У Чернігові закриють всі сміттєпроводи у багатоповерхівках? | Події і коментарі
Четвер, 15 листопада 2018, 09:12
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Чернігові закриють всі сміттєпроводи у багатоповерхівках?

12:39 21.06.2018    Версія для друку  Коментарі 1 Оцінок:
0

Літній період і антисанітарія у будинках.

У 9-поверхівці по вулиці Рокоссовського 48 запахи, які йдуть від сміттєпроводу, ніякий освіжував повітря не заглушить. Мешканці викидають все, що можна і неможна. Так, 3 роки тому трубу забили побутовою технікою. Схожі історії тут відбуваються часто, каже Ольга Рогова, головний інженер КП «ЖЕК-10», який і обслуговує дане житло. 

Ольга Рогова, головний інженер КП «ЖЕК-10»: «Зараз ми бачимо, сміття прибрано, бо якраз в цей період тут працює двірник. Він прибирає як сміттєкамери, так і на сходових клітинах. Якби ми зайшли сюди зранку, то ми б побачили, що тут біля клапанів сміттєпроводу, під самою мусорокамерою і 4 контейнери, які стоять в сміттєкамері, переповнені».

Краще всього позбутися такого явища, як сміттєпровід у будинку, кажуть комунальники.

Думки ж мешканців розділяються. Влаштовує така пропозиція не всіх. Кажуть, спроби заварити його вже були.

Та молодь категорично не хоче жити по сусідству з тарганами. Яких, зізнаються, не так давно позбулися. А тому не проти виносити сміття за межі будинку на спеціально облаштований для цього майданчик.

Користування сміттєпроводом вже зовсім скоро може бути недоречним. Адже нове чинне житлово-комунальне законодавство щодо поводження з побутовими відходами передбачає запровадження в Україні роздільного збору сміття. Згідно нових будівельних норм, в новобудовах сміттєпровіди вже не проектують. Для сміття відводиться окрема територія, де мають стояти відповідні ємності.

Віктор Пригара, начальник КП «Дестянське»: «Для того, щоб організувати, згідно чинного законодавства, збір сміття, для цього потрібні спеціальні контейнери, спеціальні машини, яких у місті Чернігові немає, і спеціальні схеми роботи з населенням. На сьогодні по нашому підприємству, по будинках від 1 поверху до 5 ми майже всюди – відсотків на 80-85 – проводимо таку організацію».

Позбутися такого явища, як сміттєпроводи, яких наразі 1100 в будинках, за один день неможливо. Але це питання на сьогодні, так завтра, може стати ребром. Бо техніка, яка забезпечує вивіз сміття з таких будинків в КП «АТП-2528», вже потребує оновлення. За словами Руслана Волока, зараз на підприємстві 35 сміттєвозів і тільки 6 з них відносно нові.

Руслан Волок, начальник КП «АТП-2528»: «Нам нужно больше тысячи новых контейнеров, порядка 22 новые единицы техники – это мусоровозы, автомобили для крупногабарита и автомобили-мойки, которые моют баки».

На все це потрібні гроші – близько 90 мільйонів гривень. Бо вартість одного сміттєвоза наразі від 3 до 3,5 мільйонів. А тому Руслан Волок вважає, що настав час провести ревізію системи збору сміття, аби зменшити витрати та зробити місто більш комфортним для його мешканців.

Руслан Волок, начальник КП «АТП-2528»: «Все нужно делать постепенно, потому что это колоссальные деньги, то есть их нужно разделить как минимум на 3-4 года. И можно делать квадратами – у нас в Чернигове 4 ЖЕКа, поэтому можно начать с одного, а потом взяться за второй, третий и четвертый. И это будет, скажем так, затратно по бюджету, то, я думаю, будет более эффективно».

Закриття сміттєпроводів у багатоповерхівках Чернігова на часі. Наразі йде вивчення питання, кажуть керівники комунальних господарств, шукають шляхи вирішення цієї проблеми.

Відео ТРА "Новий Чернігів"Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Гість горожанин 2018-06-21 13:34:52   Оцінок:
0

ПНХ

Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

«Кіт і Пес» отримає з міського бюджету 50 тисяч гривень за поїздку в Китай

Приватне підприємство «Кіт і Пес» отримає 50 тисяч гривень з міського бюджету за участь у ярмаці у Китаї. Відповідний проект рішення виноситься на розгляд виконавчого комітету...

На Болдиній горі, біля Катерининської церкви та на Валу встановлять камери спостереження

Міська влада Чернігова задумала над охороною і збереженням пам’яток культурної спадщини. Саме тому, біла розроблена відповідна Програма, на найближчі три роки, яку сьогодні, 15 листопада,...

Менська райрада та міськрада судяться через фінансування лікарні та бібліотеки

Чернігівський окружний адміністративний суд у повному обсязі задовольнив позов Менської районної ради до міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Про...

На Чернігівщині відкрили Регіональний навчально-практичний центр зварювальних технологій

Одним із важливих напрямів модернізаціїпрофесійної освіти України є створення розгалуженої мережі навчально-практичних центрів, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації...

Вночі Чернігів від снігу прибирало 10 одиниць техніки

Перша нічна зміна з 14 на 15 листопада для працівників комунального підприємства АТП2528 Чернігівської міської ради буде пробною в сезоні. Комунальники виставили для прибирання доріг і...