Мільйонери та земельні магнати Менщини: що задекларували депутати міськради? | Події і коментарі
Неділя, 22 липня 2018, 01:44
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Мільйонери та земельні магнати Менщини: що задекларували депутати міськради?

08:04 11.07.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
1

3 мільйонери, 2 депутати-безхатченки та подружжя депутатів, що не декларують статки один одного - такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Менської ОТГ, проведений ГО “Агенція міських ініціатив”.

Земельні магнати

Серед депутатів Менської міської ради є 5 землевласників, у власності кожного понад 10 га землі. Найбільшим землевласником згідно декларації є депутат Менської міської ОТГ Сергій Костючок (Блок Петра Порошенка “Солідарність”). Він має у власності 39,423 га землі. Згідно даних youcontrol його дружина Ніна Костючок  є керівником і кінцевим бенефіціарним власником Командитного сільськогосподарського товариства “Дружба”.

На другому місці за розмірами землеволодіння - Володимир Булавка, депутат від партії “Наш край” - 29,77 га землі. Він є співзасновником Менської пересувної шляхово-будівельною механізованою колоною агропромислового будівництва.

Його дружина Оксана Булавка, теж депутатка тієї ж ради, володіє 6 га землі. Що цікаво, чоловік не задекларував доходи і майно дружини в щорічній декларації, а дружина - не показала дохід і майно чоловіка, хоча в декларації в обох зазначено зв’язок подружжя. 

“Я дохід і майно чоловіка в своїй декларації не вказую. Чоловік окремо подав декларацію, я подала теж окремо. Це не заборонено. І це не тільки цього року. Я взагалі його не вказую. Я розумію, що згідно дії чинного законодавства я відношусь до тих категорій людей, які підлягають першочергової перевірки. Будь ласка. Я на це згодна”, - прокоментувала Оксана Булавка.

В ТОП - 3 землевласників депутатів Менської ОТГ увійшов і Дмитро Ковбаса від БПП “Солідарність” - 24,14 га.  З 2013 року є засновником і одноосібним керівником Фермерського господарства “Серп 2013” та співзасновником, разом зі членами своєї родини, Фермерського господарства Ковбаси Д.В.

Багатії та бідняки

Серед депутатів Менської міської ради є як мільйонери, так і депутати, які заробляють менше прожиткового мінімуму. Найбільше за минулий рік заробив депутат Володимир Булавка. Його річний дохід склав 4,3 млн. грн. Окрім цього, в декларації вказав готівкові кошти 150 тис. дол, VOLKSWAGEN TOUAREG 2013 та мотоцикл BAJAJ PULSAR 2016 року. Депутат вписав в декларацію багато різної спецтехніки.

Булавка є власником ТОВ "АГРОЛІДЕР МЕНА", має корпоративні права Менської пересувної шляхово-будівельної механізованої колони і зареєстрований, як фізична особа-підприємець.

Друге місце посів найбільший землевласник ради Сергій Костючок від БПП “Солідарність”, що в 2017 році заробив дещо більше 1 млн. грн.

Серед депутатів Менської міськради згідно декларацій за 2017 рік найбіднішим виявився Віктор Остапенко (Аграрна партія України). Він задекларував 10 193 грн доходу від надання майна в оренду. При цьому зазначив, що в 2017 році набув права власності на житловий будинок без зазначення оціночної вартості цього будинку.

“Я придбав будинок у 2017 році? Ні, у мене є будинок, який ми будували ще з 1990 року. То якась помилка. Я пенсіонер з 2011 року і отримую пенсію 1700 грн. А чому пенсія не задекларована - я не знаю”, - здивовано відповів Віктор Остапенко.

Жодної копійчини не заробив за 2017 рік і Сергій Фесенко, депутат від Радикальної партії Олега Ляшка. Натомість його дружина має 2 магазини, володіє 9,4 га землі, їздить на Mitsubishi Outlender 2010 року випуску та заробила в минулому році 142,4 тис. грн.

Роздав фірми - пішов в депутати

Майже нічого не заробляє, проте має чималі заощадження депутат від Радикальної партії Олега Ляшка - Валерій Гайдукевич. За 2017 рік він заробив лише 37,2 тис. грн, а за 2016 рік - 8 255 грн. При цьому задекларував 4 млн грн готівкою.

“Я бізнесмен, шановні. У мене два сільгосппідприємства здоровенних, у мене ресторан, приватні автошколи. Тільки вони оформлені не на мене, а на інших. Я потім їх пораздавав і на цьому залишився з цими грошима.  Я ж не шоколадками торгував на ринку. Ви ж пойміть у нас зразу ж депутатами не стають, будучи уборщиками мусора.  Воно держиться у мене ця сума грошей вже довгий час,” - розповідає Валерій Гайдукевич. 

За словами депутата свої заощадження в декларацію він вписав чесно.  

“Да, я не бідна людина, я  їжджу на дорогій машині. У мене всі їздять на таких машинах,” - наголосив депутат.

Втім в декларації депутат вказав авто ГАЗ 3307 1993 року. А задекларована Тайота PAV 4.2 2012 року знаходиться у власності дружини Валерія Гайдукевича.

Варто зауважити, що 5 травня 2018 року рішенням Менського районного суду Гайдукевича  було визнано винними у вчиненні злочину  і призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна по справі про підозру міського голови Геннадія Примакова та депутата міськради Валерія Гайдукевича в одержанні неправомірної вигоди (хабара). Наразі очільник Менської ОТГ Примаков подав апеляцію на вирок Менського районного суду.

Кримінальна історія у цій справі тягнеться ще з липня 2016 року. Валерія Гайдукевича і Геннадія Примакова обвинувачують в отриманні неправомірної вигоди в сумі 1 000 доларів США за сприяння у виділенні земельної ділянки в центрі Мени особі, яка проживає зовсім в іншій області. До матеріалів кримінальної справи суд долучив уже 4 томи доказів причетності обох чиновників до корупції. Про це повідомляє сайт otg.cn.ua.

Депутати-безхатчинки

Депутат від Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Андрій Титаренко, вчитель фізичної культури не вказав у декларації жодних житлових приміщень.

Так само не вказала жодну житлову площу Надія Абдрахімова від Радикальної партії Олега Ляшка.

“У мене зйомне житло, власного житла у нас немає”. 

Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні.  Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції

***

Слід зазначити, що на сайті Менської міської ради вказані контактні дані не всіх депутатів. В приймальні міськради відсутність відповідної інформації пояснити не змогли.


Автор: Громадська організація “Агенція міських ініціатив”
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Обласний антирейдерський штаб провів чергове засідання

20 липня відбулося чергове засідання оперативного штабу з питань захисту прав землевласників та представників аграрного бізнесу, на якому розглянуто звернення громадян.Під час засідання було...

Чи знайдеться на полях Чернігівщини місце нішевим культурам?

Перспективи вирощування та збуту нішевих культур розглянули учасники «Дня поля», проведеного вчора на Ічнянщині. До заходу долучилися перший заступник голови облдержадміністрації...

Ліцей побуту таки приєднали до 9-го училища

Об’єднання чернігівських професійного ліцею побуту і вищого професійного училища побутового обслуговування відбулося. Відповідне рішення прийняте Міністерством освіти України 26 червня. Та...

Перші плоди поштового експерименту: звільнені листоноші, невдоволені селяни, падіння тиражів газет

Поштовий експеримент, відповідно до якого стаціонарні відділення в селах планують замінити на пересувні, викликав реальне обурення у газетярів, представників влади, керівників громад і, що...

У Чернігові прив’язали до стовпа чоловіка, який зіпсував стелу Героям Небесної Сотні

Кілька днів тому чоловік (раніше кілька разів судимий) обкидав скляними пляшками стелу Героїв Небесної Сотні, що на Красній площі Чернігова. Сьогодня пообіді цього чоловіка в районі Красного...  (Коментарів: 4)