Ліцей побуту таки приєднали до 9-го училища | Події і коментарі
Середа, 15 серпня 2018, 06:22
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Ліцей побуту таки приєднали до 9-го училища

15:24 20.07.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Об’єднання чернігівських професійного ліцею побуту і вищого професійного училища побутового обслуговування відбулося. Відповідне рішення прийняте Міністерством освіти України 26 червня. Та хоч юридично вони стають одним вищим професійним училищем, на практиці майже нічого не змінюється.

Про ситуацію, яка склалася з цими навчальними закладами, «Чернігівщина» вже писала в N922 від 31 травня цього року. їх об’єднання зумовлене тим, що в обох закладах значно зменшився набір учнів. Виходячи з того, що тут готують спеціалістів майже однакових професій, керівництво міста запропонувало їх об’єднати, і тим самим значно скоротити витрати на утримання цих навчальних закладів. І в Міністерстві таке рішення підтримали.

«Ми вже отримали наказ з Міністерства освіти і науки України про приєднання до нашого навчального закладу професійного ліцею побуту, що на КСК, - говорить директор вищого професійного училища побутового обслуговування Світлана Михалко. - Та це лише юридично. Новий навчальний рік ще будемо працювати кожен у своїх навчальних закладах, зі своєю матеріально-технічною базою - якщо, звичайно, виконаємо регіональне замовлення набору учнів. Зараз це дуже гостре питання. Вищі навчальні заклади значно знизили прохідний поріг по балах, тому випускники з більшим бажанням йдуть туди. Та й кількість випускників шкіл знижується. Так, наприклад, на весь Сосницький район цього року лише 71 випускник - з 11 класів. Колись у нас був найбільший конкурс на всю Україну серед закладів такого рівня, а зараз дітей дуже мало. В цьому році ми маємо набрати приблизно 635 учнів. Наразі за місяць вступної кампанії у нас лише 58 заявок. В основному хочуть навчатися на перукаря».

Звільняти не будуть

Найбільше побоювання педагогів ліцею побуту в тому, що їх після об’єднання звільнять з роботи. Та це не так. Колективу тепер вже колишнього професійного ліцею побуту пообіцяли зберегти всі робочі місця, а його директорка Тамара Копистко має стати заступником директора Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.

«Весь педагогічний склад, майстри виробничого процесу і викладачі залишаються на своїх місцях. Вони працюють своїм колективом у своєму корпусі, а ми працюємо своїм колективом у своєму корпусі, - розповідає Світлана Олексіївна. - Скорочення буде лише серед технічного персоналу - це 4-5 технічних працівників. Скорочення майстрів виробничого процесу можливе лише в тому випадку, якщо не наберемо контингент і нікого буде вчити, та я сподіваюся, що до цього не дійде. І ми докладемо максимум зусиль, щоб виконати план регіонального замовлення».

Один гуртожиток на всіх

Для самих учнів ліцею побуту зміниться те, що жити вони будуть в гуртожитку на вулиці Козацькій.

І їм доведеться щодня їздити на заняття через усе місто до вже рідного корпусу.

«У нашому гуртожитку достатньо місць, - продовжує Світлана Михалко. - Там 4 поверхи, гарні кімнати. Наскільки мені відомо, в гуртожитку ліцею побуту, що на КСК, проблеми з дахом, він протікає, а на декількох поверхах живуть переселенці. І я не бачу проблеми в тому, що учням доведеться їздити на заняття в той корпус на КСК. Ось біля нас торгово-кулінарне училище, всі 40 років, відколи воно існує, його учні живуть в гуртожитку на КСК, а щоранку їздять на заняття через все місто».

Як би там не було - правильне таке рішення чи ні - об’єднання вже відбулося. І тепер двом колективам потрібно об’єднати свої зусилля для залучення контингенту, аби переконати випускників шкіл, що робітничі професії завжди потрібні. Адже саме від кількості учнів тепер залежатиме існування і розвиток цього об’єднаного навчального закладу.


Автор: Марія Пучинець, "Чернігівщина" №29 (690) від 19 липня 2018, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Скільки грошей отримали чернігівці, які постраждали внаслідок червневої зливи?

Станом на 9 серпня матеріальну допомогу з міського бюджету отримали 196 мешканців Чернігова, котрі постраждали внаслідок зливи 30 червня. Про це йдеться у відповіді Чернігівської міської ради на...  (Коментарів: 1)

Пункт перетримки тварин у Чернігові: місяць роботи

Протягом місяця Пункт тимчасової перетримки тварин у Чернігові прийняв 134 собаки і 25 котів. 7 тварин повернули господарям, 32 - потрапили до нових власників.Взагалі ж за місяць стерилізували 73...

Прилуцьких медиків звинувачують у смерті пацієнтки?

З'явилася інформація, що проти медичних працівників Прилуцької міської лікарні відкрито кримінальне провадження за неналежне виконання службових обов’язків.Прикрий випадок стався ще в січні...

Як святкуватимуть День Незалежності у Чернігові

Розважальні програми, мотопробіг, фестиваль «Поліське коло», велопробіг, food-зона та концерт гурту «Тінь сонця», військово-історична реконструкція - це все чекає...

Прощання із Геннадієм Касьяновим відбудеться у четвер

У четвер, 16 серпня, з 10:00 до 12:00 у Молодіжному театрі відбудеться прощання із його директором та художнім керівником Геннадієм Касьяновим. Про це повідомляє UA:Чернігів на своїй сторінці у...