Хто вони – новообрані голови об’єднаних громад Чернігівщини. Частина друга | Події і коментарі
П'ятниця, 13 грудня 2024, 20:45
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Хто вони – новообрані голови об’єднаних громад Чернігівщини. Частина друга

13:18 23.04.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

37 об’єднаних територіальних громад працюють в області. Хто не побоявся підключитися до нової справи і очолив громади? За що їх лають? Чи все виходить? «Вісник» розповість про кожного голову громади. Почали у минулому номері.

«Моя мета — зробити показову громаду» 

Височанська територіальна громада Борзнянського району об’єднує села Високе, Галайбине, Купченків, Маличина Гребля, Велика Доч, Головеньки, Добропілля, Паристівка, Нові Млини, Кербутівка, Червона Гірка, Носелівка, Мала Доч, Тростянка, селище Клипин.

Голова громади 54-річна Любов Норикова родом з Високого. Працювала у Чернігові, Києві. Приїхала у село доглядати 82-річну маму.

Люди вибрали Любов Василівну вдруге. Вперше — головою сільради. У грудні 2017 — головою ОТГ.

— Не шкодуєте, що вв’язалися у цю справу?

— Не шкодую. Моя мета — зробити показову громаду. У нас прекрасні люди, дружні, ініціативний виконком. Приходять з ідеями, пропозиціями.

Бюджет громади — 25 мільйонів гривень, це наші надходження. Плюс субвенція із держбюджету на медицину, освіту.

На кошти розвитку громади плануємо купити пожежну машину, трактори, маршрутку. Вона ходитиме між селами громади, заїжджатиме у Борзну. Плануємо відкрити швейний цех по ремонту і пошиттю одягу. Відновимо роботу пекарні. Належить приватнику, років 7 не працює. Зараз хліб привозять з Мени. Пектимемо свій, смачніший і дешевший. Працевлаштуємо чоловік 5.

Продовжимо ремонт садочка. Ще коли не було ОТГ, подали проект у ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку). На проект отримали 1,5 мільйона гривень і освоїли їх. Переробили дах., вікна, двері. Діти взимку у маєчках і трусиках спали, так тепло стало. Ходить 26 діток, одна група. На черзі 74 дошкільнят із усіх сіл громади. У цьому році зробимо внутрішній ремонт, збільшимо кількість груп. Це ще один проект, ще одне інвестиційне надходження.

1,5 мільйона субвенції ще не отримали

До складу Комарівської об’єднаної територіальної громади Борзнянського району увійшли: Комарівка, Берестовець, Іллінці, Красносільське, Запоріжжя, Прохори, Шевченка, Смоляж, Ховми, Ворона, Линівка, Сидорівка.

— 26 років я працював учителем історії, згодом два роки у бібліотеці. П’ять місяців був сільським головою. Потім мене обрали головою ОТГ, — розповідає 52-річний Юрій Кантур, керівник Комарівської ОТГ. — Амплітуда широка, від спокою в бібліотеці до неспокою. Планів і задумок багато. Бракує досвіду управління. Вчуся. їжджу на семінари, які організовує Центр місцевого самоврядування. Вчитуюся в юридичні питання. Допомагають дві Ірини: Грозенко, виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, та Кудрик, директор Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування. Треба працювати. «Якщо взявся за гуж — не кажи, що не дуж».

Громада направила вже дуже багато проектів до Мінрегіонбуду і Соцекономрозвитку. Чекаємо на затвердження. Пріоритети — культура і вуличне освітлення. Найсолідніші підприємства на території громади — сільськогосподарські. Вони не відмовляють у вирішенні соціальних питань. Затримки із зарплат бюджетникам немає. Поки що справляємося. Додаткової державної субвенції 1,5 мільйона на енергоносії і зарплату техпрацівникам шести шкіл взагалі ще не отримали, хоча її пообіцяли. З педагогами і медиками завдяки іншій субвенції розраховуємося вчасно.

Крапку поставить суд

Головою Новобасанської ОТГ Бобровицького району став 70-річний Володимир Левченко. Виграв вибори 29 жовтня минулого року. Та покерувати фактично не встиг. Суд відсторонив його від обов’язків через відкрите кримінальне провадження по етапі 368 ч. З (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди). Хабар, по-простому.

Кажуть, гроші були за виділення в оренду земельної ділянки. 68 тисяч гривень кинув на стіл підприємець з Київської області за п’ять днів до виборів. Як стверджує Володимир Левченко, мічені купюри у руках не тримав. Нині тривають судові засідання.

— 26 квітня буде чергове, — каже секретар 58-річний Віктор Гармата, саме він виконуючий обов’язки голови. На роботу Васильович не ходить. Можливо, після суду щось проясниться. Тягнуть-тягнуть, а як воно буде, крапку суд поставить.

— Проблематично, — каже 45-річна Тетяна Ляшенко, заступник голови Борзнянської райдержадміністрації. — Особисто я не вникаю в ту історію, а плітками не живу. Це ж не на рівні сусідської неприязні, а серйозні речі. Що далі робити — треба думати після суду.

Але вони працюють. Зараз на стадії формування. Вчаться рахувати гроші, скільки і на що закладати в бюджет.

Не до суперечок 

34-річна Марина Вірко, голова Плисківської об’єднаної територіальної громади(Борзнянський район. До складу громади входять Плисківська, Махнівська, Велико-Загорівська та Сиволозька сільські ради):

— Як можна жалкувати, що взялася до роботи, якщо я сама починала добровільне об’єднання. За перспективним планом, громада повинна була об’єднуватись навколо Хорошого Озера. Але вони не поспішали діяти. Тому взяла ініціативу в свої руки. Адже у нас бюджет, інфраструктура, залізниця проходить через село. Мене підтримали і депутати, і сільські голови, які зараз виконуючі обов’язки старост. Якщо держава дала такий шанс, то треба ним скористатись по повній.

Було перешкоджання у створенні Плисківської громади. Та врешті у лютому минулого року громаду було погоджено, а у жовтні пройшли вибори.

Щоб більше молоді лишалось у громаді, запровадили єдиноразову допомогу при народженні — п’ять тисяч гривень на дитину.

З перших днів після виборів труднощів було немало. Все нове: і по рішеннях, і по бухгалтерії. Школи забрали на себе. На територіальні центри не вистачає. Треба, щоб лишалось і на те, щоб розвивати громаду. Зараз уже дещо збалансували.

Багато і переваг. В тому числі й інфраструктурна субвенція. Зокрема, з травня плануємо відремонтувати дорогу у центрі Сиволожі та обладнати вуличне освітлення у селах нашої громади.

Закупили апаратуру, ноутбуки на будинки культури. Намагаємось розділяти, щоб усім було порівну. Якщо купили м’ячі, то всім школам по два.

Суперечки із сусідами вести немає коли. Яка користь від конфліктів? Співпрацюємо з районними радою та адміністрацією, з іншими громадами, які є в районі. Хороше Озеро, Омбиш і Печі мали йти до нас, за перспективним планом, але вони вирішили приєднатися до Крут. І начебто так і буде. Телефонувала, бажала успіху. Тільки рада за них буду.

Продовження у наступному номері


Автор: Тамара Кравченко, Валентина Остерська, Юлія Семенець, Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №16 (1667), 19 квітня 2018 року, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)