«Черг нема, хоча люди звертаються». Сімейні лікарі почали укладати угоди | Події і коментарі
Середа, 20 березня 2019, 23:23
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

«Черг нема, хоча люди звертаються». Сімейні лікарі почали укладати угоди

16:42 11.04.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

2 квітня почався процес підписання декларацій із сімейними лікарями амбулаторій Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).

— Не поспішайте в перших числах укладати угоду, — радить головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, заслужений лікар України, голова комісії з питань охорони здоров’я обласної ради 63-річний Микола Дейкун. — Почніть десь з 15 квітня.

— Черг нема, хоча люди звертаються, — говорить головний лікар Ніжинського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Денисенко. Центру підпорядковано 7 амбулаторій. Ічнянська міська амбулаторія, Гмирянська, Ольшанська, Монастирищенська, Крупичпільська, Дорогинська, Тростянецька сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини. У 7 амбулаторіях працює 11 сімейних лікарів. — 2 квітня зранку важко було зайти в електронну систему. У другій половині дня проблем не виникало. Підписали більше десятка угод. Укладанням декларацій займалися безпосередньо лікарі та медсестри у своїх кабінетах. Окремих кабінетів, реєстраторів у нас нема можливості виділити.

— Були черги в амбулаторіях, — сказали у Ніжинському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. — У нас хочуть усе і одразу.

— Черг не було, — розповіла Оксана Логвинчук, сімейний лікар, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Чернігівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги. — Хоча людей було достатньо на прийомі у лікарів. Ми роз’яснювали, що підписання декларацій не горить. Можна вибрати час більш зручний і пацієнту, і лікарю. Якщо всім укладати у перший день, електронна система даватиме збої. Скільки пацієнтів підписало декларації, не можу сказати, система зависла (розмовляємо о 14.42 другого квітня). Для укладання декларацій виділений окремий реєстратор-програміст, щоб не відволікати лікаря від прийому, окремий кабінет.

— Чи буде ходити сімейний лікар додому? — міркують люди. — Вирішить: «Я не буду ходить». Якщо не буде, пацієнт скаже: «Я від тебе піду». «Іди». А другий теж не схоче. Реєстратор — це посередник. Буде переговорний процес між пацієнтом і лікарем, щоб з’ясувати усі питання?

— Звичайно, перед підписанням декларації пацієнт спілкується з лікарем. Угоду лікар перевіряє, затверджує електронним цифровим підписом. Може укласти безпосередньо сам, без реєстратора, зі свого комп’ютера (ноутбука, планшета' телефону).

«Одного не вистачає, а другого багата». Людей мало, простори великі

З 1 січня 2020 року будуть реформуватися районні і міські лікарні, вторинна ланка. Що це значить? Що вже змінилося у медицині області?

— Створено 4 госпітальні округи, — розповідає Микола Дейкун. Працював у Мінздраві, брав участь у розробці проекту госпітальних округів. — Північний, Прилуцький, Ніжинський, Чернігівський.

Провели перші засідання. Вибрали склад госпітальних рад, голів рад. Голова ради Північного госпітального округу — головний лікар Семенівської центральної районної лікарні 45-річна Світлана Расулова. Прилуцького — головлікар Варвинської центральної районної лікарні 51-річний Юрій Полонець, Ніжинського — головлікар Бобровицької центральної районної лікарні 74-річний Федір Тодоріко, Чернігівського — начальник Чернігівського міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

— Центри госпітальних округів?

— Вибрали. Крім Північного.

Північний госпітальний округ: змагання триває

Входять медзаклади, розташовані на території Коропського, Корюківського, Менського, Новгород-Сіверського, Семенівського, Сосницького та Сновського районів.

— Яка лікарня може стати центром Північного округу?

— Сьогодні два, не зовсім рівноцінних, претенденти — Мена і Корюківка, — говорить Микола Дейкун. — Між ними змагання. Вони дооснащуються, зміцнюють кадри. Не виключено, що буде дві лікарні, тільки функції між ними розподілені. Наприклад, пологи прийматимуть у Мені, там гарне відділення. А в Корюківці не буде пологового. Це процес динамічний і залежить від наявності коштів. Постанова Кабміну передбачає, що в окрузі можуть бути кілька лікарень інтенсивного лікування.

— Смерть Петра Хомрача, головного лікаря Менської центральної районної лікарні, ослабила позиції Менської центральної районної лікарні?

— Однозначно.

— У Закарпатті губернатор Геннадій Москаль вважає, що їм госпітальні округи не потрібні. Його підтримують медики. (Серед аргументів — неможливо створити госпітальні округи з лікарнями інтенсивного лікування, які обслуговуватимуть в радіусі 60 кілометрів з доставкою пацієнта за 60 хвилин). У нас не намагалися відстояти, у зв’язку з хуторним розселенням, більшу кількість госпітальних округів?

— Відстоювали. Звичайно. Пропонувалося і 7, і 6. Не вдалося. У постанові Кабміну критерії — кількість населення і відстані. У нас одного не вистачає (населення), другого багато (відстані). Будуть так звані лікарні-перехватчики. Якщо пацієнта з Новгород-Сіверського району не можна доставити відразу в Корюківку чи Мену, у Новгород-Сіверській лікарні нададуть першу допомогу. Щоб пацієнт став транспортабельним і міг доїхати до лікарні інтенсивного лікування.

Створювати лікарню інтенсивного лікування для 100 тисяч населення — це дуже економічно не вигідно, — продовжує Дейкун. — На побутовому рівні розмірковують: як людина доїде у лікарню інтенсивної терапії? Дороги — це від нас, медиків, не залежить. Від нас залежить транспорт. Буде везти в основному служба екстреної медичної допомоги. Якщо апендицит у Срібнянському районі, машина виїде і відвезе у Прилуки.

Фінансування — з двох джерел

— Фінансування лікарень госпітальних округів. Частина із бюджету, частина — кошти об’єднаних територіальних громад ?

— Вони і зараз фінансуються з двох джерел. Субвенція держбюджету і місцеві кошти.

— На рахунок лікарні, яка є центром округу, кошти приходитимуть?

— На рахунок ОТГ. Коли запрацюють госпітальні округи, то, говорять, — на госпітальний округ. Через раду госпітальних округів. Якщо на лікарню, то як може бути? Одівся. Мій кожух і все.

— У скільки разів збільшиться фінансування лікарень інтенсивної терапії?

— Думаю, що в декілька. У три-чотири.


Автор: Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №14 (1665), 5 квітня 2018 року, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

В Чернігові поліція вилучила у чоловіка марихуани на понад 200 тисяч гривень

В результаті спецоперації поліція викрила чернігівця за незаконні оборудки з наркотиками. У його помешканні та господарських приміщеннях зберігалося 1,5 кілограма готової до продажу марихуани. В...

У Чернігові відзначили 380-річчя з дня народження Івана Мазепи

Видатний український політичний і державний діяч Іван Мазепа народився 20 березня 1639 року у шляхетській православній родині на хуторі Мазепинці Київського воєводства (неподалік від Білої...

Використати кошти субсидії, наданої до монетизації, варто до кінця опалювального сезону

Інакше надавачі комунальних послуг повернуть ці кошти до бюджету. Про це сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації говорив директор Департаменту соціального захисту населення Олег Русін. Це...

Кількість тролейбусів на маршруті №3 збільшать

З понеділка, 25 березня випуск на тролейбусний маршрут № 3 «Вокзал — Автозавод» в будні збільшується з 4 до 7 одиниць. Про це повідомляє КП "Чернігівське тролейбусне управління"...

У Чернігові комунальне підприємство хоче купити Toyota Camry за 770 тисяч

Комунальне підприємство "АТП-2528" хоче купити автомобіль TOYOTA CAMRY Comfort. Таке оголошення розміщене на сайті закупівель Prozorro. Стартова ціна закупівлі - 770 тис. грн. Як...