Що означає рядок «Повернення невикористаної субсидії» в платіжках? | Події і коментарі
Субота, 22 вересня 2018, 22:34
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Що означає рядок «Повернення невикористаної субсидії» в платіжках?

16:44 15.06.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Нерозуміння у Наталії Дмитрівни викликав рядок у квитанції за тепло та гарячу воду, в якому повідомляється про повернення невикористаної субсидії. І цей запис чимало споживачів почали трактувати по-своєму. Хтось вирішив, що тепер має ще доплатити державі, а дехто вирішив, то теплопостачальники мають йому повернути гроші за невикористану субсидію. 

Насправді, як пояснюють у департаменті «Теплозбут», у цьому рядку відображені взаєморозрахунки держави з підприємствами постачальниками послуг по відшкодуванню субсидій, які фінансово ніяк не зачіпають споживачів послуг.

Роман Білоус, начальник служби «Теплозбут» КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Управління праці, які призначають та розраховують суми субсидій, щомісяця надають нам інформацію про суми призначених субсидій. І ці суми обліковуються як дебіторська заборгованість держави перед постачальником послуг. Фінансування цих сум проводиться згідно субвенції. Але надходження коштів від держави на рахунки постачальників проходить із запізненням. І по факту ця сума обліковується як дебіторська заборгованість. У разі повернення невикористаної суми субсидії зменшується борг держави перед нами».

Так за опалювальний період 2017-2018 років теплоелектроцентраль повернула державі, тобто зменшила заборгованість по субвенції, на суму майже 10 мільйонів гривень. Але заборгованість держави підприємству по відшкодуванню субсидій за споживачів залишилася. На 1 червня вона складає 22,5 мільйони гривень.

З яких причин у платіжці може з’являтися запис «Невикористана сума субсидії»? Через те, що споживачі не використовують сповна встановлену для них соціальну норму.

Роман Білоус, начальник служби «Теплозбут» КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Встановлені соціальні нормативи на опалення в розмірі 0,043 Гкал на 1 кв. м опалювальної площі на місяць, по гарячій воді норматив складає 0,6 куб. м гарячої води на 1 особу в місяць. Але, якщо споживач фактично спожив за опалювальний і не опалювальний період послуг менше, ніж йому призначена субсидія, ця різниця підлягає поверненню державі».

Тобто, якщо держава виділяє на допомогу споживачу одну суму субсидії за соціальною нормою, а він використав меншу, то різниця від загальної суми нарахованої субсидії та фактично спожитої, підприємство повертає державі.

Розрахунком і поверненням коштів по невикористаній субсидії займаються безпосередньо всі підприємства надавачі послуг двічі на рік по закінченню і перед початком опалювального сезону – 1 травня та 1 жовтня. Тому в платіжках за травень/жовтень відтепер з’являтиметься такий запис.

Роман Білоус, начальник служби «Теплозбут» КЕП «Чернігівська ТЕЦ»: «Питання повернення зекономлених коштів споживачу, так як це робиться по електроенергії, даний підхід держави інший, в питаннях послуг з опалення, з гарячої/холодної води та каналізації».

І за невикористані кошти нарахованої субсидії сплачує не споживач і не споживачу вони повертаються, а державі.

Сюжет телеканалу "Дитинець"Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

З початку року майже 400 жителів Чернігівщини захворіли на кір

Всього в області з початку року зареєстровано 393 випадки захворювання (підозри) на кір. Захворювання реєструвалися в Бахмацькому, Бобровицькому, Борзнянському, Городнянському, Ічнянському,...

Оновлена Алея героїв в Чернігові отримає нове ім’я

Одну з найбільших і найвідоміших зелених зон відпочинку в Чернігові – Алею героїв – урочисто відкриють після реконструкції в День міста. Як повідомила в коментарі Zruchno.Travel...

Жителька області сплатить більше 20 тисяч гривень штрафу за виготовлення фальсифікату

Прокуратура Чернігівської області підтримала публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом  зберігання з метою збуту та збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв (ч. 1 ст....

Поліція вилучила з незаконного обігу обріз гвинтівки Мосіна

В ході операції «Зброя та вибухівка» правоохоронці Коропського відділення поліції виявили та вилучили у місцевого мешканця обріз гвинтівки Мосіна. В рамках операції «Зброя та...

Помер видатний політик з Чернігівщини Віталій Масол

На 89-му році пішов з життя Віталій Андрійович Масол, уродженець села Олишівка Чернігівського району Чернігівської області, народний депутат України першого та другого скликань, екс-прем'єр-міністр...  (Коментарів: 1)