У Снові цвіте вода і гине риба | Події і коментарі
Субота, 20 жовтня 2018, 09:47
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

У Снові цвіте вода і гине риба

15:25 06.08.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

В кінці минуло тижня на річці Снов зафіксовано погіршення водогосподарської обстановки в районі автодорожнього мосту села Заріччя Семенівського району.

На річці помічено незначну зміну кольору води, наявність нехарактерного запаху, поодинокі випадки загибелі риби – це свідчить про порушення кисневого режиму та виникнення застійних явищ.

З метою встановлення можливих причин виникнення даної ситуації лабораторією вод та ґрунтів Деснянського БУВР 03.08.2018 проведено відбір проб води.

Результатами відбору проб зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) для водойм рибогосподарського по ХСК у 2,1 – 2,7 разів, залізу загальному у 12,0 - 13,1 разів (при плановому моніторингу у липні – у 2,6 разів).

Вміст розчиненого у воді кисню становить 0,32 – 0,55 мгО2/дм³, що значно нижче ГДК. Критично низький рівень розчиненого кисню призвів до підняття риби на поверхню та поодиноких випадків її гибелі.

Така ситуація викликана значним підйомом рівня води в р. Снов. Станом на 02 серпня в річці зафіксовано підйом води на 1,2 м відносно літнього рівня (підйом продовжується, за добу приблизно на 30-35 см), це спровокувало вихід води на заплаву.

Підйом рівня води спричинений зливовими дощами, які пройшли на території Семенівського району за період з 21 по 31 липня. На території району кількість опадів за минулий місяць становила 135,5 мм (171,5% до місячної норми), також рясні опади випали на території Російської Федерації, що також сприяло підняттю рівня води в річці Снов (р.Снов - транскордонна).

Крім того, річка протікає серед заболоченої місцевості з атмосферними опадами по рельєфу місцевості до річки потрапляє болотна вода з рештками рослинного детриту та надходять дощові змиви сільськогосподарських угідь з низьким вмістом розчиненого кисню та підвищеними концентраціями по фосфатній та азотній групах. На фоні підвищення рівня води під дією високих температур відбувся прискорений процес цвітіння та розвитку синьо-зелених водоростей, при відмиранні яких виникає кисневий дефіцит та виділяються токсини.

Моніторинг ситуації на річці Снов продовжується.


Автор: Деснянське басейнове управління водних ресурсів
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові презентували результати моніторингу захисту прав людини

Шляхи та спільний план дій органів місцевого самоврядування та громадських організацій щодо дотримання прав людини обговорили сьогодні, 19 жовтня, у Чернігові. Круглий стіл, на якому...

Оперативна інформація щодо ходу ліквідації надзвичайної ситуації на Ічнянщині станом на 15:00

Перекриття руху з обмеженням доступу до зони ураження (16-кілометрової зони) у зв’язку пожежею та вибухами на території 6-го арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба у Ічнянському...

Недобудову на Валу мають знести - рішення суду

Господарський суд Чернігівської області виніс вердикт, що визначає долю довгобуду на Валу - так і не завершеного будівництва Дворянського зібрання. Про це повідомляє 0462.ua. До суду...

За 8 місяців експорт товарів з Чернігівщини зріс на третину

У січні-серпні цього року зовнішній товарообіг Чернігівської області із 127 країнами-партнерами склав 799,8 мільйона доларів США – на 26% більше показника за аналогічний період попереднього...

У "Зеленбуді" заявляють, що пожовклі катальпи - це норма

Так зване індіанське бобове дерево - катальпа́ бігнонієподі́бна, деревовидна рослина роду катальп (Catalpa) – рослина не вічнозелена, листопадна. Тобто на прихід осені вона реагує так само,...