Монетизація пільг на проїзд: органи місцевого самоврядування вирішуватимуть чи давати гроші, чи залишити все, як є | Події і коментарі
Неділя, 20 квітня 2025, 07:05
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Монетизація пільг на проїзд: органи місцевого самоврядування вирішуватимуть чи давати гроші, чи залишити все, як є

16:56 02.04.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

На гарячу лінію Кабінету Міністрів України «15-45» надходили скарги про те, що пільговикам–чорнобильцям, учасникам бойових дій, дітям з багатодітних сімей, ветеранам військової служби, особам з інвалідністю тощо відмовляють у безкоштовному проїзді в громадському транспорті. Були й нарікання перевізників, які заявляли про свої фінансові втрати, адже за щось потрібно ремонтувати транспортні засоби та підтримувати їх у належному стані.

Уряд нещодавно затвердив Порядок монетизації пільг на проїзд, відповідно до якого люди повинні отримувати гроші на руки і самостійно оплачувати проїзд у тому чи іншому громадському транспорті на міських, приміських та міжміських маршрутах.

До 1 червня цього року обласні державні адміністрації мають затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам. А органи місцевого самоврядування — міські, районні та селищні ради — повинні вирішити: давати гроші людям на проїзд на руки чи залишити все, як є зараз.

Кожен регіон повинен визначити середню вартість поїздки саме в цій області і, вже виходячи з рівної кількості поїздок, затвердити мінімальну гарантовану суму виплати за формулою: середня вартість проїзду в місцевому транспорті*соціальна норма поїздок. Люди матимуть змогу використовувати кошти на свій розсуд: хтось може витратити їх на декілька десятків поїздок у трамваї, а комусь буде вигідніше три рази скористатися таксі.

Постановою Уряду визначено соціальний мінімум, який обов’язково має бути монетизований, — 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. Однак орган місцевого самоврядування має право, враховуючи специфіку того чи іншого населеного пункту, збільшити кількість поїздок і відповідно надати пільговику для цього кошти.

За попередніми підрахунками Мінсоцполітики, в середньому на людину в місяць на проїзд потрібно 150-200 гривень. Щоб не створювати зайвих незручностей для людей, запропоновано синхронізувати дані Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення: кошти пільговикам можуть надходити на їх рахунки, де вони отримують свої соціальні виплати.

Завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети зросли вдвічі — з 146,6 мільярда гривень у 2016 році до 231 мільярда гривень у 2018-му. Тому аргументи про брак коштів на монетизацію пільг на проїзд Уряд не сприйматиме.


Автор: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)