У «Древньому Любечі» створюють відкрите фондосховище | Події і коментарі
Понеділок, 18 червня 2018, 04:37
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У «Древньому Любечі» створюють відкрите фондосховище

13:07 16.05.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч» став учасником міжнародного проекту з неофіційною назвою «Дніпровський паром». Його мета - налагодити співпрацю між музеями Чернігівщини та Гомельщини, прокласти спільні туристичні маршрути й так би мовити перекинути місточки для жителів прикордонних територій, зацікавити громадськість і науковців спільною культурно-історичною спадщиною. Проект підтримує ЄС, а реалізує громадська організація з Білорусі «Зелений хрест». І в ньому є кошти для облаштування відкритого фондосховища, що може стати ще однією туристичною родзинкою «Древнього Любеча».

Розповідає директор музейного комплексу Сергій Заліський:

- У гарній двоповерховій будівлі в центрі міста ми плануємо зробити фондосхо-вище, до якого буде вільний доступ. Адже експонатів у нас дуже багато. Починаючи з 2009-го, беремо участь у програмі археологічних досліджень на Чернігівщині. Це буде ще одна додаткова виставка.

За словами Сергія Заліського, загальна площа нової туристичної родзинки становитиме близько 70 метрів квадратних. Фондосховище розміститься на першому поверсі. А в перспективі тематичні виставки перенесуть на другий, а на першому обладнають готельні номери й адміністративні приміщення, відкриють зручну й сучасну конференц-залу, де проводитимуть навчальні семінари й наукові конференції.

Ще тут готуються презентувати нове інтерактивне обладнання, орієнтоване на дітей і підлітків. Його закуплять теж коштом гранту від ЄС. Це щось схоже на пісочницю, де юні дослідники зможуть проводити «археологічні розкопки» під наглядом наукових співробітників. Інтерактивну частину колекції планують поповнити й макетами вогнепальної зброї: різними видами гармат, мортир тощо.

- Чималий обсяг робіт виконуємо власними силами, - розповідає директор музейного комплексу. - У нас є робітники, що виконують ремонт. Уже полагодили велику площу - понад 200 метрів квадратних. Тепер можемо проводити професійні виставки. Наразі у стінах «Древнього Любеча» презентуємо картини на полотні та традиційні народні ремесла, зібрали рідкісні експонати, знаряддя праці, які використовували у 18-19 ст. Серед них є й доволі цінні. З відкриттям фондосховища отримаємо статус установи, яка зберігає в себе експонати.

У «Древньому Любечі» мають і проектно-кошторисну документацію для відбудови споруд давньоруського періоду на Замковій горі. Якби ці наміри вдалося реалізувати, за розмірами й розмахом цей комплекс не поступався б Цитаделі у Батурині. Втім, на цей рік таких коштів не передбачається. А чи з’являться вони колись - побачимо.

Любеч туристичний стає все більш привабливим. Першу групу гостей з Києва тут цьогоріч зустрічали 1 січня. На Великдень приїздила група з Полтави. Співробітники музею можуть проводити одночасно 3-4 екскурсії. Найбільш затребувані на сьогодні тури з елементами театралізації, коли гостей зустрічають гіди у костюмах, стилізованих під Київську Русь.

Довідково

- Історико-археологічний музейний комплекс «Древній Любеч» створений у 2008 році. Він охоплює 7 об’єктів археології, архітектури, історії та культури Київської Русі, доби українського національного Відродження.

- Любеч стоїть на високих пагорбах і практично не має великих рівних територій. Центр селища позначений великою площею, де розташований Спасо-Преображен-ський собор поч. XIX ст. Від площі у різні боки ведуть чотири дороги, кожна вказує напрямок до чудових пам’яток архітектури.

- Найцікавішими об’єктами музейного комплексу є: печера Св. Антонія, Замкова Гора та кам’яниця наказного гетьмана України Павла Полуботка.

- Уперше давньоруське місто Любеч згадується в «Повісті временнихліт» 882 року. Ще одна згадка сягає 907 року. В угоді князя Олега з Візантією поруч з такими найвідомішими на той час містами як Київ, Чернігів, Переяслав, Полоцьк. Уже в ті часи місто на Дніпрі було важливим опорним пунктом на шляху «із варяг у греки».

- У Любечі, як вважають історики, провів останні роки свого життя древлянський князь Мал (Мал Любечанин), тут народилися його діти - Малуша, яка стала дружиною великого князя київського Святослава і матір’ю Володимира Святого, та оспіваний у билинах Добриня Микитич.

- З Любечем пов’язані доленосні події давньоруської історії. В 1097 році в Любецькому замку відбувся І з’їзд давньоруських князів.

- Тут народився основоположник чернецтва на Русі - святий Антоній (983-1073). З його іменем у Любечі пов’язані дві печери. Одна з них - «ближня» - розташована неподалік від кам’яниці гетьмана Павла Полуботка. Місцеві жителі облаштували тут колодязь зі «святою» водою. На цьому місці колись була криниця, що належала родині Милорадовичів. За переказами, саме з неї брали воду монахи Антонієвського монастиря, що не зберігся. За кілька сотень метрів розташована друга - «дальня» Антонієва печера.

- Неабиякою була роль Любеча і в козацьку добу. Нині про славну історію селища нагадують на Замковій горі пам’ятні знаки на честь 1100-річчя літописного Любеча, пам’ятник на честь Першого Любецького з’їзду князів і пам’ятний знак князям Олегу та Ігорю у парку.


Автор: Вікторія Сидорова, "Деснянка" №20 (705) від 17 травня 2018, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Керівника КП, котрий заключав договори зі своєю дружиною, оштрафовано

Послідовно та принципово відстоюючи свою правову позицію, прокуратурою у суді доведено винуватість директора комунального підприємства однієї з сільських рад Ніжинського району у вчиненні...

На Чернігівщині урочисто відкрили підрозділ місцевої пожежної охорони

15 червня у с. Козацьке Бобровицького району Чернігівської області урочисто відкрили підрозділ місцевої пожежної охорони. У заході взяли керівництво Чернігівської обласної ради,...

Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги — серед лідерів медичної реформи

Як повідомило Міністерство охорони здоров’я України, 5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати договори із закладами первинної допомоги, які обслуговують 8 мільйонів...

«Життя у стилі проектного менеджменту» для об’єднаних громад Чернігівщини

Протягом двох днів 14 та 15 червня представники об’єднаних громад Чернігівщини вчилися писати проекти для залучення інвестицій та зовнішніх джерел фінансування. Семінар «Розробка та...

У Чернігові пройшов обласний етап Всеукраїнської спартакіади «Сила духу»

120 осіб, які отримали травми на виробництві або ж мають професійні захворювання, боролися за перемогу в шести видах спорту: армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу та...