На Чернігівщині пройшов фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято» | Події і коментарі
Неділя, 27 квітня 2025, 19:07
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

На Чернігівщині пройшов фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято»

08:34 18.06.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Цієї суботи, 16 червня, на славетній і героїчній Срібнянській землі, у мальовничих Сокиринцях, всьоме відгомонів Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято». Уже не один рік поспіль цей потужний мистецький захід, який проводиться на честь відомого кобзаря, уродженця Чернігівської землі – Остапа Вересая, збирає кращих бандуристів, народних співців та музикантів не лише нашої області, а й всієї країни, щоб мелодійним звучанням цих споконвічних символів волелюбності українського народу наповнити серця тих, хто несе в собі любов до цього унікального виду мистецтва.

Цьогоріч до участі у культурно-мистецькому дійстві долучилися  голова обласної ради Ігор Вдовенко, народний депутат України Олександр Кодола, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Олександр Левочко, голова Срібнянської райдержадміністрації Ніна Бондаренко та заступник голови Срібнянської районної ради Микола Близнюк.

Перед початком концертної програми члени офіційної делегації віддали данину шани і поваги співцям волі і боротьби нашого народу, його славетного минулого, вклонились та поклали квіти до пам’ятного знаку українським кобзарям, а також до могили Остапа Вересая. Згадуючи драматичні події історії України, про які нові покоління кобзарів ще напишуть думи і пісні, почесні гості поклали квіти до пам’ятних знаків жертвам Голодомору та загиблим у Другій світовій війні.

Після цього на учасників фестивалю чекала екскурсія парковою алеєю до Палацу Галаганів, який є навчальним корпусом Сокиринського професійного аграрного ліцею, перегляд вокально-хореографічної композиції «Мрії кобзаря» у виконанні артистів обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програмта відвідування кімнати-музею Остапа Вересая.

Відкриваючи VII Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято», Ігор Вдовенко зазначив:

- Століттями кобзарі зберігали духовний генофонд нашого народу, будили в ньому національну свідомість, передавали тисячолітню мудрість, закликали до згуртованості та боротьби за незалежність.

За словами очільника обласної ради, просвітницька діяльність народних співців часто заборонялася, а самих кобзарів сотнями переслідували та прирікали на вимирання. Разом зі знищенням кобзарів, нищився і неоціненний духовний спадок України – думи, історичні пісні, звичаї, мова, знання древності та історії.

Перед кобзарством, як елітою, схиляли свої голови, вчились та переймали неповторний лицарський дух такі світочі України як Тарас Шевченко, Леся Українка, Гнат Хоткевич, Опанас Сластіон, Микола Лисенко, Філарет Колесса, Осип Маковей, Максим Рильський.

Наостанок Ігор Вдовенко висловив щиру вдячність всім, хто долучився до організації і проведення фестивалю, та побажав, щоб неповторна мистецька аура і самобутній колорит свята стали для кожного учасника  і гостя джерелом натхнення і залишили в серцях незабутні враження.

На честь відкриття VII Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва «Вересаєве свято», вшановуючи геній Остапа Вересая, відбувся також патріотичний флешмоб – виконання безсмертного твору Великого Кобзаря, великого сина України Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

Після завершення урочистої церемонії відкриття почесні гості оглянули виставку майстрів декоративно-прикладного мистецтва, презентацію «Чернігівщина туристична 2018» та експозицію підприємств та територіальних громад Срібнянського району. 

Під час видовищної концертної програми свої виступи поціновувачам народного мистецтва свої виступи дарували професійні виконавці та аматори із 6 областей України, серед яких і Національна заслужена капела бандуристів України ім. Георгія Майбороди. Чернігівщину на фестивалі представляли 27 творчих колективів та солістів.


Автор: Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)