У Снові цвіте вода і гине риба | Події і коментарі
Середа, 15 серпня 2018, 06:12
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Снові цвіте вода і гине риба

15:25 06.08.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

В кінці минуло тижня на річці Снов зафіксовано погіршення водогосподарської обстановки в районі автодорожнього мосту села Заріччя Семенівського району.

На річці помічено незначну зміну кольору води, наявність нехарактерного запаху, поодинокі випадки загибелі риби – це свідчить про порушення кисневого режиму та виникнення застійних явищ.

З метою встановлення можливих причин виникнення даної ситуації лабораторією вод та ґрунтів Деснянського БУВР 03.08.2018 проведено відбір проб води.

Результатами відбору проб зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм рибогосподарського по ХСК у 2,1 – 2,7 разів, залізу загальному у 12,0 - 13,1 разів (при плановому моніторингу у липні – у 2,6 разів).

Вміст розчиненого у воді кисню становить 0,32 – 0,55 мгО2/дм³, що значно нижче ГДК. Критично низький рівень розчиненого кисню призвів до підняття риби на поверхню та поодиноких випадків її гибелі.

Така ситуація викликана значним підйомом рівня води в р. Снов. Станом на 02 серпня в річці зафіксовано підйом води на 1,2 м відносно літнього рівня (підйом продовжується, за добу приблизно на 30-35 см), це спровокувало вихід води на заплаву.

Підйом рівня води спричинений зливовими дощами, які пройшли на території Семенівського району за період з 21 по 31 липня. На території району кількість опадів за минулий місяць становила 135,5 мм (171,5% до місячної норми), також рясні опади випали на території Російської Федерації, що також сприяло підняттю рівня води в річці Снов (р.Снов - транскордонна).

Крім того, річка протікає серед заболоченої місцевості з атмосферними опадами по рельєфу місцевості до річки потрапляє болотна вода з рештками рослинного детриту та надходять дощові змиви сільськогосподарських угідь з низьким вмістом розчиненого кисню та підвищеними концентраціями по фосфатній та азотній групах. На фоні підвищення рівня води під дією високих температур відбувся прискорений процес цвітіння та розвитку синьо-зелених водоростей, при відмиранні яких виникає кисневий дефіцит та виділяються токсини.

Моніторинг ситуації на річці Снов продовжується.


Автор: Деснянське басейнове управління водних ресурсів
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Скільки грошей отримали чернігівці, які постраждали внаслідок червневої зливи?

Станом на 9 серпня матеріальну допомогу з міського бюджету отримали 196 мешканців Чернігова, котрі постраждали внаслідок зливи 30 червня. Про це йдеться у відповіді Чернігівської міської ради на...  (Коментарів: 1)

Пункт перетримки тварин у Чернігові: місяць роботи

Протягом місяця Пункт тимчасової перетримки тварин у Чернігові прийняв 134 собаки і 25 котів. 7 тварин повернули господарям, 32 - потрапили до нових власників.Взагалі ж за місяць стерилізували 73...

Прилуцьких медиків звинувачують у смерті пацієнтки?

З'явилася інформація, що проти медичних працівників Прилуцької міської лікарні відкрито кримінальне провадження за неналежне виконання службових обов’язків.Прикрий випадок стався ще в січні...

Як святкуватимуть День Незалежності у Чернігові

Розважальні програми, мотопробіг, фестиваль «Поліське коло», велопробіг, food-зона та концерт гурту «Тінь сонця», військово-історична реконструкція - це все чекає...

Прощання із Геннадієм Касьяновим відбудеться у четвер

У четвер, 16 серпня, з 10:00 до 12:00 у Молодіжному театрі відбудеться прощання із його директором та художнім керівником Геннадієм Касьяновим. Про це повідомляє UA:Чернігів на своїй сторінці у...