Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги — серед лідерів медичної реформи | Події і коментарі
П'ятниця, 21 вересня 2018, 15:22
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги — серед лідерів медичної реформи

16:33 15.06.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Як повідомило Міністерство охорони здоров’я України, 5 червня Національна служба здоров’я завершила укладати договори із закладами первинної допомоги, які обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні. 149 комунальних закладів охорони здоров’я, які на початку червня уклали договори з НСЗУ, з липня будуть отримувати кошти за програмою капітаційних виплат. Серед них — першим в області — комунальне некомерційне підприємство «Корюківський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Про досягнення і проблеми Корюківського ЦПМСД розповіла його головний лікар Світлана Лещенко:

— Починати, бути першими — завжди непросто. Всі на нас дивляться, цікавляться, що з цього вийде і як.

Наш Центр був створений останнім в області — у 2016 році. Тоді було простіше — можна було використовувати досвід колег, консультуватися з ними. Тепер же навпаки: ми щойно підписали договір з Національною службою здоров’я, а мені вже з тринадцяти районів зателефонували керівники центрів, у яких виникали організаційні запитання.

Непросто бути першими ще й тому, що готувати документи доводилось у найстисліші терміни. Принаймні, три доби ми буквально днювали й ночували на роботі. Підтримувала нас і місцева влада. Особливо хочеться подякувати заступнику голови райдержадміністрації Володимиру Полубню, який нам дуже допоміг у створенні електронної документації.

Іншою важливою складовою нашою першості є те, що понад 40% населення району вже підписали декларації про вибір лікаря. Кілька наших спеціалістів, щоправда з тих, хто працює не на повну ставку, уже набрали потрібну кількість пацієнтів.

Я побувала чи не в усіх селах району, спілкувалася з людьми на сільських сходах. Люди, за невеликим винятком, спокійно сприймають реформування. Тим більше, що відчувають зміни у ставленні до себе медичних працівників. Нові підходи до оплати праці створюють зовсім інший настрій на роботу: коли збільшується заробітна плата, з’являються доплати, лікар приязніше ставиться до пацієнтів, менш формально — до своїх обов’язків.

Одним словом, в результаті реформ ми очікуємо позитивних змін і для пацієнтів, і для лікарів.

Отже, Корюківський ЦПМСД переходить на механізм прямих оплат Національною службою здоров’я наданих пацієнтам послуг уже з 1 липня. Базовий тариф за одну людину, яка підписала декларацію з лікарем, — 370 гривень. Плюс вікові коефіцієнти. Додатково заклад отримуватиме по 240 гривень за пацієнтів, які проживають на території його обслуговування, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. При цьому від загальної кількості таких пацієнтів щомісяця буде відніматися кількість осіб, які підписуватимуть відповідні декларації.

— Переваги нового порядку оплати праці лікарів первинної ланки очевидні, —коментує ситуацію начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. — Держава створила для переходу на нього всі умови, забезпечила коштами. Тепер справа за керівниками медичних закладів та їх колективами — наскільки ефективно вони попрацюють з пацієнтами. Від цього залежить, чи отримають їх заклади фінансування за новою системою з початку четвертого кварталу.

За даними Управління охорони здоров’я ОДА на сьогодні декларації про вибір лікаря підписали майже 187 тисяч жителів області. Визначились серед лікарів і лідери народної довіри: Олександр Зленко (чернігівська міська лікарня №1), Ольга Красюк (чернігівська міська лікарня №2), Віра Ковалевська, Ігор Бурнусус, Інна Пузиренко (Ніжинський міський ЦПМСД), а також педіатри Володимир Петренко та Людмила Бурнусус (Ніжинський міський ЦПМСД) вже мають достатню кількість пацієнтів, які довірили їм своє здоров’я. Процес підписання декларацій триває.


Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Оновлена Алея героїв в Чернігові отримає нове ім’я

Одну з найбільших і найвідоміших зелених зон відпочинку в Чернігові – Алею героїв – урочисто відкриють після реконструкції в День міста. Як повідомила в коментарі Zruchno.Travel...

Жителька області сплатить більше 20 тисяч гривень штрафу за виготовлення фальсифікату

Прокуратура Чернігівської області підтримала публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом  зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв (ч. 1 ст....

Поліція вилучила з незаконного обігу обріз гвинтівки Мосіна

В ході операції «Зброя та вибухівка» правоохоронці Коропського відділення поліції виявили та вилучили у місцевого мешканця обріз гвинтівки Мосіна. В рамках операції «Зброя та...

Помер видатний політик з Чернігівщини Віталій Масол

На 89-му році пішов з життя Віталій Андрійович Масол, уродженець села Олишівка Чернігівського району Чернігівської області, народний депутат України першого та другого скликань, екс-прем'єр-міністр...

У Бахмацькому районі поліція вилучила з незаконного обігу гранату

В ході операції «Зброя та вибухівка» правоохоронці Бахмацького відділу поліції виявили та вилучили у місцевого мешканця ручну гранату РГД-5 із запалом. В рамках операції «Зброя...