних споживачів наявність кількох гравців на ринку електроенергії буде на користь. Для цього ініціатори пропонують створити комунальне підприємство. Щоб оцінити можливість та доцільність такого кроку, сформовано робочу групу з підприємців, чиновників та представників «Чернігівобленерго». 

Сергій Берестовий, підприємець: «В нашій країні сьогодні відбувається демонополізація енергетичного ринку і будь-які структури, починаючи з 1 січня 2019 року, мають право продавати електричну енергію. І у нашої громади – у міста є можливість за допомогою власного майна, яке безоплатно експлуатується «Чернігівобленерго», отримати безстрокову державну ліцензію і мати можливість продавати електричну енергію так, як це робить «Обленерго».

Олексій Єпінін, начальник фонду комунального майна ЧМР: «Якщо місто буде обслуговувати ці мережі, то орієнтовні витрати в рік складуть 1 мільйон гривень. Якщо додатково всі мережі будуть обслуговуватись, які належать до державної власності, тоді витрати складуть десь 5 мільйонів гривень».

На думку підприємців, перехід мереж у комунальне управління стане актуальним після введення так званих RIB-тарифів для «Обленерго», які безсумнівно позначаться на платіжках споживачів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав ці тарифи несправедливими. Однак постанова НКРЕКП набула чинності 10 січня.

Тетяна Опришко, експерт організації роботодавців «Сіверщина»: «В першу чергу іде питання про підняття тарифу для бізнесу, який впаде на собівартості тієї продукції, які вони випускають. Тому на сьогоднішній день це питання потрібно обов’язково поставити».

Як пояснив голова фонду комунального майна Олексій Єпінін, ініціювати створення комунального підприємства може міська рада. Однак, механізму передачі йому майна від приватної фірми, наразі не існує. Хіба що «Чернігівобленерго» віддасть його добровільно.

Відео ТРА "Новий Чернігів"Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Табло на стадионе в Чернигове установит компания, которая делала такие же экраны для Одессы и Донецка

Победителем тендера по определению подрядчика по продаже и монтажу светодиодного экрана на главный стадион Чернигова стало киевское ООО «Візуальні технології». Аукцион состоялся...

У Чернігові підготували перше промо відео для інвесторів

Як діяти, щоби справді залучити в місто інвесторів – питання набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд. Чернігів як місто вже має чимало промоційних відео, у тому числі, дуже...

У Чернігові пройшов семінар «Попередження проявів сексистської реклами: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством»

Відсутність проявів гендерної дискримінації в рекламі –важливий критерій демократичності і зрілості суспільства. Про це говорили днями на семінарі «Попередження проявів сексистської...

Чернігівщина придбала ще 5 шкільних автобусів

Чернігівська область була першою в Україні, де ще у 2001 році почала працювати програма «Шкільний автобус». Чи оновлюють автопарк?— У 2018 році за рахунок коштів освітньої...

Хулігана притягнули до суду після 6 років розшуку

Вироком Менського районного суду, чоловіка раніше судимого за хуліганство, знову засуджено за грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося...