Чернігівщина та Республіка Білорусь мають наміри розширити горизонти двосторонньої співпраці

Своєрідні підсумки того, що вже вдалось реалізувати в рамках двосторонньої співпраці, та плани на найближче майбутнє обговорили вчора, 3 квітня, голова обласної ради Ігор Вдовенко, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час чергової зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом.
До обговорення актуальних питань українсько-білоруського діалогу долучилися також перший секретар посольства Республіки Білорусь в Україні Андрій Губкін, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко, в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик і голова Чернігівської громадської організації «Білоруське національно-культурне товариство «Сябри» Галина Ворожбит.
Звертаючись до почесних гостей та учасників зустрічі, Ігор Вдовенко відзначив, що попри складну ситуацію в Україні, яка пов’язана із військовою агресією на сході, відносини із нашими найближчими сусідами із Білорусі продовжують конструктивно розвиватися і набирати обертів у різних сферах.
Голова обласної ради зауважив, що важливим аспектом діалогу Чернігівщини та Білорусі є розвиток транскордонного співробітництва, у тому числі в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства. Серед успішно реалізованих спільних ініціатив – підписання у листопаді минулого року договорів проекту «THEOREMS-DniproTrans-boundaryHydro-meteorologicalandEnvironmentalMonitoringSystemofDniproriver» - «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро», який буде виконуватись в рамках програми територіального співробітництва «Білорусь-Україна». Особливо приємно, що безпосередню участь у цьому дослідженні будуть брати науковці та студенти Чернігівського національного технологічного університету.
Не менш важливим питанням, на думку Ігоря Вдовенка, для Чернігівщини, яка безпосередньо межує із Республікою Білорусь, є проблема демаркації українсько-білоруського кордону, а також співпраця прикордонних та митних служб. У цьому контексті очільник обласної ради відзначив успішну роботу спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії, чергове засідання якої наприкінці березня проходило у Чернігові.
Ігор Сокол почав розмову з того, що відзначив позитивні зміни в розвитку нашого регіону, покращення його інфраструктури з часу останньої зустрічі у Чернігові. Дипломат коротко окреслив основні здобутки двосторонніх відносин за минулий рік та проаналізував ключові показники економічного напрямку співпраці. За словами пана Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Білорусь в Україні, після декількох раундів переговорів на вищому рівні між керівниками наших держав, основним завданням на сьогодні є повернення до темпів та обсягів товарообігу, які були зафіксовані у 2012 році і складали 8 млрд. доларів. У свою чергу минулорічні показники взаємного товарообігу становлять 4,6 млрд. доларів, з яких частка Чернігівщини – 180 млн.доларів.
Особливу увагу Ігор Сокол звернувна проведення ювілейного XV Гомельського економічного форуму, в рамках якого відбудеться XIX Міжнародна виставка-ярмарок «Весна в Гомелі». Враховуючи вдалу участь делегації Чернігівщини у заході минулого року, очільник дипломатичної місії Білорусі запросив представників Придесення відвідати та презентувати свій регіон на потужному форумі й цьогоріч.
Великі сподівання щодо подальшої активізації економічного, політичного та культурного діалогу як українська, так і білоруська сторона покладають на проведення Першого форуму регіонів України та Білорусі у жовтні 2018 року. Тож у ході розмови учасники зустрічі зійшлись на думці, що цей захід може стати ще однією ефективною платформою для розбудови транскордонного співробітництва.
Крім того, дипломат зауважив, що наступного тижня, з 10 по 14 квітня, у столичному Міжнародному виставковому центрі відбудеться презентація продукції білоруських виробників «MadeinBelarus. Київ». Участь у цьому масштабному форумі вже підтвердили більше 50 провідних підприємств галузей: сільського господарства, виробництва продуктів харчування, легкої промисловості, машинобудування, виробництва промислового і спеціалізованого обладнання, деревообробки, хімічної та нафтохімічної промисловості, транспорту і логістики, сфери енергетики, охорони здоров’я, будівництва, інформаційних технологій, наукових розробок, туристичних послуг тощо. Тож Ігор Сокол запросив керівників Чернігівщини та представників сектору АПК області на власні очі побачити досягнення лідерів промисловості сусідньої Білорусі.
Завершилася офіційна частина заходу традиційним обміном сувенірами на згадку про теплу і дружню зустріч.
Цього ж дня почесні гості відвідали обласнийцентр народних ремесел длядітей та юнацтва, девідбулася урочиста церемонія передачі білоруських національних костюмів співітчизникам Чернигівскої області
Автор: Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
(Оновити зображення коду)