Водоканал занепокоєний планами переведення дачних будинків у жилі | Події і коментарі
Неділя, 14 липня 2024, 08:27
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Водоканал занепокоєний планами переведення дачних будинків у жилі

09:40 22.03.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

У разі переведення дачних та садових будинків у жилі виникають проблеми до улаштування нових та утримання існуючих комунікацій водопроводу та каналізації, які забезпечують безаварійну життєдіяльність міста.

Як приклад наводимо ситуацію по урочищу «Пролетарський гай» - нині «Святе».

Існує таке поняття, як охоронна зона каналізації і це питання нормується ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень».

Ще у 1980 році на околиці с/т «Енергетик» було прокладено дві «нитки» головного напірного колектору діаметром 700 мм. Колектори виконано з залізобетону. Оскілки вони прокладалися наземним способом, то для забезпечення збереження колекторів було прийняте рішення про засипання їх ґрунтом. Таким чином глибина закладання до 1,5 м. Наразі між с/т «Енергетик» та озером «Земснаряд» виникла насипна захисна  «дамба», яка виконує захисні функції під час повені.

На даний час насипна дамба (з колектором) використовується членами садових кооперативі як дорога для підвозу/вивозу габаритних та важких вантажів.

Для запобігання руйнування напірних колекторів по захисній дамбі КП «Чернігівводоканал» встановило обмежувальні захисні конструкції, для заборони проїзду вантажного та габаритного транспорту.

Враховуючи, що головні напірні колектори несуть неочищені стічні води від КНС № 1 по вул. Пушкіна, 1а до каналізаційних очисних споруд м. Чернігова, використання дамби в якості дороги може призвести до руйнування колекторів та наражає на небезпеку ціле місто. Щоб зрозуміти рівень небезпеки, який виникне у разі пошкодження напірного колектору, зазначимо, що сумарно за годину через нього проходить 1800 м3неочищених стічних вод.

На даний час проїзди до по садівничих товариствах звужені самими забудовниками, що порушує норми ДБН 360-92, а саме відстань по обидві сторони від траси проходження трубопроводів значно менше ніж 5 м.

Враховуючи вищезазначене, КП «Чернігівводоканал» просить у разі приймання рішень щодо переведення дачних та садових будинків у жилі обов'язково враховувати технічні висновки Надавачів комунальних послуг стосовно дотримання вимог діючих ДБН. 


Автор: Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)