Чи реконструювати чернігівський Вал вирішували на містобудівній раді | Події і коментарі
Середа, 20 червня 2018, 23:45
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Чи реконструювати чернігівський Вал вирішували на містобудівній раді

11:53 30.04.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Найдавніша частина Чернігова – Вал. Вона відома серед туристів завдяки Спасо-Преображенському собору і гарматам, а чернігівці її люблять за затишність у будь-яку пору року і особливий історичний колорит. Нині ж у міській раді думають, як вплинути на подальшу долю цієї місцини. Питання це час від часу виринало на поверхню у різні роки, але й так залишалося риторичним. 

24 квітня містобудівна рада зібралась знову або обговорити можливі варіанти розвитку подій.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Если мы Вал будем охранять также рьяно, как до сих пор охраняли, то с этим Валом будет точно тоже самое, что с Яловщиной и Любечем. Мы его доохраняем до цугундера».

Варіантів декілька. Перший – це проект колективу авторів. Одним з яких є Борис Дєдов. Свою версію він називає концепцією і каже, що цю задачу в одну дію не вирішити. Їх ідея передбачає, наприклад, міст при в’їзді у Чернігів чи відновлення колись Катерининської, а нині Музейної, вулиці та чоловічої гімназії з перспективою створити там різні музеї.

Прозвучала і ще одна пропозиція від міського голови. Подивитися на майбутнє Валу під іншим кутом зору.

«Пригласить сюда мирового уровня консалтинговую компанию. Эти компании нужны для того, чтобы под их проекты, под их имя пришли иностранные инвесторы, которые доверяют только компаниям такого уровня», - каже керманич міста.

А вже імена і репутація цих інвесторів і масштаби їх можливих робіт можуть привабити туристів.

Але ці два варіанти розвитку подій передбачають втручання в історичний рельєф, і це вже зовсім інше питання, яке потрібно вирішувати на сам перед, зауважив Владислав Атрошенко.

Якщо з дозволом на роботи у нижній частині Валу проблем не виникало, каже гендиректор заповідника «Чернігів стародавній», то тут все набагато складніше.

Юрій Соболь, генеральний директор заповідника «Чернігів стародавній»: «Дозволи на роботи у нижній частині Валу дали без ніяких проблем, тому що там немає якоїсь історично-цінної території, споруд та іншого. Там в принципі все відповідає європейським стандартам та буде чисто і красиво. Центральну частину заповідника, і не ремонт, а реконструкцію, будуть розглядати під три біноклі».

Істориків хвилює і ще один момент – це можливість Валу і тих об’єктів, які там знаходяться, потрапити у перелік спадщини ЮНЕСКО, що передбачає взагалі залишити Вал недоторканим. Але це процес не швидкий. І гарантії взагалі колись там опинитися ніхто Чернігову не дасть.

Тож містобудівна рада взяла місяць на роздуми, аби обдумати своє бачення майбутнього Валу.

Відео телеканалу "Дитинець"Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Чи є відкритою інформація про бюджетний процес у Чернігові?

Згідно з попередньою оцінкою, рівень відкритості інформації про бюджетний процес у місті Чернігові становить 49%. До такого висновку дійшли експерти Громадського Партнерства “За прозорі...

Більшість чернігівських пабів та ресторанів відмовилися від показу чемпіонату

Вчора, громадські активісти формування С14 провели інспекцію громадських закладів Чернігова, в яких транслюють чемпіонат світу з футболу, який проходить в Росії. Практично всі власники ресторанних...

Рятувальники проводять профілактичні рейди місць масового відпочинку громадян у лісопаркових зонах та біля водойм

З метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах, а також попередження трагічних випадків на водоймах Чернігівщини, 20-го червня фахівцями підрозділів Управління ДСНС України у...

Громадськість підтримала укріплення берегу Десни біля села Велике устя

19 червня в селі Велике Устя Сосницького району Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації провів громадське слухання Звіту з оцінки...

Місця, які необхідно відвідати у Києві

Імідж. Місто Київ – справжня знахідка для туриста. Населені пункти, у яких є стільки ж архітектурних, історичних та розважальних «локацій» як у Києві – можна...