Сергій Березенко: «Гідна зарплата молодшому медичному персоналу — це реально» | Події і коментарі
П'ятниця, 25 травня 2018, 02:23
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Сергій Березенко: «Гідна зарплата молодшому медичному персоналу — це реально»

09:46 11.05.2018    Версія для друку  Оцінок:
0

Імідж. Яким може бути майбутнє медсестер і медбратів — людей, які асистують лікарям, виконують медичні й процедурні маніпуляції? Поки що в нашій країні їх чекає великий обсяг невдячної роботи й практично мінімальна зарплатня. Не дивно, що ще під час навчання у Чернігівському медучилищі майбутні медсестри укладають контракт на стажування у Польщі — і забезпечення краще, і досвід відповідний. Народний депутат Сергій Березенко переконаний: саме медична реформа здатна дати відповіді на ці непрості запитання та зупинити відтік перспективних кадрів. Днями народний депутат поспілкувався зі студентами Чернігівського базового медичного коледжу. Що з цього вийшло — у нашому матеріалі.

Тут готують фахівців за 4 спеціальностями — лікувальна справа, сестринська та акушерська справа, стоматологія ортопедична. Половина студентів навчається за держзамовленням, половина — за контрактом. Коледж великий — тут 715 студентів. Звісно, як і в багатьох навчальних закладах, тут зустрічаються типові проблеми — не утеплені корпуси, проблема з дахом . Та є і дещо екзотичне. За словами директора коледжу Миколи Самойленка, нині в Україні виші І–ІІ рівня акредитації фактично поза законом.

«Ухвалений закон «Про вищу освіту», куди ми не попали, і ухвалений закон «Про освіту». Нас там теж немає. І на сьогодні 378 закладів І–ІІ рівня акредитації взагалі поза законом. Був проект закону «Про професійну освіту», потім його відхилили, і зараз розробляється проект закону «Про фахову передвищу освіту». Планується, що у вересні Міністерство освіти подасть його до Верховної Ради. Тому що в 2019 році нам або дозволять і далі приймати на підготовку молодших спеціалістів чи молодших бакалаврів, або незрозуміло, що з нами далі буде».

Є і плутанина щодо кваліфікації дипломів. Бо в медичних вишах готують медсестер-бакалаврів і медсестер-магістрів, а в лікарнях немає посад, які б відповідали такому освітньому рівню. Єдиний виняток — у медзакладах на 300 і більше ліжок є невелика альтернатива — заступник головного лікаря-головна медсестра. Виходить абсурд — молода людина витратила кілька років і певну суму грошей на те, щоб отримати якісний рівень освіти, а працюватиме так, як і всі. Виходить, що ціна освіти як такої просто нівелюється.

Народний депутат Сергій Березенко розуміє цю проблему. На його переконання, медична реформа якраз і покликана вирішити найболючішу проблему вітчизняної медицини — дефіцит коштів і кадрів.

Yes

«Так, як є, бути далі не може, — говорить народний обранець. — Ну, не повинен молодший медичний працівник отримувати базовий мінімальний рівень зарплати близько 2,5–2,9 тисячі гривень. Ніхто в жодній країні Європи за такі гроші не працює. Від цього все і йде. Якщо в лікаря немає жодного стимулу покращувати свій кваліфікаційний рівень, брати більше пацієнтів, то виникає питання: навіщо взагалі все це робити? Плюс, ми зняли обмеження для державних закладів, що студенти, які провчилися на держзамовленні, повинні були відпрацювати 3 роки за направленням. Ясно, що відправляли не в найкращі місця. Це на користь фахівцям, але не в плюс невеликим селам, де просто немає ані лікарів, ані медсестер. Люди там просто не можуть отримати якісну медичну допомогу».

Це страшна реальність, коли в містах медична допомога не на належному рівні, а в селі часто-густо просто відсутня. Чернігівська область у цьому питанні вельми показова. Бо вона — друга в Україні за обсягом території і має найменшу щільність населення. Люди живуть на величезних відстанях. Тому було ухвалене рішення про кардинальну зміну системи, про забезпечення державних гарантій щодо роботи медичних закладів, надання медичних послуг. Так виникла медична реформа. Із 2 квітня розпочалася кампанія підписання договорів із сімейними лікарями, педіатрами чи терапевтами. Це стосуватиметься і медичного персоналу.

Будь-який лікар, який виходить на первинну ланку, зараз отримує ставку. Незалежно від того, скільки він прийме пацієнтів, гроші він отримуватиме ті самі. Реформа ж проголошує, що з кожною людиною підписується прямий унікальний договір, який вноситься в базу «EHealth». І кожен лікар може отримувати від 370 грн за надання медичних послуг пацієнту, у випадку педіатрів коефіцієнт може бути збільшений у півтора разу. Тому будь-який сімейний лікар, який зібрав певну кількість пацієнтів, зможе отримувати від 740 тисяч гривень на рік. Він має право вибрати — або залишитися у структурі лікарні, або почати свою практику, отримати відповідні ліцензії.

Сергій Березенко: «Можна об’єднатися із 2–3 лікарям. Отримувати на трьох понад 2 мільйони гривень, закуповувати медикаменти, сплачувати податки й оренду та гідну зарплату молодшому медичному персоналу. І це буде дійсно конкурентно — більше нинішньої «мінімалки».

За інформацією порталу «EHealth», на 8 травня в Чернігівській області підписано понад 68 тисяч декларацій із лікарями.


Автор: Прес-служба народного депутата України Сергія Березенка

Читайте також

Жителів Чернігівщини, які продавали жінок до Арабських Еміратів, судитимуть

Під процесуальним керівництвом прокуратури області завершено досудове розслідування кримінального провадження за фактом вербування 4 жінок з метою сексуальної експлуатації з використанням...

Депутати облради прийняли рішення про заборону продажу алкоголю у нічний час

24 травня відбулася тринадцята сесія обласної ради сьомого скликання, яку провів її голова Ігор Вдовенко. У засіданні взяли участь очільник обласної державної адміністрації Валерій Куліч, перший...

Як зміниться рух громадського транспорту на час перекриття вулиці Ріпкінської

Як повідомлялося раніше, що 29 травня в зв’язку з проведенням у Чернігові ремонту дорожнього покриття на вул. Ріпкинській буде тимчасово перекритий рух автотранспорту цією вулицею. Дана...

На Чернігівщині зафіксовано шість спалахів кору

На черговому засіданні штабу з реагування на ситуацію з поширення кору в області, яке відбулося вчора, 23 травня, під головуванням начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша,...

Судитумуть чоловіка, який примушував неповнолітніх до участі у створенні відеопродукції порнографічного характеру

Чернігівською місцевою прокуратурою до Новозаводського районного суду м. Чернігова скеровано обвинувальний акт відносно місцевого мешканця, який примушував неповнолітніх до участі у створенні...