В області – 69 випадків кору | Події і коментарі
Неділя, 27 квітня 2025, 20:21
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

В області – 69 випадків кору

14:25 09.05.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Зокрема, у Бахмацькому районі три випадки, Бобровицькому — два, Борзнянському — вісім, Козелецькому — один, Корюківському — один, Менському — шість, Ніжинському — 15, Носівському —11, Чернігівському — один, у Ніжині — 7, Чернігові — 8. 24 діагнози кору підтверджені лабораторно, повідомляє на офіційному сайті державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Більша частина хворих — дорослі, менша — діти. Дорослі, в основному, від 30 до 41 року. Найстарша хвора — 54-річна жінка з Гончарівського Чернігівського району. Діагноз лабораторно підтверджений. Захворіло 2 дитини до 1 року: 2 місяці (Борзнянський р-н) та 8 місяців (Носівка), легкий перебіг.

У лютому зареєстровано 2 випадки захворювання на кір. Футболістка чернігівської жіночої команди «Легенда» Марія Михайлюк привезла хворобу з Коломиї Івано-Франківської області та чоловік-ром, який приїхав у Березку Менського району, з Одещини. У Березні захворіли діти ромської національності. Вони переважно не щеплені, не контрольовані педіатрами. У березні на Чернігівщині було вже 10 випадків кору. З початку квітня — 51 випадок.

70% тих, хто захворіли, не мають щеплень, у тому числі 20 дорослих та 24 дітей — через відмову батьків. Щеплені хворіють, але хвороба у легкій формі.

Які вакцини і від чого у нас є?

Розповідають лікар-епідеміолог Чернігівської обласної дитячої лікарні 44-річна Оксана Клименко і помічник епідеміолога 64-річна Ганна Коваленко:

— АКДП. Для профілактики дифтерії, правця, кашлюку. На 25.04 по області 24522 дози. Виробник — Індія.

ОПВ. Вакцина для профілактики поліомієліту оральна (крапають в рот крапельки). її по області 10221 доза і ще 24000 в державному підприємстві «Укрвакцина» у замороженому вигляді. Виробник — Франція.

ІПВ, інакше «Імовакс поліо». Вакцина проти поліомієліту ін’єкційна.

Теж французька. Маленьким діткам, до року, проти поліомієліту колеться, а не дається крапельками.

КПК. Профілактика кору, паротиту, краснухи. Станом на 25 число її у нас 10086 доз. Достатньо. «Пріорикс», виробник — Бельгія.

АДП. Вакцина проти дифтерії і правця. Її достатньо. Виробник — Болгарія.

АДП-М. Проти дифтерії і правця для дорослих і дітей після 7 років. Нещодавно 50 тисяч доз із Вінниці отримали (був перерозподіл від міністерства).

Знай!

— Чим відрізняється АДП і АДП-М?

— АДП-М відрізняється від АДП зменшеним вмістом антигену. Чужорідної в організмі речовини, яка викликає імунний ефект. Менш агресивно діє на організм. У16,26 і кожні 10 років використовується АДП-М вакцина.

Мало Хіб та ІПВ

Хіб-вакцини не вистачає. Від хвороби Гемофілюс інфлуенца типу В (важка форма пневмонії, яка викликає набряк горла і може призвезти до сметрі). ІПВ вакцини в уколах від поліомієліту теж мало. Щеплення роблять — і Хіб, і ІПВ. Але нема запасу.

БЦЖ — від Росії відмовилися

Кілька років тому Україну, і Чернігівщину зокрема, лихоманило від перебоїв із вакциною БЦЖ. Нині ситуація нормалізувалася.

БЦЖ — виробники Болгарія і Україна (Львів). Була Росія. Щеплення БЦЖ (проти туберкульозу) і проти гепатиту робиться у пологовому. Проти гепатиту В діткам колють вакцину «Еувакс», виробник — Корея.

Які найкращі?

Оксана Клименко: «Залежить від стану організму»

— Хвалять європейські вакцини, — звертаюся до медиків. — Вважають, що індійські та азійські — не дуже якісні.

— Вакцини отримуємо в централізованому порядку, — говорить обласний педіатр, заступник головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні 59-річна Людмила Кривець. — Перш ніж закупити, проводиться тендер. Розглядаються всі можливості. Міністерство приймає рішення.

— На вакцину — будь-яку — кожен організм реагує, індивідуально, — пояснює Оксана Клименко. — Казати, що на індійську вакцину є алергічна реакція, це хибна думка. Казати, що на багатокомпонентні вакцини: пентаксим, тектраксим, гексаксим (від різних інфекцій, платні, — Авт.), нема реакції, — теж хибна думка. На всі вакцини може бути реакція. Організм індивідуально пристосовується. Чужорідний антиген, чужорідний білок вторгається в організм. Як він буде реагувати? По-різному.

— АКДП — індійська вакцина від коклюшу, дифтерії, правця. її боялися, не хотіли, — додає Ганна Коваленко. — Співробітниця купила «Інфарікс», бельгійську. Температура 39 була два дні. Все залежить від стану організму. Від того, наскільки ослаблений, схильний до алергії.

— Які можуть бути негативні наслідки вакцинування? У Тернополі нещодавно після щеплення від дифтерії померла піврічна дитина.

— Випадок у Тернополі може бути і не пов’язаний з вакциною, це потрібно довести, — говорить Оксана Клименко. — Зазвичай наші лікарі спостерігали реакцію легкого типу на вакцину АКДП індійського виробництва. Реагували переважно дітки річного піку. Біль у місці ін’єкції, припухлість. Ніжка боліла. Якщо дитина маленька, колють, за інструкцією, у стегнову частину ніжки. Температура піднімається. Протягом двох трьох днів це минало.

— Ніхто не помирав?

— Ні-ні. Не було такого. А на вакцину КПК взагалі нема реакції.

Які щеплення треба робити?

— Міністерство рекомендує вакцини від вітряної віспи, пневмококової інфекції, менінгококової інфекції, ротавірусної, грипу. Грип — сезонна вакцинація, вакцинуються перед підвищенням рівня захворюваності.

Це так звані приватні вакцини, — пояснює епідеміолог Оксана Клименко. — Потрібно купувати приватно, в аптеці. За державний бюджет їх не постачають. Вони розраховані на некеровані інфекції*. Календар щеплень розрахований на керовані інфекції та екстрену профілактику.

* Некеровані інфекції не входять у календар обов’язкових щеплень. Керовані — ті, якими людина навчилася керувати, у першу чергу, організованими щепленнями.

Людмила Кривець: «Від кору вистачає»

800 тисяч доз вакцини проти кору КПК бельгійського виробництва прибули в Україну. Про це у 20 числах квітня повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України. Це вже друга партія вакцини, закуплена за кошти державного бюджету.

Чи надійшли препарати на Чернігівщину?

— Ми не одержували, — говорить обласний педіатр Людмила Кривець. — Закладом-отримувачем вакцини для області є обласна дитяча лікарня. Отримуємо з підприємства «Укрвакцина». Розподіляємо по районах та містах області.

Вакцину централізовано привозить машина, в якій витримані всі вимоги щодо холодового ланцюга (певна температура). І закуплену за кошти держбюджету, і гуманітарну допомогу.

— Вакциною від кору забезпечені у достатній кількості. Щеплення виконується за календарем, — додає лікар-епідеміолог Оксана Клименко. — По Чернігівській області за 3 місяці 2018 року зробили щеплень КПК у віці 1 рік 29,8 відсотка до річного плану. КПК у віці 6 років — 30,3 відсотка до річного плану. Це дуже добрий показник.

За 12 місяців 2017 року КПК у віці 1 рік — 97,8 відсотка. Майже 100. КПК у віці 6 років — 95,1 відсотка. Щепленість, порівняно з іншими областями, висока.



Автор: Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №18 (1669), 3 травня 2018 року, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)