Що намагаються приховати комунальні підприємства Чернігівської міської ради ? | Події і коментарі
Субота, 20 жовтня 2018, 07:03
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Що намагаються приховати комунальні підприємства Чернігівської міської ради ?

11:36 17.08.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

КП “Чернігівводоканал”, КП “Деснянське”, КП “Зеленбуд”,  КП “Шкільне”, КП “Паркування та ринок” та КП “Чернігівське тролейбусне управління” вигадують будь-які причини, аби не надати публічну інформацію.

Коаліція “Прозорі ради” займається питанням прозорості та відкритості місцевої влади, зокрема вивчає наскільки прозорою є діяльність комунальних підприємств.

28 лютого 2017 року Чернігівська міська рада внесла зміни до “Положення про окремі питання забезпечення прозорості управління комунальними підприємствами Чернігівської міської ради”, чим значно розширили перелік інформації, яку повинні висвітлювати комунальні підприємства. Зокрема, на сайтах комунальних підприємств має бути можливість ознайомитися з:

  • цілями діяльності комунальних підприємств;
  • біографічною довідкою про керівників цих підприємства;
  • річними звітами керівників підприємств;
  • структурою, принципами формування і розміром винагород керівників КП, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов’язків, а також у зв’язку із звільненням;
  • статутом комунального підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;
  • квартальними, річними фінансовими звітами комунальних підприємств за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування та іншу інформацію.

Якщо у комунального підприємства немає власного сайту, то ця інформація має оприлюднюватися на сайті міської ради.

Так як не всі комунальні підприємства оприлюднили інформацію, то Чернігівська обласна громадська організація “Центр політичних студій та аналітики” вирішила все ж дізнатися її, однак скориставшись при цьому іншим інструментом доступу до публічної інформації, а саме - запитом. Таким чином, до 19 комунальних підприємств Чернігова були надіслані інформаційні запити з проханням надати річні фінансові звіти комунальних підприємств та накази про преміювання працівників КП.

Річна фінансова звітність потрібна для того щоб зрозуміти в якому стані комунальні підприємства, наскільки вони ефективні та прибуткові чи навпаки збиткові і тільки тягнуть з бюджету кошти.  В подальшому ця інформація підвантажується на сайт openbudget.in.ua і з нею можна там ознайомитись у вигляді графіків, порівняти показники різних років та навіть порівняти показники декількох підприємств між собою.  

В той же час накази про преміювання працівників КП дозволяють перевірити директорів цих підприємств на наявність конфлікту інтересів, в частині преміювання себе чи членів їх родин.

Попри те, що більшість керівників комунальних підприємств розуміють свої повноваження та обов’язки, і надають вчасно відповіді на запити, КП “Чернігівводоканал”, КП “Деснянське” та КП “Шкільне” відмовились надати копії Наказів про преміювання своїх працівників, а КП “Зеленбуд” навіть відмовились надати форму фінансової звітності №1, в якій знаходиться інформація про наявність власного капіталу, довгострокові та поточні зобов’язання і забезпечення. І форму №2 в якій знаходиться інформація про фінансові результати, сукупний дохід;

Аргументація відмов абсолютна різна від: “інформація яка Вами запитується містить персональні дані працівників підприємства” або “зазначена інформація підприємством не може бути надана” до “для задоволення запиту відсутні законні підстави”.

Але є і такі комунальні підприємства як КП “Паркування та ринок” та КП “Чернігівське тролейбусне управління”, які намагаються або “знеособити персональні дані”, або “приховати інформацію” перш ніж її надати.

Нагадаємо, що 14 березня 2018 року Верховний Суд дійшов висновку що комунальне підприємство є розпорядником публічної інформації, доступ до якої не може бути обмежено.  Тому що засновником Комунального підприємства є міська рада. Комунальні підприємства створені органом місцевого самоврядування на основі комунального майна та здійснюють свою діяльність від імені територіальної громади, а тому всі прибутки, які отримано комунальними підприємствами від своєї діяльності, також є власністю територіальної громади, тобто є бюджетними коштами (комунальним майном).

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: Прес-служба Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики"
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Чернігові презентували результати моніторингу захисту прав людини

Шляхи та спільний план дій органів місцевого самоврядування та громадських організацій щодо дотримання прав людини обговорили сьогодні, 19 жовтня, у Чернігові. Круглий стіл, на якому...

Оперативна інформація щодо ходу ліквідації надзвичайної ситуації на Ічнянщині станом на 15:00

Перекриття руху з обмеженням доступу до зони ураження (16-кілометрової зони) у зв’язку пожежею та вибухами на території 6-го арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба у Ічнянському...

Недобудову на Валу мають знести - рішення суду

Господарський суд Чернігівської області виніс вердикт, що визначає долю довгобуду на Валу - так і не завершеного будівництва Дворянського зібрання. Про це повідомляє 0462.ua. До суду...

За 8 місяців експорт товарів з Чернігівщини зріс на третину

У січні-серпні цього року зовнішній товарообіг Чернігівської області із 127 країнами-партнерами склав 799,8 мільйона доларів США – на 26% більше показника за аналогічний період попереднього...

У "Зеленбуді" заявляють, що пожовклі катальпи - це норма

Так зване індіанське бобове дерево - катальпа́ бігнонієподі́бна, деревовидна рослина роду катальп (Catalpa) – рослина не вічнозелена, листопадна. Тобто на прихід осені вона реагує так само,...