Дружина голови Менської РДА отримує субсидію, а сам голова їздить на іномарці | Події і коментарі
Неділя, 22 липня 2018, 01:42
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Дружина голови Менської РДА отримує субсидію, а сам голова їздить на іномарці

11:54 09.07.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

У рубриці «Чернігівщини» «Під мікроскопом» ми продовжуємо досліджувати декларації чиновників. Цього разу в полі зору – голова Менської райдержадміністрації Валерій Щукін, котрий, як і більшість його колег, небайдужий до землі та був фігурантом корупційних скандалів. Виходячи з декларації, живе очільник Менської РДА не бідно, а от його дружина – навпаки, скромно. Минулого року Ірина Щукіна задекларувала компенсацію за невикористану субсидію. Як воно – бути керманичем району, що складається з декількох сіл?

50-річний уродженець села Феськівка, діючий голова Менської райдержадміністрації Валерій Миколайович Щукін – голова з окрайцем району! Керівник виконавчої гілки влади представляє державу всього в дев’яти населених пунктах, котрі не увійшли до новоутвореної Менської об’єднаної територіальної громади. Згідно з перспективним планом, восени чотири з них мають пристати до Мени, а п’ять сіл увійдуть до Березнянської ОТГ. Менський район як такий перестане існувати де-юре, а поки що його представляє Валерій Щукін.

Все життя Валерій Миколайович не полишав чиновницьких крісел. У часи Януковича, з 2010 по 2012 роки, – начальник управління праці та соціального захисту населення Менської районної державної адміністрації. З 2012 по 2015 роки – перший заступник начальника Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області. Жодна люстрація не зачепила стійкого і впевненого в собі бюрократа. Ба більше – він пішов на підвищення! З 19-го листопада 2015 року Щукін – перший заступник голови Менської районної державної адміністрації, через місяць – виконуючий обов’язки голови Менської РДА. 29 квітня 2016 року розпорядженням Президента України №191 Валерій Миколайович Щукін призначений головою Менської районної державної адміністрації.

Декларація менського чиновника – небагатослівна. У відкритому доступі, вочевидь, не вся інформація, але і її достатньо для того, щоб оцінити рівень життя пана Щукіна. Починаючи з 2005 року, Валерій Щукін активно взявся за землю. Перші свої 10 соток у райцентрі Мена він оформив у власність якраз після Помаранчевої Революції. Ще 25 соток – у рідній Феськівці. До них додалися 70 соток і 54 сотки, оформлені у 2009 році.

У 2006 році Валерій Щукін оформив свої перші гектари – 2,58 та 2,7 гектара у Феськівці та ще дві ділянки по 30 соток кожна – в Осьмаках.

Не відстає від чоловіка і законна дружина. Так, у 2012 році Ірина Щукіна оформила у власність 10 соток землі в райцентрі Мена, у 2015 році – 2 гектари в селі Покровське, у тому ж році – ще 10 соток, теж у Мені.

У 2006 році Ірина Олександрівна стає щасливою власницею житлового будинку площею 88 квадратів. Вартість будинку Щукіни оцінили в 193 тисячі 744 гривні. Інформацію про місце розташування об’єкту нерухомості чиновник засекретив. А от інформацію про сільську нерухомість пан Щукін не приховує. У 2005 році Валерій Щукін став власником просторого будинку в рідній Феськівці площею 91,8 квадратних метра.

З рухомого майна у власності голови РДА іномарка «KIA SORENTO» 2007 року випуску та причіп «Одіссей 5». Цей причіп призначений для перевезення човнів, однак човна у декларації чиновника немає, як немає, напевно, і багато чого іншого.

Порівняно з головами Борзнянської та Талалаївської райдержадміністрацій, декларації яких ми аналізували у попередніх номерах «Чернігівщини», Валерій Щукін отримує доволі скромну, як для чиновника такого рангу, зарплату.

Так, у 2016 році за основним місцем роботи пан Щукін отримав 157 тисяч 717 гривень. Ще 7906 гривень чиновник задекларував як дохід від надання в оренду майна. Якого саме – не зазначив! Його дружина, Ірина Олександрівна, задекларувала трохи більше 25 тисяч гривень доходу, працюючи на посаді в Менському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Ще майже 19 тисяч гривень вона отримала як страхові виплати з районного центру зайнятості. Що ж? Доволі скромні суми, зважаючи на вартість об’єктів задекларованих рухомого та нерухомого майна родини Щукіних.

У 2017 році ситуація із доходами змінилася для них на краще: 176 тисяч гривень Валерій Щукін задекларував як зарплату за основним місцем роботи, 9700 гривень – дохід від оренди, 373 гривні – винагорода до почесної грамоти, наданої Чернігівською облрадою.

Дружина ж отримала 3825 гривень страхових виплат і майже 27 тисяч гривень як працівниця відділу освіти Менської РДА. Разом з тим Ірина Щукіна задекларувала 696 гривень як монетизацію субсидії. І таке буває – чоловік роз’їжджає на іномарці, а дружина декларує субсидію. До речі, про відділ освіти Менської РДА, де віднедавна працює дружина голови адміністрації: у грудні 2016 року Валерій Щукін потрапив у корупційний скандал разом із керівником відділу освіти РДА Віктором Ємцем. Тоді чиновників звинуватили в корупції при закупівлі ноутбуків, однак подальшого ходу справа так і не отримала.

Відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Менської райдержадміністрації продовжує активно проводити тендери. Один із останніх – закупівля 350 тонн кам’яного вугілля для навчальних закладів району. Компанія, яка виграла тендер, постачатиме паливо за ціною 2099 гривень за тонну, на загальну суму 734 тисячі 650 гривень. Начебто й недорого, однак не зовсім зрозуміло, чому чиновники погоджуються купувати вугілля сумнівного походження і якості, коли під боком є торф місцевого виробництва із двох торфозаводів Чернігівщини за ціною всього 1300 гривень за тонну. Чи підтримка місцевого товаровиробника – не в прерогативі державних службовців? Зрештою, схеми при закупівлях – це окрема тема, яку ми обов’язково дослідимо!


Автор: Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №27 (688) від 5 липня 2018, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Обласний антирейдерський штаб провів чергове засідання

20 липня відбулося чергове засідання оперативного штабу з питань захисту прав землевласників та представників аграрного бізнесу, на якому розглянуто звернення громадян.Під час засідання було...

Чи знайдеться на полях Чернігівщини місце нішевим культурам?

Перспективи вирощування та збуту нішевих культур розглянули учасники «Дня поля», проведеного вчора на Ічнянщині. До заходу долучилися перший заступник голови облдержадміністрації...

Ліцей побуту таки приєднали до 9-го училища

Об’єднання чернігівських професійного ліцею побуту і вищого професійного училища побутового обслуговування відбулося. Відповідне рішення прийняте Міністерством освіти України 26 червня. Та...

Перші плоди поштового експерименту: звільнені листоноші, невдоволені селяни, падіння тиражів газет

Поштовий експеримент, відповідно до якого стаціонарні відділення в селах планують замінити на пересувні, викликав реальне обурення у газетярів, представників влади, керівників громад і, що...

У Чернігові прив’язали до стовпа чоловіка, який зіпсував стелу Героям Небесної Сотні

Кілька днів тому чоловік (раніше кілька разів судимий) обкидав скляними пляшками стелу Героїв Небесної Сотні, що на Красній площі Чернігова. Сьогодня пообіді цього чоловіка в районі Красного...  (Коментарів: 4)